Amoksiklav 1g v tehotenstvi na zanet dutin

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
82
27.11.21 12:11

Amoksiklav 1g v tehotenstvi na zanet dutin

Ahojky vsem, vcera jsem na orl dostala amoksiklav 1g po 8h. Obtize mam cca 8 dni, zrejme jsem chytla od syna, kt mel zapal plic(neni jasne zda virovy)…Mazdopadne bez crp mi pani dokt. predepsala tato atb po 8h a prijdou mi dost silne. Vzala jsem si je vcera(dnes tedy mam 3 tablety v sobe)…Je mi vyrazne lepe, nemela jsem teploty..jen takove zchvaceni. Uvazuji si jet koupit domaci crp test a atb nedobrat.Byla bych hodne mimo, kdybych to udelala? Myslite, ze to muze uskodit? Nechci znevazovat lekare, jen v tom tehotenstvi ma zena proste jiste obavy..Dekuji za vase rady a postrehy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2283
27.11.21 12:23

A proč ses na to nezeptala doktorky jestli je to vhodné v těhotenství nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
27.11.21 12:26

@PeBa12 Dokt.rikala,ze je to penicilinove a v tehot. se muze..Ale jen bez crp atd..Vic se mi to rozlezelo a mam pochybnosti.
Je mi lepe, ale ze by za den atb zabrala..kdo vi.
Jsem uz v 8.mesici, tak doufam, ze miminku neublizi..ale mam strach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5143
27.11.21 12:39

Dle mého názoru je zánět horší než antibiotika v těhotenství. Ja bych normálně dobrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1181
27.11.21 12:44

I já jsem toho názoru, že je lepší dostat tělo zase do normálního stavu, raději ATB, než v sobě vir, či baterii nosit. Musíš být zase zdravá a naopak v takhle pokročilém těhotenství by byla opravdu blbost to nedobrat. Dcera měla zápal plic a výrazně jí pomohla už první dávka. Ono taky záleží, jak moc je nemoc rozjetá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3217
27.11.21 13:06

Tak na orl snad videli, ze jsi tehotna? Ja mela teda augmentin na sinusoidu v tehu a me rekla na orl, ze kdyz budu citit ulevu od potizi, nemusim je dobirat :nevim: ted je ber a v pondeli zavolej na orl, kde jsi byla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
27.11.21 13:10

@Melodie91 diky moc..je mozne, ze ulevu citim po dnu atb?
Zkusim v po dle situace.Kdyz to beru po 8h asi ti ma rychlejsi ucinek..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
27.11.21 13:11

@Jessica4 moc dekuji za nazor.je pravda, ze ta atb jsou sirokospektra a na orl musi vedet co delaj..A jestl mel syn bakterialni zapal plic a ja se od nej neizolovala, neslo to..mel horecky a proste mama chce byt u nej..Tak je mozne, ze to mne skocilo na dutiny..
Tak to doberu..at pak nelituji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3217
27.11.21 13:13
@Pandy77 píše:
@Melodie91 diky moc..je mozne, ze ulevu citim po dnu atb?
Zkusim v po dle situace.Kdyz to beru po 8h asi ti ma rychlejsi ucinek..

Ja myslim, ze by to prave melo byt, ze po 24hod antibiotik by melo byt znat zlepseni..asi jsem to nekde cetla, uz nevim…, ale rikam, urcite se o tom porad s osetrujicim lekarem…me tohle rekla doktorka, u ktere jsem byla (zadne crp nedelala, poznala podle utz dutin), ale to neznamena, ze je to nejake pravidlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.21 13:32

Ahoj, ATB bych dobrala. Lékař asi věděl proč, když ti je dával. Tahle ATB se v těhotenství smí. Nevím, kolik vážíš, ale běžné dávkování Amoksiklavu 1g je po 12h, po 8h se dává spíše u silných infekcí. Tot jen můj názor.

• Citovat
  • Nahlásit
82
27.11.21 14:38
@Anonymní píše:
Ahoj, ATB bych dobrala. Lékař asi věděl proč, když ti je dával. Tahle ATB se v těhotenství smí. Nevím, kolik vážíš, ale běžné dávkování Amoksiklavu 1g je po 12h, po 8h se dává spíše u silných infekcí. Tot jen můj názor.

Dekuji, asi to davkovani dam po tech 12h..mam dojem, ze je to na mne strasne silne. Vazim cca ted 62kg…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
27.11.21 19:28

Ahoj brala jsem ho 10 dni na akutní zánět průdušek. Cca 34tt. Je to z řádu penicilínu, který se v tehu muže.
Rozhodne bych neměnila čas dávkování, sama jsem brala po 8h. Lékaři si nevemou na triko ti napsat něco špatného.

Přeji ať si co nejdříve zdravá, Anet :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
823
27.11.21 22:07

ATB se rozhodně musí dobírat, aby nevznikla rezistence bakterií na ATB.
Doktor, který řekne, že po ustoupení příznaků se nemusí dobrat by měl vrátit diplom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
28.11.21 09:53

@leryl Jj to je neco, co se dodrzet musi..dobrat..Clovek jen soekuluje, ale vetsi zlo je infekce v tele samozrejme..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
28.11.21 09:54

@Aneeyj Moc dekuji..Ja jsem 33.t, doberu a dodrzim cas savej.Jen jsem mela pochybnosti, ze orl bez crp a dalsich testu od stolu da tehotne atb, ale u toho a oksiklavu tam snad to uz tolik neskodi miminku, kt je ted uz vyvinute.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat