Jak léčit anální fisuru?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
P.
Ukecaná baba ;) 2152 příspěvků 26.11.18 08:50
Análni fisura - léčba.?

Ahoj, jsem po 4 sezenich barronovych ligaci, hemoroidy odstraneny, ovsem od ty doby se mi obcas udela analni fisura, pri tuzsi stolici boli a jde i nahmatat jakoby maly řez venku na konecniku. podstoupla jsem tenhle rok kolonoskopii, rektoskopii a asi 5 anoskopii pri kazdem zakroku osetreni hemoroidu.mazu Proktis M, nekdy dam cipek Hemagel Procto…kdyz hodne piju, trhlina mizi, ale stačí 1 tuzsi stolice a pak ji zas par dnu musim lecit…mate tio na nejakou zazracnou mast??? Nebo pomuze jen dilatan? Moc diky!!

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
PHV
Kecalka 468 příspěvků 26.11.18 08:59

Mě se dělala občas po porodu, asi půl roku.. dost to bolí, lituju vás :oops: :oops: Mě pomohlo si to vždycky po stolici namazat bepanthenem plus, samozřejmě po sprše. A prostě hodně pít, než se to pořádně nezahojí :nevim: I teď, dva a půl roku po porodu, se mi to občas vrátí. Tímhle to vždycky vylecim :think: :lol:

P.
Ukecaná baba ;) 2152 příspěvků 26.11.18 09:02

Dekuju..taky sprchuju a pak promazavam…tak snad se to povede… :roll:

PHV
Kecalka 468 příspěvků 26.11.18 09:07

@P. Taky jsem nepřišla na nic víc co by pomohlo :nevim: Tohle po čase vždycky zabere, ale lituju vás :oops: Au..

stinga
Závislačka 4908 příspěvků 3 inzeráty 26.11.18 09:19

@P. matka s tím byla 2× v narkóze na divulzi - chirurgické roztažení konečníku

P.
Ukecaná baba ;) 2152 příspěvků 26.11.18 09:20

@stinga jj…vim o tom…ale porad doufam v konzervativní vyleceni bez ope..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 13:45

mně se fisura udělala po porodu. Až po dvou letech utrpení na záchodě jsem objevila „fígl“. Trochu nechutný, ale funkční. :oops: Před velkou si zavedu kousek lubrikačního gelu - stolice líp proklouzne a nepotrhá. Už po týdnu, dvou bylo velké zlepšení, protože ta tkáň měla možnost se zhojit. Udržovala jsem hemagelem. Momentálně už většinou nic nepoužívám, ale má to tendenci se vracet, takže semtam ještě gel zavedu. Prosím anonymně, nemusí každý vědět :D

P.
Ukecaná baba ;) 2152 příspěvků 26.11.18 14:33

Dekuju..ja obcas maznu pred wc tim Proktis M…a taky lepsi…

stinga
Závislačka 4908 příspěvků 3 inzeráty 26.11.18 15:09

@P. tak ono to není operace, ale dělá se to v narkóze, protože jinak by to strašně bolelo

Mony03
Stálice 76 příspěvků 10.12.18 11:19
Fisura

Ahojki,používej dilatany dokud máš trhlinu čerstvou,minimálně 3 měsíce .Když si budeš udržovat stravu trhlina se ti zhojí.Nenech to zajít tak daleko že bys musela na operaci.
Už jsem psala na jiním foru,mrkni se na hirudoterapii

P.
Ukecaná baba ;) 2152 příspěvků 11.12.18 10:18

Diky…a stalo se vam nekomu,ze ac uz to neboli a nekrvavi,cítíte tam furt jizvicku..

P.
Ukecaná baba ;) 2152 příspěvků 11.12.18 10:20

@Mony03 ja byla u proktologa uz na jare..ale konstatoval,stejne jako gastroenterolog pri kolonoskopii,jen hemoroidy…o fisure nic..ale ja tam citim na okraji konecniku a venkovni casti malej šlic takovej..

Mony03
Stálice 76 příspěvků 11.12.18 12:19

@P. No tak to máme stejný problém.Doktor mě taky řekl že trhlina je shojená,hemeroidy prý má úplně každý,ale nemám je nikterak zvětšené.Prý jsem čistá,ale u konečníku mám takový cancourek,je to konec té jizvičky,a ten mě ted fest zlobil,svědil­.Papilom,kožní řasa,strážný hrbolek…každý to nazývá jinak,je to asi nějak zbytnělá ta kůže co se furt natahovala bud trhlinou nebo hemeroidy,nevím.Má asi 2-3milimetry a doktor mi doporučil to odstranit laserem.Bojím se že si přivodím zbytečné komplikace,a bolesti.Hledám různá jiná řešení než jít něco pálit a zase jizva a tam kde je jizva je to pak stejně vždycky už narušené.....

Mony03
Stálice 76 příspěvků 11.12.18 12:21
@P. píše:
Diky…a stalo se vam nekomu,ze ac uz to neboli a nekrvavi,cítíte tam furt jizvicku..

mě ta jizvička taky pobolívá,popichá­vá,ale četla jsem že ty jizvy po trhlinách nebo prasklých hemeroidech se hojí až půlroku,do té doby to bývá dost citlivé

P.
Ukecaná baba ;) 2152 příspěvků 11.12.18 12:48

@Mony03 diky…ja mam odstraneny 4 hemoroidy, posledni v září…kozni rasu mam vylezlou,to mi rekli,fisuru mi nikdo nesiagnostiko­val,ale citim to od leta ten slic..na anoskopii jsem od ty doby byla,ale nic nerikali..ale slic jakoby sram presne cca 2-3mm citim…uplne na okraji konecniku a venku..ne dole ani nahore u kostrce,spis tak do strany

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >