Angína-jak vyléčit bez atb při kojení?

Napsat příspěvek
12616
20.2.17 08:02

Angínu sis diagnostikovala jak?

Jinak mě aktuálně pálí v krku a používám dubové kapky, do dvou dnů to bude pryč, mám osvědčené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908
20.2.17 08:13

Nedavno cerstva zkusenost.14 dni jsem se sama patlala ze si vylecim sama bolestv krku.nic nepomahalo stejne jsem si pro atb sla uz se to nedalo. nekdy holt to zobat musis.co me jeste obcas pomohlo sprej jox je to hnusny ale ucinny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2565
20.2.17 08:26

Me se takhle opakovane vracela bolest vkrku, cepy na mandlich, sotva jsem lezla. Mam obvodaka daleko, zasla jsem k nasi detske, diagnostikovala mi streptokok. anginu, takze ATB. Pediatr te normalne osetri! Ted to mam znova, ale zitr jdu na preventivku, tak uvidim, zda je to angina. Stryc mel revmatickou horecku a zemrel brzy na selhani srdce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35304
20.2.17 08:27

Dovedu si predstavit, jak je to narocne. Angina je ale nakazliva nemoc, dost mozna ji deti chytly take. Samozrejme ne po kazde angine mas ty hnusne komplikace, sama se uzdravit muzes, ale zdravi deti bych neriskovala. Urcite s detmi k pediatrovi a pokud to mas ke svemu PL daleko nebo je to nejake silene, zkusila bych uprosit pediatra, aby napsal ATB i tobe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7286
20.2.17 08:31

Připojuju se - taky bych si nezahrávala a k doktorovi bych se nějak dostala, i kdybych si na to měla zavolat třeba taxík. Taky jsem tak jednou měla angínu, synovi bylo 8 měsíců a byl z větší části kojený. Nevěděla jsem, že to je angína, měla jsem ji za virózu a k doktorovi jsem nešla, že to vyležím. Nakonec jsem se v tom patlala skoro 3 týdny s horečkami kolem 40, k lékaři jsem nakonec musela 2× - první antibiotika nezabrala. Nevím, jak bych to zvládla bez svého skvělého chlapa, který se komplet postaral o syna, nosil mi ho jen na kojení. Mléko jsem taky udržela jen tak tak, ty horečky mě hrozně vysušily.
Osobně bych radši zaťala zuby a k tomu doktorovi se nějak doplazila, takhle si s velkou pravděpodobností to trápení prodlužuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
20.2.17 08:48
@mismurka píše:
Psala jsem, že nemám možnost zajet k lékaři, proto se ptám, jak bych si mohla pomoci sama. Děti právě nemocné již mám, od nich jsem to chytla.
Za tip na kapky dubovky děkuji.

tak když si zvládneš jít koupit kapky dubovky, proč nezvládneš zajít i k lékaři?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
20.2.17 08:56

Jestli je Ti fakt blbě, o samoléčbu bych se nepokoušela. A to i za cenu, že by sis měla zaplatit na půl dne nějakou chůvu. Předpokládám, že důvod, proč se nedostaneš k lékaři, jsou právě ty nemocné děti. S nimi jsi u dětského nebyla? Co ho poprosit, aby na Tebe alespoň kouknul?
Jinak pokud je to jen ve fázi, že Tě bolí v krku a těžko se Ti polyká, můžeš zkusit bylinky - osvědčila se mi směs lípy, proskurníku, šalvěje a řepíku. Na ten počátek to pomůže. V každém případě, jestli k tomu máš teplotu, bylinky Tě nespasí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11329
20.2.17 09:19

@Ester13 jenže to jestli je to bakteriální či virové jaksi doma člověk nepozná, že…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11329
20.2.17 09:21

@mismurka ne - jste přesvědčená že nemůžete k lékaři. Tedy pokud zrovna nežijete někde uprostřed uralu a nebo v patagoinii a nepíšete přes satelitní telefon. Jenže to pak nemáte moc šancí získat ty dubové kapky.

Konec konců, on vás může vyšetřit a napsat vám léky i pediatr, který se stará o vaše děti, žejo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19071
20.2.17 09:24
@ilonka12 píše:
@mismurka známá měla po neléčené angíně revmatickou horečku, na dlouho ji to vyřadilo z péče o děti, to chceš fakt riskovat??Chvilku ti přece děti někdo pohlídat může…

Přesně tak. Já měla revmatickou horečku dokonce 2× a to po angíně LÉČENÉ! Bylinky na angínu rozhodně nezaberou…Pokud jsi s dětmi sama, holt se vyprav k lékaři s nimi, přestože jsou nemocné…nebo doktorce zavolej a zjisti, jestli může přijet k tobě. Nemáš kamarádku, která by u nich hodinku počkala? Nebo nevím, prostě podle mě se to vždycky dá nějak udělat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
20.2.17 09:28
@Ou píše:
@Ester13 jenže to jestli je to bakteriální či virové jaksi doma člověk nepozná, že…

Tak pokud jsou nemocné děti, z 99% bude mít to samé, co ony. :nevim:
V každém případě, možná bych si odpustila ty striktní komentáře (a to nejen v tomto tématu), které znějí skoro až nenávistně. Některých lidí se to může dotknout a přijít jim to líto. I jiný názor se dá vyjádřit mnohem kulantněji. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
20.2.17 09:34
@Ou píše:
@Ester13 jenže to jestli je to bakteriální či virové jaksi doma člověk nepozná, že…

No samozřejmě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
20.2.17 09:36
@malinika píše:
Tak pokud jsou nemocné děti, z 99% bude mít to samé, co ony. :nevim:
V každém případě, možná bych si odpustila ty striktní komentáře (a to nejen v tomto tématu), které znějí skoro až nenávistně. Některých lidí se to může dotknout a přijít jim to líto. I jiný názor se dá vyjádřit mnohem kulantněji. ;)

Ono v tomto případě je vhodné být striktní, narozdíl od jiných témat. Tady nejde o psychický problém, ale o lenost zařídit si doktora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3258
20.2.17 09:38

@mismurka a děti ti aktuálně stůňou s angínou?

Jinak v dnešní době jde vše objednat přes eshop. Takže co potřebujete, můžete získat i bez vystrčení nosu z domu. Jen to nejdříve dorazí další den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
20.2.17 09:55

@Ester13 A jak můžete vědět, že to je jen o té lenosti? Vždyť důvod, proč se ke svému lékaři nedostane, nepsala…klidně ho může mít i 200 km daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama