Angína bez bolesti v krku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

martikax
Stálice 86 příspěvků 05.01.18 16:25
Angína bez bolesti v krku?

Má prosím. někdo zkušenost?3 dny horečka kolem 40 u skoro 4leté dcery, měla jsem podezření na močák, častěji čurá, občas řekne, že čurání pálí, občas zabolí bříško na různých místech..mudr vzala moč, podívala se do krku a řekla angína (povlaky ne čepy),tak máme penicilin. Dceru v krku vubec neboli, tak me to zarazilo. Měl to někdo podobně? uzliny na krku zvětšené nebolestivé. Díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Fikta
Extra třída :D 14122 příspěvků 05.01.18 16:31

A ta moč byla v pořádku? U nás před Vánoci pětileťák zvýšená teplota a stěžoval si na bolest břicha. Tříleťák občas zakašlal, bez teplot, nic ho nebolelo, bez zvětšených uzlin a oba měli angínu jak trám. Starší měl už asi třetí nebo čtvrtou angínu a nikdy ho v krku nebolelo.

evulkanov
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 05.01.18 16:35

@martikax Ano, může být. Dcera (3 roky) minulý týden vysoké horečky, krk ji nebolel a angína. Syn (5 let) před pár dny zvýšené teploty, únava a čepy na mandlích bez bolesti v krku - angína.

e008
Závislačka 3135 příspěvků 43 inzerátů 05.01.18 16:44

Syn mel 40 horecky, dle dr angina. pak se osypal a na pohotovosti pry 6. nemoc. tak nevim, komu jsem mela verit.

martikax
Stálice 86 příspěvků 05.01.18 16:55

Teda holky, moc díky za rychlé reakce!!jste úžasné :srdce: z moči sestra něco nahlásila, nějakou hodnotu 115..nevíte co to je?:) je fakt, že dcera měla dlouho rýmu a kašel, tak jí to spadlo asi do krku? ale trošku mě zarazilo, že na netu jsem vyčetla, že u dětí do 3 let z 90proc. virove (to pak atb zbytečné.)už bude mítt sice 4,ale že mudr od pohledu zjistí bakterii? nebo možná podle těch vys. horeček?…šestou nemoc už měla, ale myslím, že může chytit zase..na to jsem zapomněla!!takže kdyby zítra osyp tak byste vysadili atb? mudr se nedovolam

Nastys
Neúnavná pisatelka 19871 příspěvků 05.01.18 16:56

Syn začátkem září měl tři dny vysoké teploty, únava, bolest hlavy.. krk ho nebolel. Dle pediatra angína. Takže ano, možné to je.

e008
Závislačka 3135 příspěvků 43 inzerátů 05.01.18 16:59

@martikax Mela udelat crp. A atb syn musel dobrat. Pry kdyz zacne, musi je dobrat. I kdyz to na pohotovosti videl na 6. nemoc. Ale ta myslim muze se chytit jen jednou.

Nastys
Neúnavná pisatelka 19871 příspěvků 05.01.18 17:02

@martikax
Tak jestli je to na atb by měla poznat podle crp.
Z moči nám teda nikdy pediatr hodnoty neříkal.. myslím jako číselný. Tak těžko říct :nevim:

Karleon
Kelišová 5242 příspěvků 05.01.18 17:06

Naše doktorka používá v ordinaci streptest, do pár minut ví, jestli je angína na antibiotika.

Gepardice
Ukecaná baba ;) 1158 příspěvků 05.01.18 17:11

Vloni dcera měla vysoké teploty a trochu kašel. Ptala jsem se jí na krk a prý dobrý. Nebolí. A to ona je cita, to by hlásila. Doktorka koukla do krku a byla z toho angína.

Fikta
Extra třída :D 14122 příspěvků 05.01.18 17:56
@Karleon píše:
Naše doktorka používá v ordinaci streptest, do pár minut ví, jestli je angína na antibiotika.

Naše doktorka zrovna tak, i když my míváme i jiné „breberky“ :D Většinou dětem měří CRP.

martikax
Stálice 86 příspěvků 05.01.18 18:51

A jak dlouho jste atb na anginu brali? mame ospen 400,v letaku je, ze pri bolestech v krku 10 dnu, jinak tyden? mudr nerekla, ale za tyden jdem na kontrolu..dceru krk neboli, ale me zacina:( snad to nechyti i mimino..chjo.to jsou trable..takze dobrat, i kdyz se zacnou brat spatne?(kdyby to byla ta sesta nemoc)..prooc?..a jeste dotazek l moci, nevite co znamena hept. a stopa-keto? diiiky

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 43075 příspěvků 05.01.18 18:59
@martikax píše:
Teda holky, moc díky za rychlé reakce!!jste úžasné :srdce: z moči sestra něco nahlásila, nějakou hodnotu 115..nevíte co to je?:) je fakt, že dcera měla dlouho rýmu a kašel, tak jí to spadlo asi do krku? ale trošku mě zarazilo, že na netu jsem vyčetla, že u dětí do 3 let z 90proc. virove (to pak atb zbytečné.)už bude mítt sice 4,ale že mudr od pohledu zjistí bakterii? nebo možná podle těch vys. horeček?…šestou nemoc už měla, ale myslím, že může chytit zase..na to jsem zapomněla!!takže kdyby zítra osyp tak byste vysadili atb? mudr se nedovolam

Bakterialni angina jde zjistit i pohledem. Pokud ma cepy, tak se mylit nebude.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 43075 příspěvků 05.01.18 19:01

@martikax pokud s antibiotiky zacnes, dobrat. V pripade vyrazky kontaktovat Dr a sama nevysazovat

martikax
Stálice 86 příspěvků 05.01.18 22:31
@blumen píše:
@martikax pokud s antibiotiky zacnes, dobrat. V pripade vyrazky kontaktovat Dr a sama nevysazovat

Dobre :D cepy nemela, pry prosakly krk a povlaky na mandlich, angina v pocatku..ja bych se chtela atb vyvarovat, mudr ma dlouholete zkusenosti, atb nedava hned na vse..tak me ale prekvapilo, ze si tady vyla tak jista..mozna ty teploty pres 39?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Vondráčková přestává být poslušnou ženou a Plekancovi to vrací!

Když Tomáš Plekanec informoval o rozpadu manželství s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama