Angína u čtyřletého

147
21.8.18 08:49

Angína u čtyřletého

Syn dostal před 11 dny horečky a stěžoval si na bolest v krku. Lékařka viděla zarudlý krk a předepsala antibiotika. Když měl 3. den užívání atb v noci horečku 40,5 a krk ho bolel tak, že odmítal i pít, tak jsme jeli na pohotovost. Tam nám vyměnili antibiotika za jiná. Doktor konstatoval hnisavou angínu. Měřili synovi CRP a bylo 30.
Teď jsem se dočetla, že takové CRP odpovídá spíš virové než bakteriální infekci. Nebo to může být tím, že v té době bral 3. den antibiotika?
Dnes u doktorky nález na mandlích lepší, ale krk pořád stejně zarudlý jako před těmi 11 dny. CRP už nebrala, nedělala ani stěry a napsala další antibiotika.
Nějak se mi ten postup nezdá. Máte někdo zkušenost s angínou a nižším CRP? Napadlo mě, jestli to nemůže být např. mononukleóza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
760
21.8.18 08:59

na tvuj dotaz neumim odpovedet, ale dej mu srkat Vincentku na ten krk a zabal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3267
21.8.18 09:03

Moc neporadim. Nicmene ano, atb velikost crp ovlivni. Logicky.

A hnisava angina je previt, krk boli dlouho a je dlouho rudy.

Mononukleoza to asi byt muze ta se sle zas vlastne nijak neleci:(:( takze holt bych vydrzela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
21.8.18 09:06

jak se lisi lecba anginy od lecby mononukleozy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
21.8.18 18:41

@Karlaska Nejsem odborník, ale angína (bakteriální) se léčí antibiotiky, zatímco mononukleóza dietou a klidovým režimem. Atb jsou u mononukleózy spíš na škodu - oslabují organismus a patogena (virus) nijak neoslabí. Můj pohled laika. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat