Angína-jak vyléčit bez atb při kojení?

Napsat příspěvek
3258
20.2.17 09:56

Myslím, že problém není v lenosti zařídit si doktora, ale že paní kojí - jsou ATB na angínu, které se můžou při kojení? Já jsem naštěstí po dobu kojení žádné ATB neměla, tak nevím.

Pro zamyšlení - užívat nebo neužívat ATB

Mi zemřel v roce 1950 na zápal plic děda. Taky já jsem skoro ve 3 letech málem umřela na zápal plic - museli mi dokonce odsávat hnis z plice. Když se to s nimi nepřehání, tak jsou ATB super, protože opravdu zachraňují životy.

Následky špatně léčené angíny tak nejou nic moc - to už tady hodně holek psalo.

Obě moje děti měly reakci na penicílinové ATB - syn se osypal a dcera se mohla udrbat. Když syn dostal podruhé na angínu Klacid, tak se z něho taky osypal - po Fenistilu fleky zmizely. U něho se třeba děsím, že bude ATB zase potřebovat, jak na ATB bude reagovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7286
20.2.17 10:11

@fia80 Ano, jsou antibiotika, která se při kojení můžou, například Zinnat, tuším, že i Klacid. Určitě budou i další.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7286
20.2.17 10:12
@malinika píše:
@Ester13 A jak můžete vědět, že to je jen o té lenosti? Vždyť důvod, proč se ke svému lékaři nedostane, nepsala…klidně ho může mít i 200 km daleko.

200km? V ČR? Ale no tak… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
20.2.17 10:16

@Hoa Mai A proč ne? POkud bych se přestěhovala do Prahy, mám to tam stejně daleko. Na Moravu ještě dál. Nepřijde mi to jako scifi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
20.2.17 10:22
@malinika píše:
@Ester13 A jak můžete vědět, že to je jen o té lenosti? Vždyť důvod, proč se ke svému lékaři nedostane, nepsala…klidně ho může mít i 200 km daleko.

Hele, bydlím na samotě, bez auta, taxi tady nejezdí, praktika mám 110 km, ale s angínou se dá jet na nejbližší pohotovost. Teď jsem si zlomila nohu a světe div se, zvládla jsem si sehnat odvoz i hlídání. Rodinu tu nemám. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7286
20.2.17 10:27

@malinika Ale v takové situaci snad nebude jezdit k doktorovi, kde je registrovaná, ale k tomu nejbližšímu, případně na nějakou nemocniční pohotovost nebo ambulanci. Je to úplně normální, např. studenti toto dělají běžně. Jsou registrovaní u doktora ve svém domovském městě - třeba v mém případě na Severní Moravě, studovala jsem v Praze. Ale když jsem byla nemocná, nejezdila jsem 360km k doktorovi, to bych byla padlá na hlavu. Zašla jsem na nejbližší polikliniku. A to jsem měla zdravotní pojišťovnu, která je převážně regionální na Severní Moravě.
S dětmi jezdíme pravidelně do „odlehlých“ oblastí typu Šumava, České Švýcarsko, Vysočina… Vždy si zjišťuju, kde je nejbližší pohotovost nebo ambulance, kdyby náhodou. Nikdy to nebylo víc než 50km.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
20.2.17 10:29

@Ester13 @Hoa Mai Holky, to je jedno. Psala jsem jen hypotetický důvod, proč třeba možná…jen jako příklad toho, že svět není jen černobílý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.17 10:30

Já teda při kojení angínu měla, k praktickému jsem si zavolala, došla i s miminem, vzal mě bez čekání a ATB jsem normálně dostala. Dítě jsem kojila dál, sice na začátku malinko váhal, protože ATB jsou z mléka cítit, ale pak pil normálně. A pohotovost je snad v nějakém rozumném dosahu všude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21810
20.2.17 10:35

Doporučuju celkové teplo, hlavně od nohou, zavázat krk bavlněným šátkem (plínou), pít teplý čaj, kloktat pravidelně šalvěj nebo slivovici (vyplivovat :mrgreen: ), odpočívat a dát tělu čas na vyléčení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6133
20.2.17 10:50

Nevím jestli někdo už radil, šalvěj - kloktání, jen kloktání, zastavuje laktaci, taky jsem měla anginu při kojení a lékař mi toto doporučil, ale já k tomu měla i ty ATB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
20.2.17 13:54

@mismurka
Doufam, ze sis zasla k lekari pro ATB. kojeni nicemu nevadi. Samolecba vitaminama je u strep. tonsilitidy uplne mimo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2851
22.2.17 16:28

Těm, které se mi snažily pomoci, velmi děkuji.
Ostatní, které kritizovaly, nařkly mě z lenosti, že ohrožuji děti a já nevím z čeho ještě, ty opravdu nechápu :(
Dotaz jsem psala stručně z pochopitelných důvodů-mně i dětem bylo zle-neměla jsem tolik času ani síly vše rozepisovat. Děti měly anginu-měly i nasazeny Atb, kdyz jsem zakládala diskuzi, u dcerky přetrvávaly horečky-pochopitelně jsem ji sebou nemohla vlačet v tom stavu ještě k mému doktorovi, to jsem udělala včera po zlepšeném stavu.
Má doktorka měla dovolenou, zástup mne velmi zklamal-sestra viděla, že mám sebou děti a nedala přednost(prostředí i sestra s doktorkou mi přišly, jak za komunismu).
Důležité bylo, že kromě kouknutí do krku, kde byly čepy, což jsem věděla, udělala crp, výsledek 5,závěr virová angína.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2851
22.2.17 16:38

Ještě jsem zapomněla zmínit, že jsem sestru požádala, zda by se nedalo nějak urychlit, abych mohla rychleji na řadu,(přede mnou u doktorky byla paní 50min.)bylo samozřejmě blbý rušit je v konzultaci, ale mně šlo především o crp, což není velké zdržování, ale sestra řekla, že je nebude rušit a paní doktorce nemůže ríkat, co ma dělat.
Být to u mé Mudry, vím, že by sestra udělala v takovéto situaci maximum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama