Reklama

Angína u čtyřletého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pandoslava
Kecalka 125 příspěvků 21.08.18 08:49
Angína u čtyřletého

Syn dostal před 11 dny horečky a stěžoval si na bolest v krku. Lékařka viděla zarudlý krk a předepsala antibiotika. Když měl 3. den užívání atb v noci horečku 40,5 a krk ho bolel tak, že odmítal i pít, tak jsme jeli na pohotovost. Tam nám vyměnili antibiotika za jiná. Doktor konstatoval hnisavou angínu. Měřili synovi CRP a bylo 30.
Teď jsem se dočetla, že takové CRP odpovídá spíš virové než bakteriální infekci. Nebo to může být tím, že v té době bral 3. den antibiotika?
Dnes u doktorky nález na mandlích lepší, ale krk pořád stejně zarudlý jako před těmi 11 dny. CRP už nebrala, nedělala ani stěry a napsala další antibiotika.
Nějak se mi ten postup nezdá. Máte někdo zkušenost s angínou a nižším CRP? Napadlo mě, jestli to nemůže být např. mononukleóza.

Reklama

Reakce:

Karlaska
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 21.08.18 08:59

na tvuj dotaz neumim odpovedet, ale dej mu srkat Vincentku na ten krk a zabal.

Alyss1
Závislačka 2777 příspěvků 7 inzerátů 21.08.18 09:03

Moc neporadim. Nicmene ano, atb velikost crp ovlivni. Logicky.

A hnisava angina je previt, krk boli dlouho a je dlouho rudy.

Mononukleoza to asi byt muze ta se sle zas vlastne nijak neleci:(:( takze holt bych vydrzela.

Karlaska
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 21.08.18 09:06

jak se lisi lecba anginy od lecby mononukleozy?

pandoslava
Kecalka 125 příspěvků 21.08.18 18:41

@Karlaska Nejsem odborník, ale angína (bakteriální) se léčí antibiotiky, zatímco mononukleóza dietou a klidovým režimem. Atb jsou u mononukleózy spíš na škodu - oslabují organismus a patogena (virus) nijak neoslabí. Můj pohled laika. :think:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >