Angína u 11M batolete - na co si dát pozor?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 1 inzerát 22.06.10 11:06
Angína u 11M batolete - na co si dát pozor?

Ahoj, malá dostala angínu, od včerejška je na ATB (Augmentin Duo) a já bych potřebovala pár rad.
Je mi jasné, že chodit ven určitě ne, ani jsem ji včera raději nekoupala, jenom jsem umyla prdelku v umyvadle, ale malá se hodně potí, takže ji dneska minimálně osprchovat musím.
Ale nevím, jak třeba s hračkama nebo s povlečením - stačí vyměnit, až jí bude líp, nebo měnit a prát každý den? Malá totiž měla pár dní takovou tu hnusnou zadní rýmu, která se nedá odsát, ale teď to povolilo, tečou jí nudle a jak leze, šmudlá to všude od koberce po posledního plyšáka, tak aby se v tom ty bacily nedržely.
Nebo - vyvařovali jste třeba dudlíky při takové nemoci?

Reakce:

Jana206
Nadpozemská drbna 26539 příspěvků 22.06.10 11:27

Malá měla silnou angínu v dubnu.Byla i v nemocnici­.Protože soplila a zvracela,měnila jsem oblečení neustále a povlečení každý den..
Z dudlíku nepije,ale kdyby pila,asi bych ho vyvařovala snad po každém použití.Někde jsem četla,že nejvíc bakterií se drží právě na dětských dudlících a zubních kartáčcích.Mohou být příčinou opakované nemocnosti..

Co se týče hraček,omyvatelné jsem umyla,ale že bych nějak zvlášť vyvařovala,prala a desinfikovala vše,to ne..

My,když jsme někdo vážněji nemocní,nemyslím obyčejnou rýmu,kupuju v lékárně takové modré mýdlo k základní desinfekci rukou,umývám tím i omyvatelné hračky a umyla jsem v tom mýdlovém roztoku i postýlku,stůl,všec­hny dotykové plochy..Mýdlo není drahé.Jinak jsou různé desinfekční roztoky na dětské hračky.Myslím,že už i Savo má nějaký přípravek,kterým můžeš hračky umýt,nevadí,že to potom dítě dává do pusy..

BohunkaP
Extra třída :D 14966 příspěvků 22.06.10 11:38

Já umývám, převlékám a měním to, na čem přistanou soplíky… ale jinak žádnou zvláštní dezinfekci nedělám. Jen hodně větrám, vždycky v té místnosti, kde dítě zrovna není.
Dudlíky nevím, v době prvních ATB už je Helenka nepoužívala.
Tak ať jste brzo fit!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečce Nele Boudové se rozpadlo po necelých dvou letech manželství. Má prý jiného

Není tomu tak dávno, co si Nela Boudová (51) pochvalovala, že se stačila... číst dále >

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >