Analgosedace zubů u dítě 6let - Moravský kraj

Anonymní
2.4.21 19:59

Analgosedace/zuby/dítě 6let/Moravský kraj

Dobrý den milé uživatelky.

Máme doma takový problém, který se táhne již delší dobu.. Syn předškolák má velký sklon ke kazivosti zubů (asi hlavně po mě) a častěji si stěžuje na bolesti zubů… Zuby má dost zkažené.. K zubařce chodíme od jeho narození, ale máme starou zubařku, která má od začátku takový názor, že se zuby nevrtají a že má syn přijít, až ho něco bude bolet.. Bohužel se tak stalo.

Se synem jsme přišli, když se vzbudil s otokem celého líčka.. Samozřejmě dostal injekci, ale mám pocit, že nepůsobila (asi zánět) a tudíž cítil vše.. Jeho vzpomínky nám nechtějí dovolit jakoukoli další pomoc.. A samozřejmě, zubařka dál zuby neopravuje ani nevrtá.. pouze vytrhává.. Jenomže co s tím.

Přemýšlím tedy o analgosedaci, ale nevím, kde by ho vzali.. Nebo o nějakém zubaři, který používá rajský plyn nebo cokoli a byl by ochoten se na něj podívat.. Zubaři neberou nové pacienty a tudíž nemáme jak dojít k nápravě.. Zuby si syn myje, dohlížím na to. Nejdříve sám, poté já.. Kartáček curaprox/elmex- pasta Elmex.. Už jsme i zkoušeli ten gel i když víme, že se to nemá.. Možná máme špatnou techniku čištění, neříkám, že můžeme dělat vše správně.. Ale to nám teď problém nevyřeší.. Bohužel se zubařkou není řeč.. Její jediný nápad je ho pevně na sobě držet, ať se ani nepohne a zub vyndat.. Jenomže malého už tam ani nedostaneme.. Nepomáhají ani sliby ani odměny.. nic..

Nemáte zkušenosti se zubaři, kteří to vážně umí s malými dětmi a byl by ochoten, věnovat trochu úsilí a času? Je to otázka na pranýř, ale už vážně nevím, co dělat, jak mu pomoci, aby se nebál.. Já k zubařce normálně chodím, ukazuji, že se nebojím, že mi dá paní doktorka injekci a všechno ej zalité sluncem, protože nic necítím.. Ale on si nechce dát ani tu injekci..

Moravský kraj, nejlépe Ostrava, Havířov, Karviná atpod..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.4.21 20:02

Ještě upřesním, že poprvé jsme tam byli, a všechno dobré, potom jsme tam byli, když měl na jednom zoubku ten kaz a to nám řekla, že s tím nic neudělá, že máme počkat až to bude bolet a pak půjde ven.. Jinak se na něj líp nedívala.. Jejich kartu si zapisovala až, když se narodil brácha, takže to vypadá, že ty jeho prohlídky, kdy tam se mnou byl, ani nebrala vážně.. ( Chodíme ke stejné zubařce..)

• Citovat
  • Nahlásit
662
2.4.21 20:29

Radu mám jen jednu a to okamžitou výměnu zubařky. Zubní kaz i u dítěte je potřeba ošetřit co nejdříve a ne čekat až bude bolet. Kaz je infekční, takže pokud má syn v puse neopravený kaz, tak není divu, že se mu zuby kazí… Elxem gel bych klidně používala, naše zubařka mi ho doporučila pro syna když mu byly dva roky. Jen je třeba důkladně vyplivnout, aby ho syn nepolykal. Myslím, že pokud zuby čistíte 2× denně a opravdu pečlivě dočišťuješ, tak ta kazivost je dle mě z toho, že má zanedbané kazy. Jinak k míře kazivosti přispívá i strava bohatá na cukry (sladké pití, ovoce, bonbony, sušenky atd.). Mě naše zubařka vždy školí jak nemají děti jíst nic sladkého. Prohlídka u dětí tedy vždy trvá asi minutu, ale já jí věřím že kdyby tam něco bylo tak to uvidí. V šesti letech bych to určitě začala radikálně řešit, aby se mu zbytečně nezkazily i druhé zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
2.4.21 20:39
@Anonymní píše:
Ještě upřesním, že poprvé jsme tam byli, a všechno dobré, potom jsme tam byli, když měl na jednom zoubku ten kaz a to nám řekla, že s tím nic neudělá, že máme počkat až to bude bolet a pak půjde ven.. Jinak se na něj líp nedívala.. Jejich kartu si zapisovala až, když se narodil brácha, takže to vypadá, že ty jeho prohlídky, kdy tam se mnou byl, ani nebrala vážně.. ( Chodíme ke stejné zubařce..)

A proč jsi tu zubařku tak poslušně poslouchala? Takže, když zubařka řekne, že nic ošetřovat nebude a bude čekat na zkažené zuby, tak čekáš s ní? :zed: No jo no, je to zadarmo a za víc to nestojí. Jenže analgosedace zadarmo není. Stojí okolo 5 až 7 tisíc. Ale můžeš klukovi nechat vyškubat všechny zuby a zadarmo. Některé matky by se měli „střílet“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
2.4.21 21:27
@Kipa22 píše:
A proč jsi tu zubařku tak poslušně poslouchala? Takže, když zubařka řekne, že nic ošetřovat nebude a bude čekat na zkažené zuby, tak čekáš s ní? :zed: No jo no, je to zadarmo a za víc to nestojí. Jenže analgosedace zadarmo není. Stojí okolo 5 až 7 tisíc. Ale můžeš klukovi nechat vyškubat všechny zuby a zadarmo. Některé matky by se měli „střílet“.

Ne, někteří odborníci by se měli střílet. Matka dítěti (tedy podle popisu) pečlivě čistí zuby a pravidelně navštěvuje zubaře. A věří tomu, že lékařka s praxí o tom ví víc než obyčejný člověk. Že by jí možná líp poradil automechanik než zubařka je věc druhá, ale jak to může lékařka vypustit z pusy? :zed: To jako nechá pacienta bez ošetření a až bude nejhůř, tak vezme kleště? Hurá, návrat o 300 let zpět k bábě kořenářce. No i když, i ta by asi udělala víc než jen „počkejte až to bude víc bolet“. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1858
3.4.21 00:17

Měli jsme podobný problém. Syn měl nějaké malé kazy ale jelikož se odmítal nechat ošetřit tak se to neustále odsouvalo do doby než zuby začali bolet. Zubař řekl že jediná možnost je analgosedace od praktické Mudr, nicméně to neřeší problém když se dítě brání, bude se bránit i v sedaci, pouze si zákrok nepamatuje. Začala jsem uvažovat nad ošetřením v celkové anestezii. Bylo mi řečeno že v nemocnici zuby v narkóze prostě vytrhají a hotovo, což pro nás nepřipadalo v úvahu (jednalo se o všechny stoličky). Našla jsem tedy soukromou kliniku v Luhačovicích kde mu ten nejhorší zub v sedaci a po umrtvení vytrhly. Manžel musel syna pevně držet, bránil se velmi. Na ostatní zuby objednali termín a v celkové anestezii opravily. Zoubky má krásně vytvarované, nejde poznat že jsou opravované. Teď se chystáme na pečetění nových zoubků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 06:30
@Oplatečka píše:
Měli jsme podobný problém. Syn měl nějaké malé kazy ale jelikož se odmítal nechat ošetřit tak se to neustále odsouvalo do doby než zuby začali bolet. Zubař řekl že jediná možnost je analgosedace od praktické Mudr, nicméně to neřeší problém když se dítě brání, bude se bránit i v sedaci, pouze si zákrok nepamatuje. Začala jsem uvažovat nad ošetřením v celkové anestezii. Bylo mi řečeno že v nemocnici zuby v narkóze prostě vytrhají a hotovo, což pro nás nepřipadalo v úvahu (jednalo se o všechny stoličky). Našla jsem tedy soukromou kliniku v Luhačovicích kde mu ten nejhorší zub v sedaci a po umrtvení vytrhly. Manžel musel syna pevně držet, bránil se velmi. Na ostatní zuby objednali termín a v celkové anestezii opravily. Zoubky má krásně vytvarované, nejde poznat že jsou opravované. Teď se chystáme na pečetění nových zoubků.

Přesně tak nějak bych si to představovala.. Tedy bohužel.. Aspoň kdyby si to nepamatoval.. udržet ho už někdo udrží.. Ale v tom případě mě zajímá ta analgosedace..? To ti něco dala mudr? abys mu to před „zákrokem“ dala?

• Citovat
  • Nahlásit
901
3.4.21 08:49
@prejeta_zaba píše:
Ne, někteří odborníci by se měli střílet. Matka dítěti (tedy podle popisu) pečlivě čistí zuby a pravidelně navštěvuje zubaře. A věří tomu, že lékařka s praxí o tom ví víc než obyčejný člověk. Že by jí možná líp poradil automechanik než zubařka je věc druhá, ale jak to může lékařka vypustit z pusy? :zed: To jako nechá pacienta bez ošetření a až bude nejhůř, tak vezme kleště? Hurá, návrat o 300 let zpět k bábě kořenářce. No i když, i ta by asi udělala víc než jen „počkejte až to bude víc bolet“. :roll:

No tu zubařku bych dala na skřipec. Ale poslouchat na slovo, jen proto, že to je lékařka, je také na pováženou. Já bych se na ní vybodla a zajistila péči jinde. Zakladatelka se ale musí připravit na to, že to stojí peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
3.4.21 08:51
@Anonymní píše:
Přesně tak nějak bych si to představovala.. Tedy bohužel.. Aspoň kdyby si to nepamatoval.. udržet ho už někdo udrží.. Ale v tom případě mě zajímá ta analgosedace..? To ti něco dala mudr? abys mu to před „zákrokem“ dala?

V celkové analgosedaci dítě spí, je v narkóze. Můj syn na tom byl. Nic neví, nic si nepamatuje, zoubky mu opravili, všechny zoubky mu zachránili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
3.4.21 11:56

Panebože, okamžitě změňte zubařku. I kdyby jste měli jít k soukromé. V 6 letech už se mění chrup na trvalý a ponechávání kazů bez ošetření může způsobit trvalé následky. Kaz je infekční, takže se mu krásně kazí další zuby. Od věci by nebyla ani návštěva dentální hygieny, pokud si nejste jistí, jestli máte dobrou techniku čištění. Stokrát se vyplatí radši si teď u zubaře připlatit a zaplatit dentální hygienu, než pak litovat a platit náhradní zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1858
3.4.21 19:43
@Anonymní píše:
Přesně tak nějak bych si to představovala.. Tedy bohužel.. Aspoň kdyby si to nepamatoval.. udržet ho už někdo udrží.. Ale v tom případě mě zajímá ta analgosedace..? To ti něco dala mudr? abys mu to před „zákrokem“ dala?

Ne ne, to dostal už na té klinice. Předtím než jsme vyhledali kliniku tak praktický zubař navrhnul že by nám něco dala dětská Mudr a já mu to před ošetřením podala. Nicméně že potřebuje aby sebou malý nesmýkal, takže toto řešení jsem zavrhla. Na klinice mu dali sedativum vypít na recepci, takže si nepamatoval ani tu ordinaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
4.4.21 21:56
@Anonymní píše:
Dobrý den milé uživatelky.

Máme doma takový problém, který se táhne již delší dobu.. Syn předškolák má velký sklon ke kazivosti zubů (asi hlavně po mě) a častěji si stěžuje na bolesti zubů… Zuby má dost zkažené.. K zubařce chodíme od jeho narození, ale máme starou zubařku, která má od začátku takový názor, že se zuby nevrtají a že má syn přijít, až ho něco bude bolet.. Bohužel se tak stalo.

Se synem jsme přišli, když se vzbudil s otokem celého líčka.. Samozřejmě dostal injekci, ale mám pocit, že nepůsobila (asi zánět) a tudíž cítil vše.. Jeho vzpomínky nám nechtějí dovolit jakoukoli další pomoc.. A samozřejmě, zubařka dál zuby neopravuje ani nevrtá.. pouze vytrhává.. Jenomže co s tím.

Přemýšlím tedy o analgosedaci, ale nevím, kde by ho vzali.. Nebo o nějakém zubaři, který používá rajský plyn nebo cokoli a byl by ochoten se na něj podívat.. Zubaři neberou nové pacienty a tudíž nemáme jak dojít k nápravě.. Zuby si syn myje, dohlížím na to. Nejdříve sám, poté já.. Kartáček curaprox/elmex- pasta Elmex.. Už jsme i zkoušeli ten gel i když víme, že se to nemá.. Možná máme špatnou techniku čištění, neříkám, že můžeme dělat vše správně.. Ale to nám teď problém nevyřeší.. Bohužel se zubařkou není řeč.. Její jediný nápad je ho pevně na sobě držet, ať se ani nepohne a zub vyndat.. Jenomže malého už tam ani nedostaneme.. Nepomáhají ani sliby ani odměny.. nic..

Nemáte zkušenosti se zubaři, kteří to vážně umí s malými dětmi a byl by ochoten, věnovat trochu úsilí a času? Je to otázka na pranýř, ale už vážně nevím, co dělat, jak mu pomoci, aby se nebál.. Já k zubařce normálně chodím, ukazuji, že se nebojím, že mi dá paní doktorka injekci a všechno ej zalité sluncem, protože nic necítím.. Ale on si nechce dát ani tu injekci..

Moravský kraj, nejlépe Ostrava, Havířov, Karviná atpod..

Asi moc nepomuzu, zubare neporadim, ale my jsme se s tim take dost trapili. Syn byl “nespolupracujici”, takze pote, co nas odmitli 2 detsti zubari, na detske stomatologii v Motole mu 2 zkazene mlecnaky radeji rovnou vytrhli. Dlouho jsme resili co s jednim zbyvajicim zkazenym, uz si nevzpomenu proc vytrhnout nesel. Mluvilo se o celkovce, ale znamy anesteziolog se stejne starym ditetem mne od toho odradil, ze je to opravdu velka zatez pro male dite. Takze pichla se klasicka injekce a zub se nejak vyvrtal a zaplomboval. Zubar byl docela klidas a pracoval velmi rychle, navic vzdy na to chodila koukat tlupa mladych mediku, kteri u zakroku nase dite opecovavali a chlacholili.
Mozna bych doporucila nejakou vylozene detskou fakultku, kde maji velke zkusenosti spoluprace s malymi detmi, a tam se poptat po zkusenem lekari.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat