Anální fisura-trhlinka a následná léčba

16
29.5.20 09:01

Anální fisura-trhlinka a následná léčba

Dobrý den,
Před nedávnem jsem tu podobné téma již viděla, ovšem já jsem se rozhodla založit toto téma znovu a zeptat se i trochu konkrétněji. Máte někdo zkušenosti s trhlinkou konečníku? Mě se to stalo asi tak před 14 dny kvůli častým a opakujícím zácpám, prostě jsem v ten osudový den doslova cítila jak mě to pořezalo, jako by mnou projely žiletky. Následovalo krvácení a taková řezavá bolest, to mě přinutilo navštívit pohotovost, kde mi zjistili trhlinku. Během té doby už jsem se stačila objednat k proktologovi, kterého jsem již navštívila a předepsal mi nějaké léky+dilatan ( snad to píši správně) mám ho aplikovat každý den do další kontroly, kterou mám za 3 týdny. Dilatan a jeho aplikace, na to se vážou mé další otázky, máte i s ním nekdo zkušenosti? Pomohl vám? Lékaři věřím, jistě ví co dělá, přesto mám pocit jestli si tím právě naopak ještě více neubližuji, jestli tak trhlinku stále nenatrhávám ???? vůbec celkově se dilatace bojím jak čert kříže, mám z toho hrůzu a dnes po své první aplikaci jsem se v tom ještě i více utvrdila. Předem moc děkuji za vaše odpovědi a názory. Nejspíš jen potrebuji trochu psychicky podporit a slyšet že byť to třeba nebude hned, tak že to zase bude dobrý ????????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
29.5.20 09:30

Mojí švagrové to pomohlo. Ono je to logický. Okolo análního otvoru je sval jakoby do kruhu. Potrebuje roztahnout. Pak se ta kůže nebude tolik napínat. Chce to opravdu trenink. Jako kdyz trebujes na to, abys udelala provaz. A ono to funguje i v otvoru vedle. Proč by jinak ženský, co trenujou pred porodem s epinem, aniballem, pak mely menší riziko nástřihu! A dobrý přiklad jsou i pindíci. Ja jsem treninkem zúžené predkozky sveho syna zachránila od obřízky. A to mi detský urolog řekl, ze se tomu nevyhneme. Kůže povolí, ale musíš trénovat sval. Protahovat ho tim kolíkem a zmekcovat stravu. Drzim palce.

• Nahlásit
  • Citovat
29.5.20 14:19

Ano, taky jsem měla trhlinku, stolice pro mě byla utrpením. Děsná zácpa, při tlačení krev. Vybrala jsem se do nemocnice, tam mi paní doktorka potvrdila, že se jedná o trhlinku a že to není nic extra vážného. Předepsala mi Faktu mast a čípky, které jsem měla spotřebovat celé. Myslím, že se to hodne zlepšilo, stolice byla lepší, ale po pár týdnech jsem zase spozorovala zácpu a malinko krve na toaleťáku. Rozhodla jsem se vždy, když tohle budu mít alespoň 3 dny po sobě vždy na večer mazat tou Faktu mastí, které mi ještě spoustu zbylo. Je to nouzovka. Ale rozhodla jsem se vyléčit příčinu. Trhlinka je jenom následek. A tím je změna jídelníčku. Trhlinky a různé střevní neplechy se tvoří při špatné životosprávě. Vím, že jsem tenkrát velmi málo pila, od té doby vypiju denně alespoň 2 litry vody, snažím se konzumovat více zeleniny a ovoce (což taky vyžaduje hodně pití, protože jinak by naopak vznikla zácpa!), omezit bílé a sladké pečivo, jíst více vlákniny (skvělý pomocník je taky Psyllium - vyhledej si na internetu a doporučuji pořídit) a konzumovat více čerstvá a zdravá jídla místo smažených. Potom doporučuji každý den (nebo alespoň 3× týdně) konzumovat samotný extra panenský olivový olej - 2 polévkové lžíce. Trávicí trakt to krásně “promasíruje” :mrgreen: a tím pádem nebude ani zácpa. Nedoporučuji mléčné výrobky (omezit, ne úplně vyloučit), naopak skvělým pomocníkem proti zácpě je kefír, je to poklad pro střeva, piju ho každý den, dávám si ho ke snídani do vloček s jednou lžičkou psyllia. Velmi mi to pomáhá. Akorát dodávám, že tohle jsou jenom moje postřehy a to, co vyhovuje mně. Samozřejmě jsem zastáncem názoru, že opakovaně kupovat drahé mastičky, čípky a léky a patlat to všechno na sebe mi přijde neefektivní, důležité je se zaměřit na to, jak se stravujeme a mít dostatek pohybu, o to více při sedavé práci. Držím palce a věřím, že se ti to podaří vylečit! :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama