Angína, antibiotika a žadné zlepšení

143
6.4.21 13:38

angína, antibiotika a žadné zlepšení

Ahojky všem,
náš malej (4 roky) začal být před pěti dny zahleněnej, zadní rýma, ucpaná celá hlava, sotva dýchal, v noci nemůže pořádně spát, jak nemůže dýchat. V neděli jsme s ním jeli na pohotovost, kde mu navíc zjistili angínu, tak dostal ATB- Ospen, plus stoptusin a fenistil kapky. Teď to bude 48 hodin, co má ty antibiotika a vůbec žádný zlepčení, spíš naopak, dýchá čím dál hůř, sotva mluví, v krku to má taky horší než v tu neděli. Začínám být trochu zoufalá :-(
Dr jsem volala dneska ráno, že se to pořád horší a že máme vydržet do zítřka a uvidí se, že ty antibiotika jsou průkazný za 72 hod…ale když ho tu vidím, jak sýpe, tak je mi postě na nic. Tak se chci zeptat, máte s tím nějaký zkušenosti? že se vám angína začla lepšit taky až po dleší době? Já jsem do teď měla zkušenosti, že když jsme dětem nasadili antibiotika, další den už jsem zaznamenala aspoň menší úlevu…
Jetě dodám, že má tu angínu bez teplot.
Díky předem za odezvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
mag
11554
6.4.21 13:41

Delali mu streptest? Treba je to mononukleoza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
6.4.21 13:46

@mag
Nedělali, ale zase u té mononukleózy by nejspíš byly taky teploty, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11554
6.4.21 13:48

To bys mohla tvrdit i o angine. Taky jsme jeli s anginou a bez teplot, dr. udelala test a bylo jasny, ze to angina neni.
Nemohla ani poradne dychat, strasne chrapala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
6.4.21 13:51
@elunaH píše:
Ahojky všem,
náš malej (4 roky) začal být před pěti dny zahleněnej, zadní rýma, ucpaná celá hlava, sotva dýchal, v noci nemůže pořádně spát, jak nemůže dýchat. V neděli jsme s ním jeli na pohotovost, kde mu navíc zjistili angínu, tak dostal ATB- Ospen, plus stoptusin a fenistil kapky. Teď to bude 48 hodin, co má ty antibiotika a vůbec žádný zlepčení, spíš naopak, dýchá čím dál hůř, sotva mluví, v krku to má taky horší než v tu neděli. Začínám být trochu zoufalá :-(
Dr jsem volala dneska ráno, že se to pořád horší a že máme vydržet do zítřka a uvidí se, že ty antibiotika jsou průkazný za 72 hod…ale když ho tu vidím, jak sýpe, tak je mi postě na nic. Tak se chci zeptat, máte s tím nějaký zkušenosti? že se vám angína začla lepšit taky až po dleší době? Já jsem do teď měla zkušenosti, že když jsme dětem nasadili antibiotika, další den už jsem zaznamenala aspoň menší úlevu…
Jetě dodám, že má tu angínu bez teplot.
Díky předem za odezvu.

Manžel měl nedávno taky „zvláštní“ angínu, na kterou mu nezabraly ATB. Bylo mu špatně několik dnů. Teplota lehce zvýšená. Musel pak na ORL, kde mu nasadili silnější. Držím pěsti, ať je malému líp :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
6.4.21 13:52

@mag
No tak na to se zítra určitě taky zeptám…
A jak se to léčí? Jak vám dlouho trvaly příznaky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1005
6.4.21 13:53

Já teď měla taky angínu, na kterou mi teda moc atb nezabrala. Klasika bolesti při polykání, teploty, zimnice, škrábani v krku, rýma. No a po 10 dnech pozitivní rychlotest na protilátky covid. Tak asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11554
6.4.21 13:54
@elunaH píše:
@mag
No tak na to se zítra určitě taky zeptám…
A jak se to léčí? Jak vám dlouho trvaly příznaky?

Nijak. Je to virova zalezitost. Ta akutni faze asi neco pres tyden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
6.4.21 13:58

@mag
Takže jste to zvládli v klidu doma, jo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
6.4.21 14:00

@sahrazad1
Koronu jsme měli začátkem ledna. Sice jsou to už skoro ty 3 měsíce, ale tohle určitě ono není. To probíhalo úplně jinak u všech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1005
6.4.21 14:02

@elunaH neříkám, ze mate covid, jen ze jsem to takto měla já. A nejen já. Na netu jsem na záměny angina - covid už narazila. To jen, ze to tak být také muže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11554
6.4.21 14:02

Jj, doma. Ty noci byly blby, vubec nemohla spat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat