Reklama

Angličtina - cena přípravy na zkoušku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tomasek456
Nováček 6 příspěvků 07.01.17 11:39
Angličtina- cena přípravy na zkoušku

Dobrý den.

Dlouhou dobu jsem měl hodiny angličtiny (gramatika pouze) za 200 Kč na 45 minut. Teď mi však byla zvýšena cena na 300 za 45 minut (příprava na CAE) a to mi, promiňte mi ten výraz, přijde jako ojeb.

Je tu někdo kdo by mně mohl říci zda to je adekvátní cena? Beru čtyři hodiny týdně. Spokojen bych byl se stejnou cenou - za předpokladu, že hodina by měla 60 minut.

Místo: Praha

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12662 příspěvků 1 inzerát 07.01.17 11:42

Tak si najdi někoho jiného když se ti to nelíbí :nevim:

Jana525
Závislačka 4756 příspěvků 07.01.17 11:48

Je pravda, ze platim tuhle castku za 60 minut. Ale myslim si, ze ta cena neni vysoka v tomhle levlu.

Příspěvek upraven 07.01.17 v 12:03

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 12:01

Vedu jazykové kurzy už 20 let a za přípravný kurz na takto náročnou zkoušku je cena adekvátní, ne-li nízká.
Učitel se na hodinu taky musí připravit, nachystat materiály, projít si je, nakoupit CD apod.
Jiná je učitelova příprava na hodinu se začátečníkem a jiná s takto pokročilým studentem.
Záleží, jestli docházíte k učiteli nebo k Vám učitel dojíždí.

Takyjedna
Závislačka 4609 příspěvků 07.01.17 12:07

@tomasek456 Jako ano, s prominutím „ojeb“ to je. Člověk by se chtěl pustit do vzdělání a je to svinsky drahé. Ale ne nepřiměřené. Ale jak píšeš, měl jsi jenom gramatiku a teď se připravuješ na celou zkoušku. Podívej se třeba sem: http://www.naucim.cz/ a najdi si někoho jinýho. Ale za dvoustovku je jich tam jenom hrstka.

tomasek456
Nováček 6 příspěvků 07.01.17 14:58

To je sice pravda, že ty materiály musí nakoupit. Ale přece nekupuje pro každého studenta CDčka zvláště. Přípravu taky jede s každým tu co vždycky + ok tak 10 minut možná zabere to než si to doma před hodinou projede. Jinak se setkáváme uprostřed.

Elenloth
Závislačka 3806 příspěvků 07.01.17 18:26

Já nevím, proč mají všichni pocit, že by učitelé měli učit nejlépe zadarmo. Vždyť mají vzdělání, znalosti a dovednosti, které nemá každý, jinak by to nemohli dělat. A tady se bavíme o pokročilé angličtině. Právníkovi zaplatíte (a mnohem víc), řemeslníkovi zaplatíte, kadeřnici zaplatíte, ale učitel/lektor vás chce ojeb. t :nevim:
A pokud práce lektora vypadá, že se na to mrknul 10 min před lekcí, tak ho změňte nebo si najděte levnější skupinový kurz, pokud vám individuální přístup připadá jako přílišný luxus.

tomasek456
Nováček 6 příspěvků 07.01.17 19:34

Učitelé ze sebe dělají chudáky, ale kdo má 300 Kč za 45 minut? Moc lidí ne. Mě vždycky baví jak brečí :/ A to ještě nezmiňuji fakt, že tohle soukromé doučování na dohodu…to jsou ojebávky na daních jedna báseň.

skretik
Kecalka 276 příspěvků 07.01.17 19:41

@tomasek456 já myslím, že těch 300 je naprosto adekvátní. Jednak na takovou úroveň musel dlouho studovat, zaplatí za to daň, nájem, svou přípravu, opravy úkolů studenta. Kdyby chtěl 300 za h, musel by si říct tak 600. Ono je totiž rozdíl, když někdo jazyk umí a když někdo jazyk umí vyučovat. Zedník si řekne 300 za hodinu úplně v pohodě, a nikomu to divné nepřijde.

ka2ka
Extra třída :D 12662 příspěvků 1 inzerát 07.01.17 19:43

@skretik a stačí zedníkovy naznačit že je drahý tak ho člověk už neuvidí a ani jiného v okruhu x km.

luccifera
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 07.01.17 19:49

@tomasek456 Já platila 200 za lektorování na úrovni cca B1, když jsem si se svou lektorkou povídala, říkala, že ze školy odcházela na úrovni C1/C2, ale teď, po x letech učení v jazykové škole by to už rozhodně na této úrovni nezvládla. Prostě se ten lektor musí neustále vzdělávat, udržovat a na nějakou hodnotu se za tyto znalosti cení - a to je jeho plné právo.

zaludova
Kecalka 164 příspěvků 07.01.17 19:50

@tomasek456 Ja anglictinu ucim a tu priravu vidite teda velmi zkreslene. Jasne…ucebnici koupim jednu, ale musite si uvedomit, ze mame studenty ruznych urovni, takze jedna ucebnice opravdu nestaci. Dale musite mit jine na pripravy k maturite, na fce, cae, pet…Dalsi vec je, ze opravdu nejedu s kazdym zakem to same. Individualni vyuka je individualni proto, ze probirate s zakem tak dlouho, dokud nepochopi. S jedni delsi dobu, jinemu staci jedna lekce. S kvalitni pripravou stravim asi 30 minut. Dale se musim na misto dopravit a pokud ucitel plati i pronajem kancelare, tak si jiste dovedete spocitat, co mu vlastne zbyde. Ale jo…pokud si myslite, ze jen recyklujeme, tak si najdete nejaky vyukovy kurz na pc a zajiste budete spokojen.

tomasek456
Nováček 6 příspěvků 07.01.17 19:54

@zaludova Třídu si také platím sám… takže částka je ještě vyšší :/

EDIT: Ale abych se na to nedíval jen černě. Otevřelo mně to pořádně oči a všechno si budu chtít nechat v životě pořádně ohodnotit. Kdo ví…třeba se i k tomu doučování dostanu. Tady mě to finančně dost zasáhlo. Učitelka ví, že jsem student a stejně mně napálila takovou cenu. Jde o mě takže zatnu zubu, ale nezapomenu. Kdybych alespoň nemusel platit tu třídu…ani nemám jistotu, že ty peníze jdou opravdu na ní…

Příspěvek upraven 07.01.17 v 20:00

zaludova
Kecalka 164 příspěvků 07.01.17 19:58

@tomasek456 tak samozrejme…to by pani z tech 300kc moc nezbylo…navic kazde zbozi je drazsi, kdyz je ho malo..diamant je taky drazsi nez sul…stejne jako je malo ucitelu s urovni cpe…a verte, ze dostat se na ni je velka drina…

Moise
Hvězda diskuse 35368 příspěvků 07.01.17 20:08
@tomasek456 píše:
@zaludova Třídu si také platím sám… takže částka je ještě vyšší :/

EDIT: Ale abych se na to nedíval jen černě. Otevřelo mně to pořádně oči a všechno si budu chtít nechat v životě pořádně ohodnotit. Kdo ví…třeba se i k tomu doučování dostanu. Tady mě to finančně dost zasáhlo. Učitelka ví, že jsem student a stejně mně napálila takovou cenu. Jde o mě takže zatnu zubu, ale nezapomenu. Kdybych alespoň nemusel platit tu třídu…ani nemám jistotu, že ty peníze jdou opravdu na ní…

Příspěvek upraven 07.01.17 v 20:00

No a? Myslíš, že kdyby učila nestudenta, že bude mít náklady jiné? :mrgreen: Máš dost zkreslené představy o jejich práci :nevim: Jinak naše individi firemní kurzy jsou ještě dražší :) Protože - jak už tu někdo psal - každý student má svoje tempo, tudíž musí dělat přípravu na každou hodinu zvlášť - jasně něco se jí duplikuje, může třeba použít materiály stejné, co použila v jiném kurzu.. na něco jezdí, platí daně, musí si udržovat znalosti :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama