ANA sérum pozitivní

Anonymní
14.11.20 19:23

ANA sérum pozitivní

Ahoj,
není tu někdo, kdo trochu rozumí inunologickym výsledkům? Bohužel kvůli Covid nemam chodit na konzultaci výsledků, měla jsem jen telefonní hovor s doktorem. V krevních testech mi vyšly pozitivní ANA protilátky s typem fluorescence : zrnitý s pozitivní fluorescencí chromatinové ploténky. Na internetu jsem se dozvěděla jen že to souvisí s onemocněním typu lupus (SLE), sklerodermie apod. Žádnou takovou nemoc ale nemám diagnostikovanou. Nemáte s tím prosím někdo zkušenost? Jsem z výsledků trochu znepokojena, ještě kdyz mi to bylo sděleno po telefonu 8o Díky moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.11.20 19:44

Mam to tez a pry se to zveda vsim. me pak napsala do zpravy autoimunitni ladeni organismu. ja mam teda k tomu autoimunitni zanet stitne zlazy, z pocatku byal ANA v norme, ale asi po 10 letech je uz pozitivni. pry se to neresi, kdyz k tomu neni nic jineho

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.20 19:55

Je to zcela nespecificky nález. K tomu, aby se jednalo o některé systémové onemocnění (lupus, sklerodermie atd.) jsou třeba další autoprotilatky a klinické priznaky. Je vhodné udělat kontrolu s odstupem vč. dalsich autoprotilatek. Je to třeba navíc i vědět i zítra (1:xx) atyp fluorescence-jemne/hrube zrnita a antiDFS protilatky(v případě jemné zrnite). Sorry za anonym-nechci, aby se tu znal můj pracovní obor. Chodím sem jako prostě maminka… Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.20 19:57

Pardon-je tam preklep:je třeba vedet TITR (1:××,např.640) a typ…
Doplnění anonymu-viz vyse

• Citovat
  • Nahlásit
482
14.11.20 19:58

Pozitivní ANA i ENA, mám několik let, dcera to podělila. Nevím kolik más. Já mám 1:180, dcera jen zrnitý. Byla hlídána pár let na dětské revmatologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.20 20:23

Moc všem děkuji za odpovědi, docela jste mě uklidnily :) ja doufam, ze když to zatím doktor neřešil, tak to snad nic nebude. Před dvěma lety jsem je pozitivní ještě neměla. Bohužel TITR ani typ zrnitost nevím, není to ve zprávě napsané. Mám jit za rok na kontrolní odběr tak snad se to ztratí :)

• Citovat
  • Nahlásit
1817
14.11.20 20:23

Mivala jsem pozitivni ANA, 1:320, k tomu SSA protilatky. Uzavreno jak Sjogrenuv syndrom. Na SLE jsem nemela dost kriterii. Uz je to 10 let, beru dvakrat denne Plaquenil (ano, ten udajny zazrak na covid). Nic mi neni, plaquenil zabira skvele. Dokonce mi vymizely i ANA a ENA. Ale pry to neznamena, ze jsem zdrava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.20 20:25

Bylo mi řečeno, že můžu mít pozitivitu bez onemocnění.
20 let mám pozitivní ENA, ANA, RO. Ještě jsem měla přechodně i jinou.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.20 20:31
@Anonymní píše:
Bylo mi řečeno, že můžu mít pozitivitu bez onemocnění.
20 let mám pozitivní ENA, ANA, RO. Ještě jsem měla přechodně i jinou.

Tyjo a řešilo se to nějak pak dál nebo to prostě v té krvi nevadí?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.20 20:36

I naprosto zdravi jedinci maji v urcitem proscentu pozitivitu ANA. Ja mam autoimunitni zanet stitne zlazy a pozitivni ANA. Vubec bych se neznepokojovala, pokud nemas nejake jine zavazne zdravotni potize. Ja treba jo a zvazuje se ted u mne i ten lupus, ale k tomu mam antifosfolipidovy syndrom. Jak pisu, pokud nemas jine zavazne potize, neres to. Jo a moje mama je taky ANA pozitivni. Je jí 60 a mela spatnou jen tu stitnou zlazu a od ty doby, co je po prechodu se ji to naprosto upravilo..nebere uz ani euthyrox…nic.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.20 20:37

@MadGirlNancy tak hlavně ze léčba zabírá :) přeju hodně zdraví a děkuji za odpověď :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.20 20:38
@Anonymní píše:
I naprosto zdravi jedinci maji v urcitem proscentu pozitivitu ANA. Ja mam autoimunitni zanet stitne zlazy a pozitivni ANA. Vubec bych se neznepokojovala, pokud nemas nejake jine zavazne zdravotni potize. Ja treba jo a zvazuje se ted u mne i ten lupus, ale k tomu mam antifosfolipidovy syndrom. Jak pisu, pokud nemas jine zavazne potize, neres to. Jo a moje mama je taky ANA pozitivni. Je jí 60 a mela spatnou jen tu stitnou zlazu a od ty doby, co je po prechodu se ji to naprosto upravilo..nebere uz ani euthyrox…nic.

Moje mamka má štítnou žlázu také, tak se na ni asi nechám preventivně vyšetřit až se situace trochu uklidní, tim snad nix nezkazím když to máme v rodině. Moc díky :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.20 20:41

Mám taky pozitivní ANA 1:100 zrnitý, k tomu nějaké protilátky na SLE a RA. Akorát prozatím docházím na kontrolu a nechám hlídat dceru, ta má zatím protilátky v pořádku. Ze začátku jsem se bála, ale jsou to čtyři roky a zatím se nic moc neděje :) nějaké potíže mám, ale zatím nic velkého.

Anonym XX :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.20 21:03
@Anonymní píše:
Mám taky pozitivní ANA 1:100 zrnitý, k tomu nějaké protilátky na SLE a RA. Akorát prozatím docházím na kontrolu a nechám hlídat dceru, ta má zatím protilátky v pořádku. Ze začátku jsem se bála, ale jsou to čtyři roky a zatím se nic moc neděje :) nějaké potíže mám, ale zatím nic velkého.Anonym XX :)

Tak přeji ať je to pořád v pohodě a děkuji za odpověď, ja mela test jen na ANA tak žádné jiné protilátky nevím naštěstí :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.20 21:21
@Anonymní píše:
Tyjo a řešilo se to nějak pak dál nebo to prostě v té krvi nevadí?

Chodím jednou za rok na odběry krve a kontrolu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama