Angína u čtyřletého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pandoslava
Kecalka 126 příspěvků 21.08.18 08:49
Angína u čtyřletého

Syn dostal před 11 dny horečky a stěžoval si na bolest v krku. Lékařka viděla zarudlý krk a předepsala antibiotika. Když měl 3. den užívání atb v noci horečku 40,5 a krk ho bolel tak, že odmítal i pít, tak jsme jeli na pohotovost. Tam nám vyměnili antibiotika za jiná. Doktor konstatoval hnisavou angínu. Měřili synovi CRP a bylo 30.
Teď jsem se dočetla, že takové CRP odpovídá spíš virové než bakteriální infekci. Nebo to může být tím, že v té době bral 3. den antibiotika?
Dnes u doktorky nález na mandlích lepší, ale krk pořád stejně zarudlý jako před těmi 11 dny. CRP už nebrala, nedělala ani stěry a napsala další antibiotika.
Nějak se mi ten postup nezdá. Máte někdo zkušenost s angínou a nižším CRP? Napadlo mě, jestli to nemůže být např. mononukleóza.

Reakce:
Karlaska
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 21.08.18 08:59

na tvuj dotaz neumim odpovedet, ale dej mu srkat Vincentku na ten krk a zabal.

Alyss1
Závislačka 2871 příspěvků 1 inzerát 21.08.18 09:03

Moc neporadim. Nicmene ano, atb velikost crp ovlivni. Logicky.

A hnisava angina je previt, krk boli dlouho a je dlouho rudy.

Mononukleoza to asi byt muze ta se sle zas vlastne nijak neleci:(:( takze holt bych vydrzela.

Karlaska
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 21.08.18 09:06

jak se lisi lecba anginy od lecby mononukleozy?

pandoslava
Kecalka 126 příspěvků 21.08.18 18:41

@Karlaska Nejsem odborník, ale angína (bakteriální) se léčí antibiotiky, zatímco mononukleóza dietou a klidovým režimem. Atb jsou u mononukleózy spíš na škodu - oslabují organismus a patogena (virus) nijak neoslabí. Můj pohled laika. :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >