Angína s oparem a nateklé dásně

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 12:55
Angína s oparem a nateklé dásně

Dobrý den, minulý týden se mi na horním rtu objevil aft/opar (opar jsem nikdy nemela). Ten už se mi lepsil, ale včera opět začal. Mezitím v pondeli se mi na rtu objevil další bílý flicek, který vypadá teď tak jako na fotografii. Včera jsem byla u lékaře, který mi dal antibiotika Xorimax a řekl, ze jde o anginu (čepy na mandlich). Včera mi ale hodně oteklo spodní patro a vrchní dasne, které po vycisteni zubu hodně krvaci. Chtěla bych se zeptat, zda na fotografii je opravdu opar a zda se s tím da ještě kromě antibiotik bojovat. Popřípadě - mate někdo zkušenosti s tolika příznaky najednou? Používám naplasti už druhým dnem, predtim jen Lips nebo Herpesin, ale naplasti jsou pohodlnější. Děkuji

Reakce:
ivašot.
Echt Kelišová 8183 příspěvků 04.05.19 13:00

Nebude to spíš herpetická angína? Ta je virová a antibiotika na ni nezabírají. Jaké ti dělal doktor testy?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 13:01

@ivašot. Bohužel jen se díval do krku a prohmatal natekle uzliny. CRP řekl, ze není potřeba.

HankaHK
Závislačka 4491 příspěvků 74 inzerátů 04.05.19 13:08

Podle popisu bych si spíše tipla na herpetickou aftozní stomatogingivitidu a k tomu virová angína, ani na jedno atb nezabírají. syn měl jako malý taky gingivitis a dostal na potírání míchanou vodičku z lékárny s glycerínem (na název si teď nevzpomenu :oops: ) a zabrala celkem rychle.
Edit : už jsem si vzpomněla :mrgreen: Ratanová tinktura

Příspěvek upraven 04.05.19 v 13:48

Tejule
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 04.05.19 13:27

Kup si neocide gel, pomůže na bolest a urychlí hojení.

Váš příspěvek
Reklama