Angína u dospělého člověka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Shena
Povídálka 27 příspěvků 153 inzerátů 29.12.18 14:49
Angína u dospělého člověka

Milé maminky, tatínkové…, poslední 3 roky mě trápí angíny. Naposledy si pamatuji, že jsem měla angínu snad na základní škole, ale po dětech jí mám snad každého půl roku. Ale straaašnou :-(. Vždy to přijde skoro z ničeho nic, jakoby snad z minuty na minutu, najednou dostanu strašnou zimnici, šíleně mě třeští hlava, začne mne strašně bolet v krku, že si opravdu rozmýšlím, kdy zase polknu, protože to je bolest děsná. Okamžitě jsem doma absolutně nevyužitelná, a to je při dvou dětech šílený… Ležím v posteli a opravdu nemůžu nic, teploty mezi 39 - 40 během prvních dní, a od doktora vždy slyším to stejné: „angína jako kráva“ a okamžitě atb. Ty mi během cca 2 dnů opravdu z toho nejhoršího pomohou. Ale chci se zeptat, čím to? Cca 20 let jsem angínu neviděla, sem tam nějaká rýma nebo kašel, ale nic strašnýho, ale opravdu po dětech je to děs. Má s tím někdo zkušenosti? Ovoce i zeleniny si myslím, že jím dost každý den, přikoupila jsem si v lékárně i nějaké multivitamíny a vitamín C. Před 4 měsíci jsem nastoupila znovu do práce a od té doby jsem nyní podruhé nemocná s angínou? Mohu ještě nějak víc podpořit imunitu? Nebo čekat, že prostě každý půlrok lehnu s angínou, která bolí jako krá..? Děkuji za jakékoli nápomocné tipy…

Reakce:
evva.elza
Stálice 60 příspěvků 29.12.18 14:52

Je dobré navštívit ORL, aby zkontrolovali mandle. Často pomůže odstranění či vytření. To mně zachránilo. Pak je často dobré navštívit imunologa. Je to na dlouho, ale pomohlo to.

Ou
Kelišová 5885 příspěvků 29.12.18 14:55

Zajdi na ORL a na imunologii.

evva.elza
Stálice 60 příspěvků 29.12.18 14:56

Je také dobře víc odpočívat a zkusit se věnovat trochu sebě.

Petula306
Kecalka 110 příspěvků 29.12.18 15:01

Ahoj. Já měla taky takové období - angínu skoro pořád. A vždycky se projevila až v rozpuku :roll: doktorka mi navrhovala vyšetření na mononukleózu a nebo vytržení mandlí. Obojí jsem odmítla. No a pak to nějak přešlo..možná psychika, změna zaměstnání..kdo ví? Angínu už jsem neměla asi 2 roky (což je v porovnání dlouhá doba).
Brzy se uzdrav :mavam:

terien
Echt Kelišová 9126 příspěvků 29.12.18 16:09

Určitě ORL, tam bych začala. A hlavně to vždy pořádně doléčit, angina je hnusná nemoc se spoustou komplikací.

Verun83
Echt Kelišová 9087 příspěvků 33 inzerátů 03.01.19 06:46

A delali jste stery i ostatnim clenum rodiny? Nekdo muze byt bacilonosic bez priznaku. Ted jsem to resila. Muz angina, ja za 14 dni, manzel opet po 4 dnech od dobrani atb. No a zjistilo se, ze syn ma streptokoka a u nej to vypadalo jako slaba viroza. Krk mel cisty.

evva.elza
Stálice 60 příspěvků 04.01.19 21:07

Někdy může být příčinou bolesti v krku reflux.

cuky_ducky
Povídálka 25 příspěvků 05.01.19 13:36

Zrazu časté angíny by som tiež prikladala do určitej miery imunite - skús nato viac mrknúť. Ja osobne som na angíny trpela pri zdravotných problémoch, a aj keď nie som žiadna babka korenárka čo všetko vylieči bylinkami, mne na angínu pomohlo toto: šalviová kúra (šalvěj) - kúpiť sypanú šalviu, každý deň 10 až 14 dní (ako keby si brala atb) pravidelne kloktat ráno a večer odvarom zo sypanej šalvie - ale fakt pravidelne, poctivo a bez prestávok - neprestať ani keď angína prejde, proste dodržať tých 10-14 dní…odvtedy som angínu už 10 rokov zase nemala. držím palce :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Bílé a Krainové smazali kolena. Je taková retuš ještě etická?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >