Andulka neumí jíst z misky

Anonymní
29.4.21 12:03

Andulka neumí jíst z misky

Ahoj, není to tema, které sem úplně patří, ale potřebuji poradit. Před týdnem jsme si pořídili malou andulku. Problém je, ze neumí jist z misky( ani pít). Vždycky když má hlad, začne otevírat zobacek a ji jen, když ji do něho šoupnu jídlo. Nevíte, jak ji mám naučit jist z misky?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
964
29.4.21 12:08

A andulka je jak stará??
Není ještě moc malá na to, aby jedla sama?
Očividně bude andulka od chovatele, kteří ji krmí ručně stříkačkou, aby prospívala a zvykla si na člověka.
Nemůžu radit, nemám zkušenosti, třeba se tu najde někdo, kdo poradí.
Kdyby ne, kontaktovala bych nějakého chovatele :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63619
29.4.21 12:08

Jak moc stará je? To vypadá, že ji někdo prodal, aniž by k tomu ještě měla věk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 12:11
@Markéta188
@Markéta188 píše:
A andulka je jak stará??
Není ještě moc malá na to, aby jedla sama?
Očividně bude andulka od chovatele, kteří ji krmí ručně stříkačkou, aby prospívala a zvykla si na člověka.
Nemůžu radit, nemám zkušenosti, třeba se tu najde někdo, kdo poradí.
Kdyby ne, kontaktovala bych nějakého chovatele :palec:

Andulka je stará jeden měsíc. V tomhle věku už by měly normálně zobat, ale nic. Jsem z toho zoufalá..

• Citovat
  • Nahlásit
964
29.4.21 12:18
@Anonymní píše:
@Markéta188Andulka je stará jeden měsíc. V tomhle věku už by měly normálně zobat, ale nic. Jsem z toho zoufalá..

Měsíc???
Nejsem chovatel, ale jsem si jistá, že měsíc je málo. Už jen na blbém googlu píšou, že po 30ti dnech teprve mláďata sami vylézají z hnízda (létat ještě neumí)
Takže s krmením na tom budou podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
29.4.21 12:20

Příkládám první screen co mi vyjel na googlu ;)
Máte doma miminko andulky, která bez vaší pomoci není ještě schopna přežít. Musí být s matkou, aby ji naučila jíst.
Kde jste k andulce přišli?
Rychle ji vraťte k matce, nebo se taky může stát, že ji budete krmit cely život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5947
29.4.21 12:23

Chudinka malá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5947
29.4.21 12:30

A cim krmite? Dokrmovaci smesi? Zkusila bych ji jeste par tydnu krmit 5× denne, pote dospeje a treba zacne ozobavat proso.Mate klasky v kleci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8238
29.4.21 12:40

Bože kterej idiot vám ji prodal? Chováme papoušky a měsíc starý mládě fakt samo zobat neumí. Nejlíp bude když ji vratite, nebo ji můžete zkusí sami dokrmovat, ale na to musí být speciální směs a taky musíš umět poznat kdy má prázdný volátko. Když by ste ji krmili a neměla ještě úplně vytraveny tak může chytit infekci a umřít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 12:47

@JancaS84 největší problém je ze po pánovi co mi ji prodal se slehla zem. Nereaguje na emaily ani nezveda telefon. Jela bych tam, ale není to zrovna blízko.

• Citovat
  • Nahlásit
8238
29.4.21 12:50
@Anonymní píše:
@JancaS84 největší problém je ze po pánovi co mi ji prodal se slehla zem. Nereaguje na emaily ani nezveda telefon. Jela bych tam, ale není to zrovna blízko.

Asi nejste z Brna ze? Zkuste ji teď dát opatrně injekční strikackou aspoň vodu, ať není dehydratovana. Jak dlouho ji máte? Edit: Jo čtu, že týden. Tak to asi něco zobat musela, to už by byla mrtvá.

Příspěvek upraven 29.04.21 v 12:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63619
29.4.21 12:51
@Anonymní píše:

Tak honem studuj, nebo ji máš na svědomí.. To je tak, když si pořídis zvíře a nic o něm nevíš.. Šmajra.. Měsíční prcek není zralý k odchodu od mámy, tohle vše ho měla ještě naučit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4435
@Anonymní píše:

No tak to už je jedno, pochybuju, že by ti andulku vzal zpátky. Zavolej na veterinu a poraď se, co máš dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@JancaS84 píše:
Asi nejste z Brna ze? Zkuste ji teď dát opatrně injekční strikackou aspoň vodu, ať není dehydratovana. Jak dlouho ji máte?

Brno mám 300 km. To ji dávám. Divné je, ze litat zvládá už ale jist pořad ne..

• Citovat
  • Nahlásit
8238
29.4.21 12:54
@Anonymní píše:
Brno mám 300 km. To ji dávám. Divné je, ze litat zvládá už ale jist pořad ne..

Ptaci umí nejdřív lítat a až pak sami žerou. No tak asi někde sehnat dokrmovaci směs a ještě ji dávat strikackou. Ale to úplně běžně ve zverimexu nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat