Reklama

Angína u 11M batolete - na co si dát pozor?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 22.06.10 11:06
Angína u 11M batolete - na co si dát pozor?

Ahoj, malá dostala angínu, od včerejška je na ATB (Augmentin Duo) a já bych potřebovala pár rad.
Je mi jasné, že chodit ven určitě ne, ani jsem ji včera raději nekoupala, jenom jsem umyla prdelku v umyvadle, ale malá se hodně potí, takže ji dneska minimálně osprchovat musím.
Ale nevím, jak třeba s hračkama nebo s povlečením - stačí vyměnit, až jí bude líp, nebo měnit a prát každý den? Malá totiž měla pár dní takovou tu hnusnou zadní rýmu, která se nedá odsát, ale teď to povolilo, tečou jí nudle a jak leze, šmudlá to všude od koberce po posledního plyšáka, tak aby se v tom ty bacily nedržely.
Nebo - vyvařovali jste třeba dudlíky při takové nemoci?

Reklama

Reakce:

Jana206
Nadpozemská drbna 26376 příspěvků 22.06.10 11:27

Malá měla silnou angínu v dubnu.Byla i v nemocnici­.Protože soplila a zvracela,měnila jsem oblečení neustále a povlečení každý den..
Z dudlíku nepije,ale kdyby pila,asi bych ho vyvařovala snad po každém použití.Někde jsem četla,že nejvíc bakterií se drží právě na dětských dudlících a zubních kartáčcích.Mohou být příčinou opakované nemocnosti..

Co se týče hraček,omyvatelné jsem umyla,ale že bych nějak zvlášť vyvařovala,prala a desinfikovala vše,to ne..

My,když jsme někdo vážněji nemocní,nemyslím obyčejnou rýmu,kupuju v lékárně takové modré mýdlo k základní desinfekci rukou,umývám tím i omyvatelné hračky a umyla jsem v tom mýdlovém roztoku i postýlku,stůl,všec­hny dotykové plochy..Mýdlo není drahé.Jinak jsou různé desinfekční roztoky na dětské hračky.Myslím,že už i Savo má nějaký přípravek,kterým můžeš hračky umýt,nevadí,že to potom dítě dává do pusy..

Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14936 příspěvků 22.06.10 11:38

Já umývám, převlékám a měním to, na čem přistanou soplíky… ale jinak žádnou zvláštní dezinfekci nedělám. Jen hodně větrám, vždycky v té místnosti, kde dítě zrovna není.
Dudlíky nevím, v době prvních ATB už je Helenka nepoužívala.
Tak ať jste brzo fit!

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >