Reklama

Anémie po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mysiceles
Kecalka 230 příspěvků 06.08.18 12:38
Anémie po porodu

Ahoj, chci se zeptat, byl jste někdo anemický po porodu? ( Potratu ) ( v poporodnim období ). Nebo zkušenost z okolí… Jak se to u vás konkrétně projevilo? Jak se na to přišlo? Jak trvalo vyléčení? Děkuji…

Reklama

Reakce:

Fima
Nadpozemská drbna 29218 příspěvků 13 inzerátů 06.08.18 12:39

Ano, byla. Přišlo se na to odběry ještě v porodnici. Dostala jsem železo.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 06.08.18 12:39

Já ano, musela jsem užívat tablety železa cca ještě 2 měsíce po porodu. Teď mám pro změnu v druhém těhotenství anémii v těhotenství, takže teď užívám železo v těhu.

Popokatepetla
Závislačka 3041 příspěvků 06.08.18 12:43

Já, přišli mi na to už v těhotzenství (byla jsem hospitalizovaná kvuli hrozicimu předčasnému porodu). Brala jsem tablety ještě asi 3 měsíce? po porodu

Tichošlápek
Echt Kelišová 9614 příspěvků 06.08.18 12:46

Ano, kvůli velké ztrátě krve při porodu. Dostala jsem železo a ještě nějakou směs vitamínu. Projevy - bila jak smrt a nonstop unavená.

P4ja
Kelišová 5349 příspěvků 06.08.18 12:49

Stejně jako @Tichošlápek V nemocnici jsem dostala transfuzi a beru železo.

Mysiceles
Kecalka 230 příspěvků 06.08.18 13:03

Já jsem totiž po potratu děsně unavená. Řekli mi že jsem nějak hodně krvácela ale jinak s tím nic nedělali. Říkala jsem jim že se cítím nějak slabá ale prý jsem asi nastydlá :nevim: trvá to už 3 měsíce a zlepšilo se to jen cca na 20 dní. Jinak je pro mě problém dělat i běžné činnosti. Ráno mám motáky, když prudce vstanu závrať, mívám mravenčení , ledové nohy, tupé bolesti hlavy… Jediné co mi tam nepasuje je že nejsem bledá. Ale mam hodně světlou a průsvitnou kůži tak kdo ví. Obvodní mi řekl že jsem prostě jen unavená a nic. Teď jsem si konečně vydupala testy u suplu když on ma dovolenou. Ta únava není normální. Ale chci se právě informovat jestli je teoreticky možné být anemická z krevní ztráty při potratu plus 6 denní menzes ( dřív byvala 5 denní ) :nevim:

P4ja
Kelišová 5349 příspěvků 06.08.18 13:16

@Mysiceles Myslím že může. Já po porodu měla polovinu erytrocytů, než když mně dělali krevní obraz při příjmu. Doktorka mně rovnou řekla, že bez transfuze to tělo bude doplňovat půl roku a víc.A že budu pořád unavená. Při propuštění jsem byla na 3/4 a pořád to není úplně ono, i když pořád beru železo.

luccifera
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 06.08.18 13:24

mela jsem ztratu necely litr, dalsi den, kvuli nizkym hodnotam jsem dostala dve kon. krve a jeste rok po porodu nemam krev na puvodnich hodnotach

Mysiceles
Kecalka 230 příspěvků 06.08.18 15:57

Mně přijde divné ne-li podezřelé že po výkonu jen tak suše konstatovali že jsem ' nějak hodně krvácela.' když k tomu přičtu porod SC který jsem měla v tu dobu před 6 ti měsíci , kojení před tím potratem i po potratu… Dává mi to logiku :nevim: a říkám krom bledosti ty příznaky sedí. Divné že na to ten doktor nereagoval :think: zásoby zeleza mohu mít vycerpany a pak se ten hemoglobin ne a ne doplnit ne? Rozumím tomu správně ? A taky se vám stávaly ty výkyvy že jste se pár dní cítily lépe a pak zase blbě ?

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 06.08.18 20:15

@Mysiceles Ono taky tvé tělo dostalo v posledním roce dost zabrat (jestliže jsi rodila SC před 6 měsíci, pak kojila, pak otěhotněla a potratila), tak je možné, že to chce čas, než se srovná. Nech si u obvoďáka vzít krev, ať ti udělá krevní obraz a dá ti kdyžtak to železo. A pokud to nebude železem, můžeš prostě být jen z toho všeho unavená a časem se to spraví.

Mysiceles
Kecalka 230 příspěvků 06.08.18 21:01
@Pucalkovic Amina píše:
@Mysiceles Ono taky tvé tělo dostalo v posledním roce dost zabrat (jestliže jsi rodila SC před 6 měsíci, pak kojila, pak otěhotněla a potratila), tak je možné, že to chce čas, než se srovná. Nech si u obvoďáka vzít krev, ať ti udělá krevní obraz a dá ti kdyžtak to železo. A pokud to nebude železem, můžeš prostě být jen z toho všeho unavená a časem se to spraví.

To máš asi pravdu, asi dostalo zabrat a tím jak jsem se po sekci cítila úplně v pohodě jsem mohla být možná krapet oklamaná. I mi to právě přišlo až divné. Po sekci v noci jsem nespala přitom údajně má člověk v sobě oopiaty apod., No a po propuštění jsem začala
sama objíždět co bylo třeba, doma jsem byla sama uklízela jsem prala zehlila dělala na zahradě nakupovala… Teď bych si za to dala pár facek. Ale já se prostě cítila normálně. Četla jsem někde, nějaká doktorka psala, že někdy ta únava prijde se zpožděním , že to tělo po tom porodu jakoby mobilizuje aby se postaralo a únava se dostaví až časem. Já jsem taky takový ' výkonnostní ' typ a vždycky jsem se citila fyzicky hodně silná a že můžu cokoliv po sportovní stránce že to mé tělo dá . Hold tohle se s tím asi vůbec nedá srovnávat :-/
Jinak zítra jdu na tu krev, mám slíbený kompletní odběr, tak snad to dobře dopadne. Říkám si snad se nemohlo za těch pár měsíců rozjet něco tak hrozného abych byla takhle ztřískaná, před tím potratem byly odběry v naprostém pořádku :-/

Mysiceles
Kecalka 230 příspěvků 10.08.18 12:45

Tak tady jen doplním, kdyby měl někdy někdo podobný problém, aby si to přečetl, že jsem přemluvila Dr na docela široké krevní vyšetření - sedimentace, minerály, krevní obraz… Železo…vše bylo naprosto v pořádku až na to železo :) mám pod normu železo , hemoglobin je ok ( ikdyz taky asi může být pod mým standardem ale prostě vejde se do mezí ) ale prostě to železo je prokazatelně nižší . Budu brát Ferro Folgamma 1× denně a doufám že se to zlepší…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama