Bojím se anestezie a dýchání

Anonymní
16.11.19 19:54

Anestezie a dýchání

Zdravím :kytka: čeká mě za 10 dní operace ucha v celkové anestezii..Operace jako takové se nebojím, jen té anestezie.. Jelikož já spíše dýchám pusou, myslíte, že u té anestezie budu mít nějaké problémy nebo tak..? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

349
16.11.19 20:21

Urcite ne :-) nebojte se, vsechno bude v poradku, pred anestezii za Vami prijde lekar/ka udelat „pohovor“ nic nezatejte, reknete ji o dychani i o obavach a uvidite, ze Vam vse vysvetli :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5075
16.11.19 21:53

Určitě se nebojte. Záleží na typu operace a jak hluboká anestezie bude potřeba. Pokud se bude jednat o klasickou hlubokou anestezii, bude za Vás dýchat přístroj skrz trubičku zavedenou do krku. Pokud se bude jednat jen o lehký výkon s mírnou formou přispání, volí se sedativa, která umožní spontánní dýchání. Obojí prospíte a jak zmiňovala paní nad mým příspěvkem, vše vysvětli anesteziolog předvečer operace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
740
16.11.19 22:10
@Anonymní píše:
Zdravím :kytka: čeká mě za 10 dní operace ucha v celkové anestezii..Operace jako takové se nebojím, jen té anestezie.. Jelikož já spíše dýchám pusou, myslíte, že u té anestezie budu mít nějaké problémy nebo tak..? :think:

Bez obav, lidi na sále ví, co mají dělat…
Já absolvoval cca před 3 lety operaci ramene v celkové anestézii, taky dýchám převážně pusou, jelikož mám asi zborcené přepážky, protože jsem párkrát padl někomu nosem na pěst… :lol: Anestezioložce jsem o tom neříkal a operaci jsem udýchal… 8)
Akorát mě trochu zaskočil přechod do „spánku“, když jsem dýchal nějakou tu srágoru, čekal jsem že pozvolna usnu, ale po nějaké době dýchání, kdy jsem byl při plném vědomí, jsem najednou měl pocit, jako by mi někdo sedl na hrudník, že se nemůžu nadechnout, chtěl jsem to říct, ale nemohl jsem ze sebe vydat žádnej zvuk, to trvalo asi vteřinu nebo dvě, než sem se propadl do tmy… :roll: 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.19 22:29

@bse.pedro Pedro jak dlouho trvala rekonvalescence a zcela kriticky jak vidíš po operaci péči o roční dítě? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
740
17.11.19 08:28
@Bubla Bůčková píše:
@bse.pedro Pedro jak dlouho trvala rekonvalescence a zcela kriticky jak vidíš po operaci péči o roční dítě? :kytka:

To myslíš vážně, nebo si děláš kozy… :nevim: 8)
Já zakladatelce odpovídal na dotaz, co se týká anestezie a obav z ní… Rekonvalescence z anestezie trvá několik málo hodin, když jsem se po tříhodinové operaci probudil cca v 16 hod. na pokoji, kolem 22. jsem už kráčel ven na cigáro. No teda moc svižně jsem nekráčel, chvilkama jsem se kapku plazil po zdi, páč asi ještě působily zbytky anestezie + oblbáky proti bolesti, ale ráno jsem už byl úplně „střízlivý“… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 09:21

@bse.pedro já myslím, že otázka byla myšlena tak, že rekonvalescence je myšlena jako následná rehabilitace po operaci, jak dlouho je nutná chůze o berlích apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
740
17.11.19 09:40
@Jana Martinková píše:
@bse.pedro já myslím, že otázka byla myšlena tak, že rekonvalescence je myšlena jako následná rehabilitace po operaci, jak dlouho je nutná chůze o berlích apod.

Nechci být paranoidní, ale já myslím, že otázka byla spíše ironická, jelikož si pisatelka nepřečetla úvodní příspěvek a nevěděla, na co reaguju.
Já odpovídal na obavy zakladatelky /snažil se je rozptýlit/ z anestézie a popsal vlastní zkušenost, nic víc, nic míň a reakce na můj příspěvek byla jako „panebožezasnějakejblbsituhrajenadoktora“… :nevim: 8)
Pokud se mýlím a bylo to myšlenp vážně, můžu popsat svou osobní zkušenost s artroskopickou operací ramene na dominantní ruce a následnou rehabilitací o sebe sama, zkušenost s péčí o dítě po uříznutí ucha nemám a tudíž v tomto případě nemůžu sloužit… :nevim: :lol: 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 09:46
@bse.pedro píše:
To myslíš vážně, nebo si děláš kozy… :nevim: 8)
Já zakladatelce odpovídal na dotaz, co se týká anestezie a obav z ní… Rekonvalescence z anestezie trvá několik málo hodin, když jsem se po tříhodinové operaci probudil cca v 16 hod. na pokoji, kolem 22. jsem už kráčel ven na cigáro. No teda moc svižně jsem nekráčel, chvilkama jsem se kapku plazil po zdi, páč asi ještě působily zbytky anestezie + oblbáky proti bolesti, ale ráno jsem už byl úplně „střízlivý“… 8)

Boha, ty tvoje odpovědi :lol: zkusit to ještě jednou, prosím? Potřebuju se připravit, jestli to zvládnu sama s manželem nebo budu muset povolat na šest týdnů rodinu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 09:47
@bse.pedro píše:
Nechci být paranoidní, ale já myslím, že otázka byla spíše ironická, jelikož si pisatelka nepřečetla úvodní příspěvek a nevěděla, na co reaguju.
Já odpovídal na obavy zakladatelky /snažil se je rozptýlit/ z anestézie a popsal vlastní zkušenost, nic víc, nic míň a reakce na můj příspěvek byla jako „panebožezasnějakejblbsituhrajenadoktora“… :nevim: 8)
Pokud se mýlím a bylo to myšlenp vážně, můžu popsat svou osobní zkušenost s artroskopickou operací ramene na dominantní ruce a následnou rehabilitací o sebe sama, zkušenost s péčí o dítě po uříznutí ucha nemám a tudíž v tomto případě nemůžu sloužit… :nevim: :lol: 8)

Přesně tak, diskuze se někdy vyvíjí no :lol: :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
740
17.11.19 14:56
@Bubla Bůčková píše:
@bse.pedro Pedro jak dlouho trvala rekonvalescence a zcela kriticky jak vidíš po operaci péči o roční dítě? :kytka:
@Bubla Bůčková píše:
Boha, ty tvoje odpovědi :lol: zkusit to ještě jednou, prosím? Potřebuju se připravit, jestli to zvládnu sama s manželem nebo budu muset povolat na šest týdnů rodinu :think:

Z tvých příspěvků není zcela jasné, zda máš skutečně roční dítě, nebo za něj co se týká soběstačnosti považuješ svého manžela… :nevim:
Neber to jako že bych tě chtěl podceňovat, jistě jsi silná žena, ale pokud tě čeká operace ramene, počítej s tím, že nejméně 3-4 měsíce nebudeš moct nosit svého muže na rukou… :roll: 8)
Cca měsíc ruka v závěsu /já jakožto pravák měl samozřejmě pochroumanou pravou/, potom tak 2-3 měsíce rehabilitace, rozcvičování. Po měsíci jsou svaly tak ochablé a kloub zatuhlý, že prvních pár dnů je problém ruku vůbec zvednout. Dost taky asi záleží na věku, celkové konstalaci jedince a intenzitě cvičení, mladší se dají do kupy rychleji…
Já třeba měl z dřívějška částečně nacvičenou levou ruku k určitým úkonům, takže zvládám cigáro i lžíci do té míry, že se lžící nedloubnu do oka a ve většině případů se s ní trefím do úst nebo huby… 8) 8) 8)
Jinak nevím, čeho všeho je tvůj muž schopný, ale věřím tomu, že pokud ne samostatně, tak alespoň s dohledem a odbornými radami je schopen dítěti uvařit kašičku nebo namazat chleba máslem. Spousta mužů má skrytý talent na vaření, jen ho nemůžou uplatnit, protože je ženské nepustí k plotně… Jen doporučuji, abys mu např. při vaření nefuněla za krk, ale dávala instrukce a cenné rady z bezpečné vzdálenosti. Mě osobně třeba nedávno u máti po jejím návratu za špitálu dost rozčilovalo, když při vaření stála 20cm za mnou a ačkoliv jsem poměrně klidný člověk, byl jsem několikrát v pokušení majznout jí pánvičkou… 8o :roll: 8)
Já to měl v době po operaci zařízené ideálně, jezdil jsem si 2-3× týdně pro hotová jídla k matce, otec byl tenkrát ještě naživu a v relativně dobré kondici, takže zvládl cestu autem jednou měsíčně na větší nákup a já rodičům zajišťoval jen pravidelné menší nákupy cestou z rehabilitačního oddělení, kam jsem jezdil cvičit 3× týdně…
Největší problém bylo cestování autem, prvně s rukou v závěsu, kdy jsem měl problémy s řazením, když jsem se skláněl levou rukou k řadicí páce, to pravé rameno dost bolelo, musel jsem pustit volant, abych se tou levou k šaltrpáce dostal, takže jsem mohl na vyšší kvalt řadit jen na rovných úsecích na kvalitním povrchu bez hrbů, nebo tam, kde byly vyjeté hluboké koleje. Prvních 14 dní jsem se rozjížděl jen na dvojku a na dvojku jel třeba 15 km do cíle, protože přes bolest to prostě jinak nešlo… Taky jsem díky tomu podstatně dřív odrovnal spojku, protože jsem kolikrát musel na křižovatkách ve městě v kopci držet auto na 2 přes prokluzující spojku na místě… :roll: 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 17:05

@bse.pedro děkuju.. No do psi prde.le, tak to budu muset odložit. Já myslela, že je to něco jako 14 dní, slabší povahy tři týdny :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
740
17.11.19 17:32
@Bubla Bůčková píše:
@bse.pedro děkuju.. No do psi prde.le, tak to budu muset odložit. Já myslela, že je to něco jako 14 dní, slabší povahy tři týdny :roll:

Hele, neber mě úplně vážně, co se týká těch časových údajů. Doporučuju zadat si do Kůglu diagnózu, kterou máš v papírech a najít si diskuse k tomu konkrétnímu problému, jsou k tomu třeba údaje na Wiki skriptech, seminární práce atd…
Hodně mi taky tenkrát pomohly stránky MuDr. Pilný Nové Město na Moravě - stránky ortopeda, kde v diskusích odpovídal na dotazy pacientů ohledně ortopedie, dnes už kvůli pracovnímu vytížení neodpovídá, ale jsou tam mraky dotazů a odpovědí k různým problémům, snad ty stránky nezrušil…
Já měl vykloubení ramene a odlomení fragmentu velkého hrbolu a nebýt anonymního dotazu a odpovědi od tohoto doktora, dodnes bych měl ruku prakticky nepohyblivou, díky blbý léčbě…
Po klasický léčbě, měsíc ruka v závěsu, pak rozcvičování asi půl roku, ruku jsem po té době zvedl jen do vodorovné polohy a víc ani ťuk, starej děděk v ortopedický ambulanci mi hned po vstupu do dveří řekl zvedněte ruku, potom cvičte dál a vyrazil mě z ordinace, aniž by chtěl něco slyšet. Pak jsem si vyhledal, že běžná doba léčení je kratší, neý mám já, takže dotaz na tom webu, pak jsem se objednal na ortopedii do jiného špitálu a tam mě hned po druhé kontrole brali pod kudlu, středně těžká artroskopická operace, po operaci byla ruka během tří měsíců pohyblivá skoro na 100%… Nevím, co přesně dělali, i když mi to po operaci podrobně vysvětlovali, byl jsem ještě pod vlivem oblbáků, ale odbrušovali nějaký výrůstky v kloubu, opravovali nějaký propojení s lopatkou a asi odstraňovali tíhovej váček… Díky přístupu v první, mé spádové nemocnici, se léčení místo obvyklých 3-4 měsíců /včetně operace dejme tomu 5-6/ a díky čekacím lhůtám po objednání na jinou ortopedii a na operaci protáhlo na 15 měsíců… :roll: 8) 8) 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
740
17.11.19 17:35
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.19 17:45

@bse.pedro jsi hodnej, já běhám deset let. Mám výrůstky na kloubu klíční kosti, velice unikátní ani google to nezná a je snad jeden lékař, který to dělá a k tomu jsem SE dostala. No poslal mě na MR, doufám že nebude nasranej. Malá šance tam je, ale dítě prostě jednou rukou neprebalim, to je celkem takový základ. Počkám na tchyni v důchodu, manžel třeba 14 dní ocr dva měsíce po sobě :think: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama