Angína - co jíst, když nespolknu ani vlastní sliny

Anonymní
24.5.16 16:47

Angína-co jíst ? Když nespolknu ani vlastní sliny ?

Ahoj holky, už jsem z toho na prášky. Mám angínu. Začala jsem brát antibiotika a už začínám mít opět pocit hladu. Problém je, že ten krk tak šíleně bolí, že se to prostě nedá. Nemůžu ani pít, natož jíst. Jediný co jsem schopná s bolestí překonat je nějaký měkký ovoce, banán, hruška, ale nic tvrdšího to je peklo. Máte nějaký doporučení co jíst? Zkoušela sem polívku a bylo to taky hrozný. Mám to už 4 den, a začíná mi slušně hrabat. Ani vlastní sliny nespolknu, kolikrát radši vyplivnu, jen abych nemusela polykat. Chtěla bych se aspon pořádně napít, ale i to bolí. Žádný cucací tabletky jako Orofar, Strepsils vůbec nezabírají. Anonym kvůli zdravotním info díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24.5.16 16:48

Kloktat solou.

A jedavala som teply puding a krupicovu kasu :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
24.5.16 16:51

Jogurt, ten to i hezky zchladí. a teda neívm, ale mě na bolest v krku přii angíně krásně zabíral paralen, po něm mi nejen spadla horečka, ale ani jsem cca 2 hodiny necítila bolest krku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
24.5.16 16:51

Existuje pití v lékárně a to nahradí celé jídlo, zkus se zeptat, dává se nemocným co nemůžou jist. má různé prichute

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3925
24.5.16 16:52

Pokud nic nepolkneš tak těžko něco radit… Ale jak to jen trochu půjde tak polévky, ovocné, mrkvové, brokolicové pyré, řidší bramborovou kaši, proteinové nápoje, koktejly (mléko, tvaroh, vločky, ovoce)… Můj kamarád co se věnuje fitness v takovém stavu mixoval klasické jídlo - kuřecí, zeleninu, rýži, naředil to a pil, protože nechtěl vlivem nemoci výrazně před soutěží ztratit formu… takže namixovat se dá cokoliv, jde jen o to co všechno jsi schopná pozřít :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.16 16:52

@Bábi Zlopočasná tu sůl jsem zkoušela, ale zabere jen v tu chvíli, vydrží to nebolet tak minutu :/

• Nahlásit
  • Citovat
532
24.5.16 16:53

Občas mi pomohl Tantum Verde sprej forte ;) a zmrzlina nebo studené pití, prvních pár soust/loků pretrpět a pak je to tím chladem otupělé a jde něco málo sníst ;) ale stejně těch prvních pár dní je člověk o hladu :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18901
24.5.16 16:53

Zkusím to jinak, já když měla opravdu peklo v puse, dostala jsem od doktorky mezokain a tím jsem si pusu vytřela nebo postříkala, pusa se umrtvila a já jsem se najedla. Zkusila bych Tamtum Verde Forte spray, má podobné znecitlivující účinky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18400
24.5.16 16:54

Vezmi Ibalgin, ulevi i od takove bolesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.16 16:57
@Anonymní píše:
@Bábi Zlopočasná tu sůl jsem zkoušela, ale zabere jen v tu chvíli, vydrží to nebolet tak minutu :/

To nie je o tom, ze ‚vydrzi minutu‘… sol dezinfikuje, odstranuje hnis.
Mozes este kloktat alkoholom, pripadne si namocit tycinku ako na cistenie usi, do slivovice, a tou mandle ocistit. Ja som tak chodila na ORL, doktorka to namocila zrejme do joxu, a tym mi zberala hnis z mandli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1032
24.5.16 17:01

Já jsem při silné angině pila studený kefír brčkem. Brčko jsem si dala co nejvíc do krku a na tu stranu, která bolela míň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8691
24.5.16 17:01

Skvele funguje kloktat šalvěj, to mi ulevilo nejlepe a to jsem kloktala kde co…a také už zmíněný JOX je dobrý. Chce to zkoušet. Jinak v lékárně pro nejhorší případ jsou Nutridrinky-tekutá výživa. Držím palce, ať je brzy lépe. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.16 17:13

Nejlepší kloktadlo je jod, ten zabije vše co tam řádí. nebo ústní voda, kvalitní. velmi slaná voda, ta by mohla taky zabrat, ale jod je bezkonkurenční.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15932
24.5.16 17:14
@Anonymní píše:
Ahoj holky, už jsem z toho na prášky. Mám angínu. Začala jsem brát antibiotika a už začínám mít opět pocit hladu. Problém je, že ten krk tak šíleně bolí, že se to prostě nedá. Nemůžu ani pít, natož jíst. Jediný co jsem schopná s bolestí překonat je nějaký měkký ovoce, banán, hruška, ale nic tvrdšího to je peklo. Máte nějaký doporučení co jíst? Zkoušela sem polívku a bylo to taky hrozný. Mám to už 4 den, a začíná mi slušně hrabat. Ani vlastní sliny nespolknu, kolikrát radši vyplivnu, jen abych nemusela polykat. Chtěla bych se aspon pořádně napít, ale i to bolí. Žádný cucací tabletky jako Orofar, Strepsils vůbec nezabírají. Anonym kvůli zdravotním info díky.

Nejvíce mi pomáhá tantum verde. Ale jinak bych pila teplý čaj, teplý vývar bez ničeho tuhého, ovoce bych si rozmixovala do smoothi, pila zázvorový čaj. Na krk bych dávala priznitz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
24.5.16 17:22
@elen-ka píše:
Nejvíce mi pomáhá tantum verde. Ale jinak bych pila teplý čaj, teplý vývar bez ničeho tuhého, ovoce bych si rozmixovala do smoothi, pila zázvorový čaj. Na krk bych dávala priznitz.

Já ti nevím, ale zánět bych teda takhle nezahřívala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama