Anglické knížky v originále - zlepšení angličtiny

102
21.6.21 17:25

Anglické knížky v originále - zlepšení angličtiny

Dobrý podvečer, vážené dámy.
Obracím se na Vás s prosbou. V listopadu dělám zkoušky FCE. Moje úroveň angličtiny je nyní B2, ale já bych to chtěla do té doby posunout na C1. Dělala jsem si test a vyšlo mi 84%, tedy C1. Ale spíš si myslím, že jsem opravdu B2.
Nicméně, to je jen takový úvod. Sleduji filmy v originále, na YT krátké dokumenty o vesmíru a sleduji kanál What if. Koukám i na různá jiná videa, třeba creepypasty.
Chtěla bych i číst knížky v originále. Aby se mi ta angličtina dostala víc pod kůži. A to je to hlavní.
Mohl by mi někdo poradit nějakou knížku v originále, která by mě mohla bavit?
Nemám ráda žádné sci-fi. Nechci ani vyloženě žádné zamilované, spíše něco psychologického, detektivky, něco oddechového.
Mohl by mi prosím někdo něco doporučit? Objednala jsem si Deník Anne Frankové v angličtině, za pár dní ho budu mít doma. A čtu Orwella.
Děkuji moc za jakékoliv doporučení, budu ráda :)
Přeji příjemný zbytek dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32987
21.6.21 17:29

The Cider House Rules

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
21.6.21 17:37

Prý se moc hezky čte Rainbow Rowellová, napsala toho víc a v angličtině bude větší výběr než v češtině, kde jí vyšlo asi pět knížek. Za mě je moc hezká kniha „Eleanor a Park“, není to klasická love story ani červená knihovna. Jinak bych zkoušela číst klidně i články na témata, co Tě zajímají, informace o seriálech apod. ;) Držím palce, ať se úmysl zadaří :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22603
21.6.21 17:41

Koukala bych v knihovně, tam mají celé oddělení cizojazyčné literatury. Když tě to nebude bavit, nejsou to vyhozené peníze :D jinak mě třeba v aj bavily malé ženy, to mi nepřišlo jako náročná četba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
21.6.21 17:42
@Kriss Tina píše:
Koukala bych v knihovně, tam mají celé oddělení cizojazyčné literatury. Když tě to nebude bavit, nejsou to vyhozené peníze :D jinak mě třeba v aj bavily malé ženy, to mi nepřišlo jako náročná četba.

Já právě byla, ale tam mají téměř samé sci-fi, nebo klasickou literaturu. Bydlím v malém městě.
Jinak děkuji za tip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51069
21.6.21 17:49

Mně se v angličtině dobře četla Before the coffee gets cold. A pak klasika typu Pes Baskervilský.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
21.6.21 18:19

Najdi si knížky, které máš ráda v českém překladu, znáš je velmi dobře, najdi si je v originálu, ne v žádné osekané edici a čti ty. A nikdy nepoužij slovník, prostě čti, i když dokonale nerozumíš. Takhle jsem se konečně naučila anglicky já. Už mnoho let čtu beletrii prakticky jen v angličtině, poslouchám anglické audioknihy, podcasty…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1718
21.6.21 18:22

Jakákoliv Young Adult knížka. Jsou psané krásně srozumitelnou angličtinou, kde se autoři nesnaží vypadat jako adepti na pulitzera. Jedno jaký žánr to je, pokud se držíš v téhle kategorii, vždycky najdeš něco co se ti bude dobře číst.
Vyhnula bych se zatím starší klasice, protože ta bývá docela komplikovaná.
Ono je to celkem jedno. Prostě začni, tak někdy budeš hledat každé třetí slovo, ale po čase zjistíš, že nepotřebuješ.
Mi v tomhle docela dost pomohla čtečka, která měla výkladový slovník. Když jsem nevěděla, prostě jsem ťukla na slovo a měla vysvětlený význam. Byla to jedna z mých nejlepších investic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
21.6.21 18:25
@LilyJane píše:
Jakákoliv Young Adult knížka. Jsou psané krásně srozumitelnou angličtinou, kde se autoři nesnaží vypadat jako adepti na pulitzera. Jedno jaký žánr to je, pokud se držíš v téhle kategorii, vždycky najdeš něco co se ti bude dobře číst.
Vyhnula bych se zatím starší klasice, protože ta bývá docela komplikovaná.
Ono je to celkem jedno. Prostě začni, tak někdy budeš hledat každé třetí slovo, ale po čase zjistíš, že nepotřebuješ.
Mi v tomhle docela dost pomohla čtečka, která měla výkladový slovník. Když jsem nevěděla, prostě jsem ťukla na slovo a měla vysvětlený význam. Byla to jedna z mých nejlepších investic.

Děkuji. A mohla byste mi k té čtečce říct více?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.6.21 18:36

Co třeba Dan Brown a jeho Da Vinci Code a další. Agatha Christie. Sherlock Holmes.
Já osobně mám stažený Kindle v mobilu a to mi na případné e-knihy stačí. Ale nepoužívám žádné zvláštní funkce, čtu v zásadě plynule, a když ne, nijak mi to nevadí, protože se učím dovtipenim.
Jinak přestat vyhledávat na netu v češtině a přejít na angličtinu. Ať jsou to zprávy, diskusní fóra (můžeš i přispívat) nebo zájmové a odborné články.
A samozřejmě samomluva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1718
21.6.21 19:11

@Mia2020 Bylo to dávno, byla to Kobo Mini, ta už se snad ani neprodává. Ale Kobo jako značka pořád je a není marná.
Myslím, že každá čtečka, která nemá české prostředí (např. Kindle) bude mít výkladový slovník - ale to by chtělo ověřit u někoho, kdo ji má. Jinak mají často překladové, které mi přijdou docela k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
23.6.21 16:18

Dobré tipy, díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu