Angina bez teplot, bez bolesti ... máte zkušenost?

1045
1.1.20 23:00

Angina bez teplot, bez bolesti ... máte zkušenost?

Zdravím holky, chci se zeptat jestli se s tím některá z vás nesetkala. Syn začal tři dny zpátky kašlat, nasadila jsem stoptusin, v noci hrozně chlapal, byl zahleneny, budil se a dusil se kašlem, trochu mu šlo cítit z pusy… dneska se koukám, na krku se mu šíleně zvětšila uzlina, hned jsem se mu podívala do krku a angina jak vyšita. Letěla jsem s tím hned na pohotovost, protože ten krk vypadal fakt strašně… daly nám antibiotika, řekly, že je dobře, že jsme přijeli, že má ty uzliny dost velké. Jenže on nemá teplotu, v krku ho prý vůbec nebolí, ani ty uzliny… Mám trochu strach, že je to špatně, že tělo vůbec nebojuje…

Omlouvám se za pravopis, píšu na mobilu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
1.1.20 23:26

Je možné že to není angína, ale infekční mononukléoza, která je často s angínou zaměňovaná. Já ji měla, též bez toho, aniž by mě cokoliv bolelo nebo měla teploty, pouze jsem měla zvětšené uzliny a na první pohled to vypadalo alespoň pro mě jako pro lajka na angínu. Doktor mě vyvedl z omylu, ale četla jsem, že i lékaři tohle kolikrát z počátku zamění a mononukleozu odhalí až ve chvíli, kdy nezabírají antibiotika.

• Nahlásit
  • Citovat
6036
1.1.20 23:41

Streptest mu dělali? Všechny angíny nejsou streptokokové a tudíž nevyžadují antibiotika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1045
1.1.20 23:48

@Karleon vůbec nic, byly jsme jen na ORL, doktor mu koukal do uší, nosu, a konstatoval, že je to typická angina. Má to v tom krčku fakt hrozne, nechápu, že ho to nebolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5718
2.1.20 00:51

Syn mel pred par tydny anginu, o ktere jsme nevedeli. Sli jsme s hroznym kaslem na poslech a tak mu koukla i do pusy. Take to nechapu a prijde mi to cele divne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12683
2.1.20 02:44

Ja mela streptokoka a prisla jsem k doktorce, ze mi vlastne nic neni ani nebylo :lol: Chytly ho decka a ja tak nejak pozdeji vzdy po behani venku v zime mela trochu rymu, jen par hodin, a citila jsem se, ze se mnou proste neco neni v poradku. A streptest byl pozitivni. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.2.20 17:51

Dobry den, zadnou bolest v krku dite nehlásí, může to být angina? Moc dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.2.20 17:51

Dobry den, zadnou bolest v krku dite nehlásí, může to být angina? Moc dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
8.2.20 15:19

Dcera měla už dvakrát angínu bez teplot. Jen kašlala, ale byla úplně v pohodě. Jela jsem se starší na preventivku, tak jsem jí vzala s sebou, doktorka koukla do krku a jasná angína. I streptest byl pozitivní. Při ostatních nemocech teploty má, naposledy při chřipce 5 dní 39,5, ale při angíně prostě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama