Angína a fleky na těle

221
13.5.16 19:59

Angína a fleky na těle

Dcera 2 roky má angínu. Od středy bere antibiotika Ospen, včera a dneska měla teploty tak dostává nurofen čípek. Na kontrolu jdeme ve středu. V úterý večer se jí udělal červený horký flek na lýtku, ale než jsme šli k doktorce zmizlo ji to. Ukazovala jsem to dr. na fotce, ale nic moc k tomu neřekla. Ještě ve středu večer se ji to udělalo znova na stehně. Ale druhý den to měla zase fuč. Už to znova nemá. Ale ode dneška má na tělíčku, hlavně na nožkách takové suché flíčky až pupínky. Nebolí ji to ani nevědí. Jinak na nožkach má suchou kůži bežně, to ji mažu. Řešili by jste to nějak, nebo počkat až k dr.?Myslíte, že to je třeba antibiotiky, nebo tou angínou? Přikládám foto, ale nechtěla držet, tak nic moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
mmd
173
13.5.16 20:11

Ahoj, není to moc dobře vidět ale mně to připadá stejné jako to, co mám já. Také mám angínu, dostala jsem penicilin a měla jsem po něm alergickou reakci, tak mi ho doktorka musela stáhnout. Nejdříve flek, pak červené pupínky, teď už mi to mizí. Na ty alergie bacha, není to legrace. Ale to by měla doktorka poznat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1168
13.5.16 20:12

Mala ma uz druhe antibiotika. Nejdriv velka bolest v krku. Dostala prvni antibiot.po dvou dnech jako by ji nic nebylo.Mela jit v pondeli do skoly a n nedeli zas teploty a opet velka bolest v krku. Takze zas jsme sli k lekari.Vzal ji ster z krku a zjistil se streptokok.Bere taky ospen.Co jsem si tak cetla tak u streptokoka muze byt vyrazka na tele. Nevim no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31690
13.5.16 20:21

Může to být alergie na penicilin, možná bych radši zajela na pohotovost, kouknou, a kdyžtak změní atb

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
13.5.16 20:25

Podobne fleky mela dcerka pri angine take, brala Ospen, osypala se mi cela, volala jsem pediatrovi, ten se prijel na ni podivat, zlaty pan doktor :D a rekl nam, ze alergie na penicilin to neni, ta vypada uplne jinak a ze je to infekce, ktera je pridruzena k angine a to telo se s tim musi vyporadat samo. Pokud si nejsi jista, zajed na detske nebo pohotovost, tam ti poradi lepsi. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
13.5.16 20:36

@amka.82 budu ji to sledovat, teď je v pohodě, hraje si, tak ji už nebudu nikam tahat. Jak dlouho u vás trvalo než ten Ospen zabral. Má je od středy a pořád má teploty a přes den není ve své kůži, jak ji dám čípek na teplotu, tak je pak v poho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
13.5.16 20:41

Tohle bycvh uz resila, nam ospen zabral hned druhy den, mala byla v pohode, litala, delala blbinky.Rika se, ze ATB zaberou do 48 hod.,ale to uz asi mate. Pokud by mela teploty i zitra, tak bych s ni zajela na detske ci pohotovost. Drzim palecky, at jste v pohode :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
13.5.16 20:48

@amka.82 uvidím zítra a jestli pořád bude mít teploty tak pojedem. A to má zrovna zítra narozeniny. Ten Ospen berem od středy, to měla první davku v 17:00, pak v 1:00 a pak už ve čtvrtek v 9:00 a pořád dokola. Díky za rady, snad už zítra bude OK

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
13.5.16 20:50

Hlídala bych dceru kvůli alergii na ATB. U nás, jakmile se objevila mizející nebo stěhovavá vyrážka, tak to alergie, bohužel, byla. Takže už mají dcery hoooooodně omezený „výběr“. U mladší dokonce reakce způsobila horečku, jakmile se atb vysadila, horečka zmizela. Takže pokud nebude zítra líp, pro jistotu bych zajela na pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
13.5.16 21:13

@LEZI No ona právě ty teploty neměla, šla jsem sní k dr. protože měla rýmu a kašel a nebyla moc OK a dr. ze je to angína, že má čepy na mandlích a nateklé uzliny. A ty teploty se jí dostavily až včera k večeru. To jsem ji dávala první čípek a pak už byla v poho i v noci. A dneska ráno zase byla horká i teď k večeru. Uvidím zítra no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1168
14.5.16 12:51

I nam Ospen zabral za necele 2 dny. Tohle me prijde uz dlouho.Ja bych urcite byla uz na pohotovosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
14.5.16 15:46

Tak dneska jsme jeli. Sice ji bylo fajn, ale ty fleky se mi nezdáli a rozšiřovali se. Volala jsem na pohotovost a řekli, že to vypadá na alergii, že máme přijet. Tak nám je vyměnili a máme mazat imazolem. Tak snad už to bude OK

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
14.5.16 18:55

Preju brzke uzdraveni :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu