Angina v těhotenství – kdy jít k lékaři?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.5.22 04:16

Bolest v krku v tehotenstvi kdy jit k lekari?

Ahoj holky, jsem 15tt. Pritel ctyri dny prechozoval nejakou nemoc, mel horecky, chrchlal a samozrejme zacina byt blbe uz i me. Az teprve vcera vecer dostal antibiotika - azitromycin. Od vcera unava, paleni oci a ted uz mam citlive telo a v krku me reze pri polykani. Myslite, ze mam v pondeli radsi zajit k doktorovi? Jdu ve ctvrtek na kontrolu a triple testy, tak bych rada byla co nejdrive ok. Ma silna bolest v krku nejaka rizika pro plod? :think: Jemu vlastne vubec nerekli na pohotovosti co mu je, tak mam strach. Moc dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16322
7.5.22 05:13

Ano, jednoznačně běž hned v pondělí k lékaři. Triple tresty asi budeš muset odložit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1706
7.5.22 05:24

Ještě jsem neslyšela, ze by bolest v krku nějak souvisela s plodem a nejak ho ohrozovala :D Jinak ja třeba měla silny zanet průdušek v 18 tt a dostala jsem antibiotika a vse ok.Dost jsem kaslala a bolelo me jen z toho břicho. Jinak vše ok, ted jsem 24+1tt. Jinak k dr si určitě zajdi, skontroluje te a neco ti snad dá. A na ty testy bych se asi zkusila preobjednat, kdyby se ti to rozjelo víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4276
7.5.22 05:33

Když by se to zhoršovalo, tak bych si být tebou udělala antigen. Možná i zašla na pohotovost. Udělají ti CRP a podle toho nasadí ATB. Když to bude virového, tak budeš muset vydržet a když bakteriální, tak dostaneš ATB…
Jinak klasika, vitamin C, klid, dostatek tekutin, zábal na krk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4417
7.5.22 05:54

Pokud nemáš teploty, tak by dr. toho nevymyslel o nic víc, než, co už víš. Tzn. léky na bolest, klid, tekutiny, obklady.

Na triple nechoď, zastaralá metoda. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36987
7.5.22 06:14

Angína způsobená streptokoky ohrožuje ostatní orgány i u lidí, kteří nejsou těhotní-srdce, ledviny.
Pokud se přes víkend stav nezlepší, asi nepůjde o běžnou virozu a měla bys to řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7260
7.5.22 08:15

Proč myslíš ze angina? Ta není přenositelná, hlavně se vyznačuje bílým povlakem na mandlich. Taky bolí tolik, ze se fakt nedá prechodit. Buď nějaká viróza nebo covid. Jestli to bolí hodně, je tu pohotovost. Bolest v krku vliv na plod fakt nemá. Vliv má dlouhodobější horečka nad 38,5. Osobně bych zkusila ten antigen. Příznaky jsme měli podobne na virozu a kdybych neztratila čich an dva dny, tak me ani nenapadne si jo udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.22 08:24

@Anik6 teploty mam od noci a gynekolog z Gennetu me tam posila z duvodu nizkych hladin obou tehotenskych hormonu ktere mi vysly na screeningu z krvi, nejsem z toho taky uplne nadsena kdyz screening vysel celkove negativne a maly je ok :think:

@Magical-eyes Oba mame prodelano docela nedavno, kazdopadne je mi jasny, ze je klidne sance to mit znovu. Ale pritel si test delal a je negativni, podle priznaku sem si temer jista, ze to mam od nej. Kazdopadne kdyztak si ho taky udelam. Dekuju :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
7260
7.5.22 08:34
@Anonymní píše:
Ale pritel si test delal a je negativni, podle priznaku sem si temer jista, ze to mam od nej. Kazdopadne kdyztak si ho taky udelam. Dekuju :palec:

Je to taky chytla od manzela. On test negativní - horečka, 2-3 týdny bolest v krku, noční kasel, rýma… já test pozitivnejsi než tehotensky (byla jsem v 8m) - jen dutiny, dva dny bez čichu a rýma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.22 08:41

@hospodki angina urcite prenositelna je normalne kapenkama. A vezte ze muj pritel je opravdu schopny prechodit cokoliv a taky ho to pekne dobehlo. Kazdopadne ja mela min. Rok troje antibiotika nez se mi podarilo ji vylecit, takze mam tak nejak tuseni jaka je :)

• Citovat
  • Nahlásit
4417
7.5.22 08:51
@Anonymní píše:
@Anik6 teploty mam od noci a gynekolog z Gennetu me tam posila z duvodu nizkych hladin obou tehotenskych hormonu ktere mi vysly na screeningu z krvi, nejsem z toho taky uplne nadsena kdyz screening vysel celkove negativne a maly je ok :think:@Magical-eyes Oba mame prodelano docela nedavno, kazdopadne je mi jasny, ze je klidne sance to mit znovu. Ale pritel si test delal a je negativni, podle priznaku sem si temer jista, ze to mam od nej. Kazdopadne kdyztak si ho taky udelam. Dekuju :palec:

Jestli teploty, tak jdi, nejlepší, aby měl Streptest - rychlý test - výter z krku, jestli je to na atb nebo ne. Držím palce, ať je lépe a neboj, bude to dobrý :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.22 08:56

@Anik6 moc dekuju za zpravu :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
9711
7.5.22 09:02
@hospodki píše:
Proč myslíš ze angina? Ta není přenositelná, hlavně se vyznačuje bílým povlakem na mandlich. Taky bolí tolik, ze se fakt nedá prechodit. Buď nějaká viróza nebo covid. Jestli to bolí hodně, je tu pohotovost. Bolest v krku vliv na plod fakt nemá. Vliv má dlouhodobější horečka nad 38,5. Osobně bych zkusila ten antigen. Příznaky jsme měli podobne na virozu a kdybych neztratila čich an dva dny, tak me ani nenapadne si jo udělat.

Od kdy není angína „přenositelná“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7260
7.5.22 09:04
@Havlova píše:
Od kdy není angína „přenositelná“?

Odjakživa. To není jako viróza kterou rozprskas. Anginu jsme si nikdy doma nepredali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9711
7.5.22 09:04

Jestli máš horečku a velké bolesti v krku, jeď klidně dnes na pohotovost. Čím dřív se případná angína zaléčí, tím líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat