Angína - ospen a průjem u ročního

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
242
13.5.22 15:35

Angína - ospen a průjem u ročního

Ahoj maminky, poradte. Muj 13ti mesicni syn vcera dostal svoje prvni ATB na anginu Ospen. Mel horecky, zarudly krk, afty, nic nejedl. Po 24ti hod. uzivani zacaly strevni obtize, porad v nem skrouka a dnes uz 4× prujem, trikrat teda jen trosku stolice, ale ted po ctvrte to mel skoro az za usima, celeho jsem ho sprchovala. Kdyz ma prujem, nemel by mleko, ze, ale on ted naprosto nic neji a vypije jen trochu vody, takze mleko je to jedine, na cem ho ted drzim, aby nebyl dehydrovany, da si ho 3 x denne. Je patek odpo, dr tam neni, tak nevim, co ted. Bez mleka to proste nedame 🤷‍♀️ Je ten prujem po ATB vubec normalni uz takto brzy? Cekala bych to treba az po par dnech nejake rozhozene zazivani…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9844
13.5.22 16:19
@Anny_sn píše:
Ahoj maminky, poradte. Muj 13ti mesicni syn vcera dostal svoje prvni ATB na anginu Ospen. Mel horecky, zarudly krk, afty, nic nejedl. Po 24ti hod. uzivani zacaly strevni obtize, porad v nem skrouka a dnes uz 4× prujem, trikrat teda jen trosku stolice, ale ted po ctvrte to mel skoro az za usima, celeho jsem ho sprchovala. Kdyz ma prujem, nemel by mleko, ze, ale on ted naprosto nic neji a vypije jen trochu vody, takze mleko je to jedine, na cem ho ted drzim, aby nebyl dehydrovany, da si ho 3 x denne. Je patek odpo, dr tam neni, tak nevim, co ted. Bez mleka to proste nedame 🤷‍♀️ Je ten prujem po ATB vubec normalni uz takto brzy? Cekala bych to treba az po par dnech nejake rozhozene zazivani…

Při průjmu se doporučuje mléko bez laktózy, to je třeba BEBA AL 110 a jestli nedáváš, tak i probiotika.
Uvidíš jak se to bude vyvíjet, stejně bys musela kontaktovat dr. při případné změně ATB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17811
13.5.22 16:43

Probiotika davam od prvniho dne uzivani ATB. Moje deti po ATB prujmy nemivaji, ale ja jsem na to citliva a odnesu to vzdycky a rovnam zazivani pak jeste mesic :?.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6277
13.5.22 17:27

Dle všeho se nejedná o bakteriální angínu, navíc u tak malého dítěte. Afty a streptokoková angína nejdou dohromady. Do 3 let je bakteriální angína vzácností (pokud nepočítám případny „mikroepidemie“ angíny v rodině).

Ospen zvykle nedělá průjmy, takže průjmy mohou souviset s vlastní virovou infekcí, vhodný je Tasectan a probiotika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat