Angína - dlouho horečky poraďte prosím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dunkey
Stálice 69 příspěvků 25.05.19 13:59
Angina- dlouho horecky poradte prosim

Ahoj, jdu si k Vam pro radu, nebot jsem uz vazne zoufala :zed: dcera 2,5 roku od uterka teploty, ve stredu jsme byly u dr, koukala do krku a dostala atb, ze ma anginu, mela horecky treba i kolem 40 takze nam bylo receno, ze mame stridat po 4h panadol s nurofenem, kdyz bude treba. V patek horecky nepolevily tak jsem s ni sla znova, dr udelala crp a rekla ze je vysoke a dala jina atb Zinnat. Mala si ho vcera vzala jednou v pohode, na podruhy ho trikrat vyblila, jela jsem v noci na pohotovost pro prasky misto sirupu jestli ji to nebude mene zvedat zaludek. Ale co me trapi ty teploty, srazi se na par hodin nurofenem a za chvili jsou zpatky, davam si studene octove ponozky, koupele, otiram celicko, ale pokazde se horecka vrati :zed: mala nechce nic jist a ja uz myslim ze nemuzu ani davat vic sirupu na prazdny zaludek, uz tady s ni sedim a bulim protoze nevim zda je to normalni a co delat :zed:

Reakce:
Membina
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 25.05.19 14:05

Asi to bude normální mám teď to samé s malou jen jsou jí 4 roky a také má antibiotika a do toho střidám panadol s nuforenem jelikož když nedostane sirup proti horečce tak má 40 hned :/ už měla i 41 :cert: a když sirup přestává účinkovat tak šup horečka je zpět a též už jsem zoufalá :zed: :zed:

Dunkey
Stálice 69 příspěvků 25.05.19 14:17

Jak dlouho Vam to trva? Delate zabaly? Ja uz nevim co s ni totiz :zed: :zed:

sediza
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 25.05.19 14:23

Pokud nebude tolerovat atb, jela bych znovu na pohotovost a nechala se hospitalizovat a ATB podávat nitrožilně. Jinak na horečku zabal jedine. Napriklad na nozicky a ruce.

Dunkey
Stálice 69 příspěvků 25.05.19 14:26

@sediza rano jsem to do ni narvala v prasku, spolkla to, uvidime jak vecer, ale horecky klesaji jen na chvilku, pak se zase vrati..ma studene nohy to muzu delat zabal?

sediza
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 25.05.19 14:32
@Dunkey píše:
@sediza rano jsem to do ni narvala v prasku, spolkla to, uvidime jak vecer, ale horecky klesaji jen na chvilku, pak se zase vrati..ma studene nohy to muzu delat zabal?

Pokud má horečku nad 39 s léky, tak bych jí dala studenou uterku nejdrive třeba na ručičky a pak ji změrte, jestli ji to klesa..a studeny zabal na krk -prieznitz urcite taky

Hrozina
Kecalka 402 příspěvků 25.05.19 16:08

Pokud má studené končetiny, tak se zábal dělat nemá.

Dunkey
Stálice 69 příspěvků 25.05.19 16:21

@Hrozina take jsem to nekde cetla..ale normalne ji davam vanu, trosicku vlaznejsi vodu a klasicky ji otru zinkou..jestli bude mit vecer teplotu tak asi zvolim zabal, ale ten mi prijde drasticky.. od kolika se prosim ma srazet? Cetla jsem vic clanku, tak v tom mam zmatek..kdyz vezmu tedy v potaz ze ma teploty uz 5 dni v kuse..jsem z toho hotova, myslim ze s tin prisunem jidla co ma a tech leku musi byt to telo uplne vycerpane..jinak se jeste zeptam, nejake vychytavky jak ji naucit polykat prasky? Nebo do ceho dat?

Hrozina
Kecalka 402 příspěvků 25.05.19 16:28

Srážet se má od 38,5. Taky jsem se bála zábalu, ale malýmu se při těch teplotách neskutečně ulevilo. Pár vteřin křičel, než jsme ho zabalili, ale jak jsme na něj dali ještě deku, byl klid a úleva.

Azeretereza
Závislačka 2846 příspěvků 25.05.19 16:41
@Dunkey píše:
@Hrozina take jsem to nekde cetla..ale normalne ji davam vanu, trosicku vlaznejsi vodu a klasicky ji otru zinkou..jestli bude mit vecer teplotu tak asi zvolim zabal, ale ten mi prijde drasticky.. od kolika se prosim ma srazet? Cetla jsem vic clanku, tak v tom mam zmatek..kdyz vezmu tedy v potaz ze ma teploty uz 5 dni v kuse..jsem z toho hotova, myslim ze s tin prisunem jidla co ma a tech leku musi byt to telo uplne vycerpane..jinak se jeste zeptam, nejake vychytavky jak ji naucit polykat prasky? Nebo do ceho dat?

Hele zrovna taky lezim doma s anginou, dneska uz to trochu jde a chytlo me to ve stredu, ale jeste vcera, kdybych mohla, tak rvu a rvu. Jeste kdyz jsem videla ty prasky, co mi doktor dal, musela jsem to spolknout, ale strasne to bolelo, nemohla jsem polknout skoro nic, krk v jednom ohni, zvladla jsem jen vychlazenou vodu. Dneska uz je prvni den, kdy je mi znatelne lip, jen mam rymu a nejspis mi to seda na prudusky, ale to uz rozchodim. Nedivim se, ze mala jen rve, fakt je to svinstvo. A jestli ma horecky pet dni v kuse, radsi bych s ni zasla k doktorovi, nevim jak u deti, ale obecne by mely klesnout po zabrani antibiotik, coz je 2-3 dny.

Váš příspěvek
Reklama