Analgosedace u zubaře (pro dospělého) zkušenosti (2017)

1768
10.6.17 21:10

Analgosedace u zubaře (pro dospělého) zkušenosti (2017)

Zdravím maminky :mavam: :hug:
Chtěla bych se zeptat, jestli tu není někdo, kdo má aktuální zkušenost s analgosedací u zubaře při ošetření dospělého? :think: Mám od dětství panickou hrůzu ze zubaře, nejsem schopna otevřít pusu a moje zuby jsou v hrozném stavu :,( :zed: Teď jsem byla s roční dcerou na první kontrole a při usazení na křeslo jsem málem omdlela (a to jsem byla jen doprovod!! Už jen ten pocit, že tam jsem, je pro mě strašný :,( :pocitac: ) jsem neošetřitelná, ale chtěla bych zuby opravit. Známá mi řekla právě o analgosedaci, že se to sice platí (to by mi bylo úplně jedno, ať to stojí co to stojí :palec: ) a hlavně že to vůbec nebolí :dance: Tak bych se chtěla zeptat, zda někdo nemáte aktuální zkušenost - pozeptala bych se na pár informací :)
Moc děkuji! :* :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2236
10.6.17 21:34

Já dostávám injekci u zubařky pravidelně a to dokonce rovnou dvě :-) Protože já nesmím cítit nic, ale vůbec nic. Jinak bych utekla :-) Ano něco platím. Jenomže já bohužel chodím k takové zubařce, kde se platí asi i za usednutí do křesla. Takže vlastně nikdy ani nevím, jestli je to za injekci, za plombu nebo něco jiného.
Injekce se teď myslím dávají skoro automaticky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1768
10.6.17 21:45

@alviola Děkuji za reakci :) Analgosedace ale není o injekci proti bolesti (těm totiž nevěřím, už tolikrát jsem slyšela, že ošetření bolelo o přes ně :( a navíc já nedokážu ani dojít do ordinace :oops: :zed: ) při analgosedaci o sobě během vyšetření vůbec nevíte :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
10.6.17 22:05

@Nicolettee
Bohuzel neporadim, kam za zubarem s analgosedaci.
Ale. zaplatila jsem si ji pri gastrovysetreni(hadicka do zaludku).A bylo to bajecne :mrgreen:
Takze verim, ze by zabrala i u zubare.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1768
10.6.17 22:29

@sara1000 děkuji moc za odpověď :hug: právě, právě! Bohužel u nás v okolí nikdo tuto službu neposkytuje (jsme takové mrňavé město :D ) ale doufám, že se mi někoho podaří najít :) I kdyby to stálo nevím kolik :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
10.6.17 22:57

Já jsem taky posera :lol:! Byla jsem u zubaře, páč mě bolel zub. Strašně jsem se bála, neuměla jsem si představit, že mi s tím bolavým zubem ještě něco dělá! Přišla jsem, lehla jsem…a říkám, že chci analgosedaci, ale i „s tou vodičkou pro děti“…(to je znecitlivující tekutina na dásně, kde ti píchají injekci, aby ten „pích“ nebolel… )
Pravda, píchnutí jsem necítila, pak začal vrtat, ale to jsem trošku cítila…takže mi dal další injekci (tu už jsem necítila vůbec)…a u dalšího vrtání jsem fakt usínala… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:…už se vůbec nebojím!!
Klidně si vypros 3 injekce analgosedace po sobě…fakt tě nic nebude bolet (maximálně čelist, z toho permanentního otevření huby )))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1768
10.6.17 23:02

@ewelinka děkuji :) Není ale tohle jen ta umrtvující injekce? U analgosedace o sobě člověk vůbec neví :) :nevim: ale moc děkuji, jsem ráda, že v tom strachu nejsem sama :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
10.6.17 23:15

@Nicolettee
Je to injekce! Taky jsem chtěla uspat :mrgreen:,ale rozmluvili mi to! A teď už se fakt k zubaři nebojím!!! To dáš taky!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
10.6.17 23:37

Taky se moc bojím. Koukala jsem na net a dělají to v Praze na určitých klinikách. Mám v puse pryskyřici a chtěla bych do budoucna cerec korunky a taky chci být mimo a nic nevědět. Na té klinice to mají přímo v ceníku 7500 za první tuším dvě hodiny a pak 2000 za každou další. Do Prahy to mám skoro 400 km, ale to je mi buřt :) zkusím pohledat, která to byla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1768
10.6.17 23:42

@nela812 děkuji :hug: prahu jsem našla taky, ale přesně jak píšeš - je to opravdu z ruky :,( a jelikož člověk musí mít odvoz a se mnou by až do prahy nikdo nejel, tak zkouším hledat něco poblíž :nevim: :think: peníze jsou mi taky jedno, hlavně aby mi dali zuby dokupy a já nemusela zvracet už jen z pouhé představy zubaře :poblion: :D i tak to mám do těch větších měst daleko, ale kdyby bylo něco blíže nežli ta Praha, tak by to bylo super :dance: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21810
10.6.17 23:45

Tak o analgosedaci nevím, ale i obyčejný opich nervu je účinný. Na běžné kazy si ho nenechávám dát. Ale nedávno jsme byla u zubaře se zánětem, odumřel i nerv zubu a to už je jiná liga bolesti. Tak jsme si opich nechala dát a bolest při vrtání (musel až k nervu) byla výrazně menší. Jen jsme pak měla ještě pár hodin „dřevěnou hubu“ :oops: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1768
10.6.17 23:52

@pe-terka děkuji za odpověď :* o těch injekcích samozřejmě vím :) jenže u mě nejde ani tak o strach z bolesti (jako taky jooo a hodně!! Vím, že mám některý zuby v čudu, z jednoho už jen skořápku :oops: ) ale celkově o strach ze zubaře. Nejsem schopna o tom ani mluvit, jakmile mi někdo mluví o zubaři, jdou na mě mrákoty :,( kdyby šlo jen o bolest, risknu to s tím umrtvením, ale já bych nevylezla ani na to křeslo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
11.6.17 00:02

@Nicolettee tak je to z ruky to je fakt, ale radši si zaplatím dvě noci ubytování v Praze a těch 400 km tam vlakem dojedu, ale nebudu se klepat jak ratlík. Navíc já mám takovou zkušenost, že i když mám pusu umrtvenou tak stejně mě to bolí. Předchozí zubař mi trhal zub, to mě nebolelo, ale tak mi natahoval pusu a tlačil na čelist tam kde to umrtvené nebylo, že jsem málem brečela bolestí a u nového zubaře při broušené jsem také nic necítila, ale jak zajel zezadu na zub na patro a musel vybrousit i milimetr patra na tu korunku tak tam se mi to neumrtvilo a myslela jsem, že mu uteču z křesla. Nechci tě strašit to fakt ne :) jen já mám prostě štěstí, že mě bolí i to co bolet nemá nebo je nešetrný doktor, tak proto radši pojedu přes půl republiky :) jinak magic smile v Praze poskytuje rajský plyn a dent medico uspání s anesteziologem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2307
11.6.17 06:59

V Brne take delaji s analgosedaci. Nabizeli mi ji k vytrhnuti osmicek za 3500kc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1768
11.6.17 07:20

@nela812 to mě určitě nestrašíš (já už jsem vystrašená až až :D ) a věřím, že to ošetření někdy bolí i přes ty injekce, takže proto ani o normálním ošetření s tou injekcí neuvažuji :nevim: klidně bych si taky dojela, zjistím si informace :) Ještě jednou děkuji :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama