Aneurysma po porodu

Anonymní
14.7.12 15:54

Aneurysma po porodu

Prosím o vaše zkužnosti. neměl někdo známý nebo ve vašem okolí aneurysma(výduť na cévě v mouku)???jak se to projevuje a co se stane když praskne. Může se to stát i po porodu, nebo jen během něj. Jsem po porodu 5 týdnů a strašně mě bolí hlava, docela hodně a často, mám se bát???

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

donaga
14.7.12 16:33

No, řekla bych, že se to projeví mrtvičkou s příznaky podle toho, jak moc velké by prasklé aneurisma bylo. A stát se to může i po porodu. Při porodu se sice nic akutního nestane, ale stěna cévy se namáhá a oslabí a pak při nějakém jiném zvýšení tlaku (třeba i pi tlačení va WC) už nevydrží a praskne. Ale řekla bych, že příznaky by se projevily náhle a ne pozvolna. Ale hlavně, dlouhodobé bolesti hlavy bych stejně řešila přes lékaře, tady můžeme diskutovat co to je a co ne, ale Dr by ti to mohl říct jistě a něco s tím i dělat.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
14.7.12 16:44

Ke konci těhotenství jsem měla bolesti ukrutné a vysoký tlak, navštěvovala jsem neurologa a ten mi pokaždé řekl, že je to tlakem, mívala jsem i záškuby ve tváři a rozmazané vidění, nakonec to skončilo akutním císařem kvůli preklampsii. Pak jsem měla v nemocnici tak obrovské tlaky (200/150), že mi je museli srážet několika léky denně, tak jsem si myslela, že kdybych měla nějakou výduť na cévě v mozku nebo v srdci, ten tlak by asi nevydržely. Pak byl dlouho klid až zase do včerejška, kdy mě píchá i za okem, spánkem, atd…lékaři moc po příčinách nepátrají, řeknou co je napadne a pošlou domů. :(

• Nahlásit
  • Citovat
23765
14.7.12 16:45

Souhlas s donagou. Kamarád ho měl, jen mu to tam teda jemně cmrndalo, příznaky vesměs žádné, jen bolení hlavy a spavost. Odvezli ho na neurochíru a tam mu tu cmrndající cévu coilovali (ucpali materiálem), aby nekrvácela. Známá upadla přímo do hlubokého bezvědomí při krvácení do mozku, byla na ARO na umělé plicní ventilaci.
Ono záleží o jakou cévu se jedná, jak je významná, kde vede. V hlavě vcelku ta krev nemá kam téct, tak se to projeví brzo. Když rupně břišní či hrudní, tak tam se dá krvácet do velkého prostoru a tudíž vykrvácet.
Jestli Tě bolí hlava docela hodně a často, tak bych se ptala, jestli dost piješ a chodíš ven na vzduch.

Příspěvek upraven 15.06.15 v 21:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.7.12 16:54

No tomu pití moc nedám, to je pravda a ven..jak kdy, ale většinou jednou denně(od porodu). Už jsem se toho dost bála v těhotenství a strach mě nepřešel, ba se ještě zhoršil, když mi byla zjištěna trombofilie. tak denně kontroluji nohy a co se kde na mě šustne. Takže při každém sebemenším píchnutí v hlavě už se pomalu připravuji na nejhorší. A jak se to dá diagnostikovat? Někde jsem četla, že když má někdo tu výduť, tak se buď operuje nebo neřeší, jen se dodžují nějaká opatření. Já nekouřím a ani nepiju, snažím se nejíst moc tučné, žádná jiná opatření mě nenapadají

• Nahlásit
  • Citovat
23765
14.7.12 17:16

No ještě nerozčilovat se, aby se Ti nezvyšoval tlak.
Diagnostika je na CTangio. Tj. provede se nástřik do cév kontrastní látkou a pod CT se dělají snímky cév mozku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.7.12 17:26

Ajajaj, já jsem alergická na jodovou kontrastní látku, takže u mě to vyšetřeit nepůjde? V pondělí se chystám k neuroložce, řeknu ji co mě trápí, ale mám strach, že se mi vysměje, že jsem blázen. To bolení je omnoho lepší, a když bych tam to aneurysma měla, bolela by mě hlava celá..jako i v temeni, za krkem, na čele, za nosem, atd…mě to bolí totiž všude

• Nahlásit
  • Citovat
23765
14.7.12 17:30

Tak Ti udělají radioizotopovou panangiografii nebo dají alternativní kontrastní látky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.7.12 18:58

Tak jsem navštívila neuroložku a popsala ji své problémy s bolestí hlavy a napsala mi žádanku na CT, objednaná jsem až na 1.8., tak doufám, že se nestane do té doby nic strašného. Podivné je, že kdysi před tím porodem mě začalo trnout v noze a jakoby mi škubalo ve tváři, na neurologii to dr. přisuzoval stresu, ve kterém jsem opravdu byla a pak jsem si na netu vyčetla že nějaká paní měla stejné příznaky a navíc bolesti hlavy a měla nádor na mozku a mě ta hlava hned v ten den začala bolet a bolela do porodu. Pak to přestalo a právě před těmi necelými 14 dny mi kamarádka řekla, že její známá umřela na aneurysma po porodu, že si stěžovala na bolest hlavy, sedla jsem na net, o půl 12 v noci si přečetla příznaky a šla spát, hned ráno šílená bolest hlavy a já přesvědšena že mám aneurysma, hlava stále bolí já už se bojím předklonit se, zasmát se, uklízet, smrkat a kýchat, aby mi nepraskla ta výduď. Manžel mi tvrdí, že jsem si to vsugerovala, že nic takového nemám. Chci se vás tady zeptat, je možné, aby měl někdo tak dokonalou sugesci nebo je ta opravdu náhoda. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
23765
19.7.12 19:09

Až si půjčíš v knihovně učebnici patologie, budeš mít postupně ty choroby všechny, co tam najdeš. To tak bývá. Neboj, CT se dočkáš ve zdraví. Ale sugesce je mocná.

Příspěvek upraven 15.06.15 v 21:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.7.12 19:31

Psychoterapeutka ke které chodím mi říkala, že jsem jako student 2. ročníku medicíny, že se tam bere interna a to mají pak všichni všechny nemoci. Měla jsem s tím odjakživa problémy, ale tady tohle už je moc, nejhorší je, že mě to opravdu bolí a já se fakt stále podvědomě přesvědšuju, že je to aneurysma!!! Každý večer se modlím abych se ráno probudila a manžela přesvědšuju, že to semnou opravdu švihne a že umřu! Blázen nebo mám opravdu tu výduť???Psychoterapeutka dokonce říkala, že se to snad ani bolestí neprojevuje, že je to prostě zvětšená tepna nebo céva a praskne bez příznaků, tak nevím co potom ti lidé píší, že je 2 roky bolela hlava, atd…a pak to s něma prásklo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.4.14 14:23

Auneurisma dědičnost

Ahoj, mojí mamce před nedávnem ruplo auneurisma. Ptala jsem se v nemocnici, jestli si máme dojít na vyšetření, říkali že ano, že možnost dědičnosti tam je. Příští týden jdu na MR. Jen jsem se chtěla zeptat, setkali jste se s tím, že by to opravdu v rodině měla matka i dcera??

• Nahlásit
  • Citovat
23.4.14 14:42

U nás měl aneurysma strýc mého táty a pár let po něm tátovo sestra, na vyšetření jsme nikdo nebyli, ale taky jsem četla že dědičné být může

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.4.14 14:45

No já znám právě rodinu, kde to také měli dva, ale děti si na MR nedošli. U nás teda jdeme všichni, jelikož je to bez příznakové a mamka měla na kahánku přijde mi to i zodpovědné. Tak sem aspoň pak napíšu jak to dopadlo. zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
60024
23.4.14 14:52
@Anonymní píše:
Ahoj, mojí mamce před nedávnem ruplo auneurisma. Ptala jsem se v nemocnici, jestli si máme dojít na vyšetření, říkali že ano, že možnost dědičnosti tam je. Příští týden jdu na MR. Jen jsem se chtěla zeptat, setkali jste se s tím, že by to opravdu v rodině měla matka i dcera??

Ja jsem se s tim nesetkala, ale jistota je jistota a to vysetreni je bez rtg zateze, tak bych si na nej zasla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama