Angína u 11M batolete - na co si dát pozor?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bersaba
Echt Kelišová 7662 příspěvků 22.06.10 11:06
Angína u 11M batolete - na co si dát pozor?

Ahoj, malá dostala angínu, od včerejška je na ATB (Augmentin Duo) a já bych potřebovala pár rad.
Je mi jasné, že chodit ven určitě ne, ani jsem ji včera raději nekoupala, jenom jsem umyla prdelku v umyvadle, ale malá se hodně potí, takže ji dneska minimálně osprchovat musím.
Ale nevím, jak třeba s hračkama nebo s povlečením - stačí vyměnit, až jí bude líp, nebo měnit a prát každý den? Malá totiž měla pár dní takovou tu hnusnou zadní rýmu, která se nedá odsát, ale teď to povolilo, tečou jí nudle a jak leze, šmudlá to všude od koberce po posledního plyšáka, tak aby se v tom ty bacily nedržely.
Nebo - vyvařovali jste třeba dudlíky při takové nemoci?

Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 27884 příspěvků 22.06.10 11:27

Malá měla silnou angínu v dubnu.Byla i v nemocnici.Protože soplila a zvracela,měnila jsem oblečení neustále a povlečení každý den..
Z dudlíku nepije,ale kdyby pila,asi bych ho vyvařovala snad po každém použití.Někde jsem četla,že nejvíc bakterií se drží právě na dětských dudlících a zubních kartáčcích.Mohou být příčinou opakované nemocnosti..

Co se týče hraček,omyvatelné jsem umyla,ale že bych nějak zvlášť vyvařovala,prala a desinfikovala vše,to ne..

My,když jsme někdo vážněji nemocní,nemyslím obyčejnou rýmu,kupuju v lékárně takové modré mýdlo k základní desinfekci rukou,umývám tím i omyvatelné hračky a umyla jsem v tom mýdlovém roztoku i postýlku,stůl,všechny dotykové plochy..Mýdlo není drahé.Jinak jsou různé desinfekční roztoky na dětské hračky.Myslím,že už i Savo má nějaký přípravek,kterým můžeš hračky umýt,nevadí,že to potom dítě dává do pusy..

BohunkaP
Neúnavná pisatelka 15015 příspěvků 22.06.10 11:38

Já umývám, převlékám a měním to, na čem přistanou soplíky… ale jinak žádnou zvláštní dezinfekci nedělám. Jen hodně větrám, vždycky v té místnosti, kde dítě zrovna není.
Dudlíky nevím, v době prvních ATB už je Helenka nepoužívala.
Tak ať jste brzo fit!

Váš příspěvek
Reklama