Analgosedace nebo narkóza při ošetření zubů?

202
6.1.21 09:20

Analgosedace nebo narkoza při ošetření zubů ?

Dobré ráno,
jdu k Vám s dotazem.
Mám 4 leté dítě se středně těžkou mentální retardací, bohužel, i když zoubky čistiíme i přesto, že on nechce, má kazy :/
Přemýšlím, jak mu je nechat ošetřit.
Celkovou anestezii měl už 4×. Chtěla bych se jí vyhnout.
Myslíte, že v analgosedaci, prý se podává nějaký sirup, by se to zvládlo?
Děkuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
206
6.1.21 09:24

Šla bych do analgosedace. Tý celkový narkoze bych se snažila asi vyhnout vzhledem k tomu že už by byla po 5. Záleží i na zubaři jak umí pracovat s dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
6.1.21 10:18

@Lucí_123456 to si právě říkám taky, narkoza nic dobrého není, ale bude analgosedace stačit? Co to s dítětm dělá, jak se chová?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2746
6.1.21 10:33

I analgosedace je více druhů, buď ten sirup (na některé děti nezabírá) nebo plyn (dražší). Každopádně konzultuj přímo s lékařem. Syn měl nakonec na RTG 6 mezizubních kazů, takže a to lékař doporučil už s celkovou anestezii, že v analgosedaci se běžně dělají většinou max 2 kazy, stejně to vyžaduje aspoň trochu spolupráci dítěte a bylo by to na několik návštěv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
6.1.21 10:40

@Janulika Přesně jak píše @czaky tak v analgosedaci zvládne zubař max dva kazy a dá se opakovat jen 2× za rok s tím, ze podruhé už nemusí zabrat. Byli jsme se synem 3r v červenci a srpnu, v Motole u paní doktorky Srnkove, poprvé úplně super, vůbec si zákrok nepamatoval a spolupracoval, podruhé už mu to nesedlo a plakal a nechtěl spolupracovat, což bylo náročné na nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
6.1.21 11:15

On má právě malé i větší kazy. Upadl a odrazil si jednu jedničku.
Takže potřebujeme hodně :(
A vzhledem k jeho diagnoze, nevím, jestli to zvládne. Špatně některým věcem rozumí :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
6.1.21 12:01

Osobní zkušenost nemám ale z doslechu vím že to člověka prý nějak jakoby oblbne že ten daný zákrok jakoby nevnímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
6.1.21 12:19

Na analgosedaci jsem kvůli osmičkám a super. Dali mi teda něco do žíly. Pamatuji si jen 2× bolest - 1× injekce, 1× asi steh do neumrtvenýho asi, pak hnusný zvuk sekačky, či čím ten zub půlila (byl ležící), ale bylo mi to fuk :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
6.1.21 12:46

@Janulika Poradila bych se s doktorem, ale už jen dle popisu nevěřím ze by vše zvládl v analgosedaci a sama si musíš odpovědět, jestli má smysl delat to po částech a čekat vždy mezi tím rok :nevim: Jinak my dostali sirup a po první sedaci si syn absolutně nic nepamatoval, takze toho bych se nebala, ale kazy měl malé… taky to nedělají všechny nemocnice, a je otázka jestli s deckem jít do soukromé ordinace kde za to zaplatíš poměrně hodně peněz a kdoví kdo to bude delat, ja bych třeba nesla do malé soukromé kliniky na narkozu, byla jsem klidnější v nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2899
6.1.21 13:14

Tak při rajském plynu musí dítě spolupracovat a správně dýchat. Syn 3 roky byl u zubarky před vánoci. Udělala mu sva kazy a museli jsme ho držet tři. Tak nás objednala a že mu dá sirup. Skoro všechno to vyplivnul, protože je to prej dost hnusný. Trochu se motal, ale zase jsme ho museli držet tři a pral se jako lev. Před pár dny jsme Byli naposled zase se sirupem, spolknul tentokrát skoro vše, ale nezabralo to na něj něj vůbec :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
6.1.21 17:04

@Denino Nás sirup vypil vpohode, byl růžový, bylo cítit ze s jahodovou příchutí, poprvé po něm krásně vytáhnul, ze i po zákroku jsme ho museli hlídat, neudržel se na nozkach a byl jak opilý; podruhé nic moc :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
7.1.21 06:32

Moc děkuji, určitě budu vše konzultovat s lékařem, ale šlo mi o zkušenosti jiných.
V tomhle případě se tedy asi přikláním k celkové narkoze, kdy se mu opraví vše a snad to vydrží, než se mu budou měnit a časem snad pochopí, že čistění zubů je důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat