Angína nebo jen zduřené uzliny

nickoll
15.11.15 19:58

angína nebo jen zduřené mandle.

Maminky chci se zeptat, mám anginu mohl to chytit i muj 10 měsíční syn ( striktně dodržuji aby nedošlo ke kontaktu s mými a synovými usty) sice nemá teplotu ani neodmítá jídlo ale má hmatatelně zduřené mandle, tak si říkam zda-li by to mohla být angína nebo nic závažného co by mě mělo zneklidnit. děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Lizzi
15.11.15 20:00

@nickoll Angina je hnus a hlavně teď, když je takový teplý podzim tak to lítá všude. Šla bych určitě na kontrolu k dr. My si doma všichni předáváme nachlazení s horečkami už asi dva měsíce :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
zoy
1498
15.11.15 20:05

Když si necháš u dr. nabrat CRP, tak bude jasno, jestli je to infekce virová nebo bakteriální a potřebujete atb.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nickoll
15.11.15 20:18

Nejraději bych k dr šla ale doma mi všichni říkají že dokud malá nemá teploty je klidný a neodmítá jídlo tak není nutné jit k dr.

• Citovat
  • Upravit
28857
15.11.15 20:37

Jistě, může. A dokonce může být i v pohodě. Jen vyskočí teplota. Jde o infekci, ta se přenáší vzduchem, nepodchytíš nic. Halt při horečce k drce, at´mu dá ATB.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1236
15.11.15 20:45

@nickoll když s malým zaběhneš k doktoru, nic rozhodně nezkazíš, na okolí se vyprdni. Navíc v úterý svátek, tak ať nehoníš někde nějaký pohotovsti jako my loni z úplně toho samýho důvodu, složila mě angína, syn (v té době 11m) dobrý dobrý a najednou horečka, nejedl, nepil a měl jí tam a to jsem se izolovala od prvního škrábnutí v krku :( držim palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7249
15.11.15 21:27

Myslím že může…
mamka mi kdysi vyprávěla, že jsem měla angínu jako malinka (do roka) a pak až ve 12 letech…
A pak letos. :cert:

Mimochodem, v červnu měla dcera pouze jeden den zvýšenou teplotu, jinak byla ok, ale protože jsem byla s mladší u dr, tak jsem ji nechala zkouknout, v krku měla 2 pupínky, Dr. jí nechal udělat výtěr a výsledek byl spálový streptokok… a do 3 dnů jsem měla tu zmíněnou angínu… :cert:

Příspěvek upraven 15.11.15 v 21:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2026
15.11.15 21:34

Dcera 13měsíců má angínu od tatínka 8o horečky, nejedla, nepila. Napřed podezření na šestou nemoc ale bílé čepičky na mandlích a patře potvrdily angínu. Týden atb :roll: nejhorší to do ní dostat :P
@nickoll ať jste brzy ok :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
15.11.15 21:36

Nemá spíš zduřelý uzliny než mandle? nevím, že by mandle mohly být hmatné :think: ty zduří hned, jak organismus s něčím bojuje. já jsem teda plašan, co letí první den horečky k dr., ale tohle by pro mě důvod návštěvy nebyl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
16.11.15 11:49
@slavuska1 píše:
Nemá spíš zduřelý uzliny než mandle? nevím, že by mandle mohly být hmatné :think: ty zduří hned, jak organismus s něčím bojuje. já jsem teda plašan, co letí první den horečky k dr., ale tohle by pro mě důvod návštěvy nebyl

Mandle se dají nahmatat :roll: Já mám jednu zvětšenou permanentně a je pohmatem cítit neustále, když dostanu angínu, tak mi jsou mandle vidět na dálku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
16.11.15 11:52

Ale jinak zakladatelko, ty by sis měla ujasnit, co jsou uzliny a co mandle, to je hodně velký rozdíl! V nadpise uzliny, v textu mandle :roll: Se zvětšenými mandlemi bych mu zavázala krk, dala kloktat šalvěj a pít čaj, se zvětšenými uzlinami bych už byla u doktora a žádala podrobné vyšetření.
Předpokládám, ale že to jsou mandle, pokus mu jinak nic není, tak šalvěj, ten zabere 100 %.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nickoll
16.11.15 13:26

Omlouvám se myslela jsem mandle A NApsala uzliny!! děkuji za dobrou radu ale opravdu si neumím představit jak 10 měsíčnímu miminu dám něco kloktat :D

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama