Angličtina - jak se jí naučit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 20:14
Angličtina jak se jí naučit

Ahoj všichni! Prosím o radu. V zaměstnání dochází k reorganizaci a bylo nám oznámeno, že nutností k práci je komunikativní angličtina. Sama jsem jí měla jen na základce, pak už ne. Jinou práci díky tomu nehledám, nemám šanci se ani někde uplatnit. Vím, že angličtinu chtějí všude. Problém je, že jsem věčná začátečnice. A pokud něčemu rozumím napsané, tak slovně vůbec. Jak se dá tenhle jazyk zvládnout bez toho, aniž by člověk odcestoval? Samoživitelka s malým dítětem, peněz moc nazbyt není, proto placené kurzy jsou taky mimo mísu. Dá se to nějak z domova zvládnout? Octnout se na dlažbě si neumím představit. Je fakt, že jsem si dlouhodobě říkala, že mě štve, jak anglicky neumím. A dělám hroznou chybu, když narazím na něco, co nevím, pořád se k tomu vracím a knížku začínám od první lekce, takže jedu jako šnek. Na hovor nerozumím ani ň. Chtěla bych to zlomit, i když jsem na jazyky totální dřevo. Jenže teď je to pro mě akutní, abych se do toho dala.
Raději anonym, jsem prostě blbá.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 24.02.17 20:19

Videa na YouTube, učím se takhle taky cizí jazyk (plus k tomu mám lektorku).

Kriss Tina
Kelišová 5575 příspěvků 24.02.17 20:20

Co si najit nakyho rodilyho mluvciho a konverzovat treba pres skype? Ono bez nejakyho kurzu to pude tezko, jedine najit nekoho kdo opravdu mluvi a trenovat s nim…

Chumchalice
Kecalka 149 příspěvků 24.02.17 20:22

Zacni tim, ze si zajdes na Seduo.cz a das online kurz zdarma „jak se konecne naucit poradne anglicky“. Je to supr motivacni video a pod videem jsou vzdy doporucene webove stranky pro poslech, cteni a tak. Je to fakt skvele! Hlavne si ty odkazy pekne poctive projdi a rozhodni se, co a jak. Hrozne drzim palce! :palec:

Annci
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 24.02.17 20:23

Nechceš zkusit kurzy přes Skype? Po pravdě, já je nezkoušela, ale kamarádka tak nechává učit svoji dcerku a je hrozně spokojená. Platí si třeba třikrát týdně 15 minut (dítě je malé), a ono tu čtvrthodinu komunikuje s vyučujícím. Říkala, že tím odpadá dojíždění na kurz, že kurz není jednou týdně, ale kolikrát si domluvíš, je individuální a platí si jen čas, po který je malá schopna se soustředit, že hodinu by stejně nevydržela. Mi to připadá jako dobrý nápad. Takto intenzivně se prý dokázala domluvit slušně už po několika málo měsících.

KalamityJohn
Kelišová 6307 příspěvků 24.02.17 20:41

Vrcet se slovicka a mluvit a cist.

Vyznamy slov hledat treba ve Websterovi - vykladovy slovnik v anglictine, clovek se tak nauci vic nez hleda.

A myslet anglicky, neprekladat, rovnou mluvit anglicky a rovnou chapat bez prekladani.

Klidne si doma polep veci stitkama s anglickymi jmeny, poustej si anglicky filmy a snaz se je chapat bez prekladani.

najdi si americana do postele :jazyk:

sediza
Ukecaná baba ;) 1601 příspěvků 24.02.17 20:42

Já na jazyky nejsem nijak nadana, ale hrozně mě bavilo koukat na vejšce na seriály a filmy a jak jinak než v anglickém znění s titulkama. Sex ve městě, Gilmore girls, Greys anatomy, Hra o trůny…a další. Díky tomu umím anglicky. Upřímně, studovala jsem rok jazykovku a seriály a filmy mi daly mnohem víc. Rozumím a řeknu co chci, pohoda. Na FCE jsem se neučila a udelala jsem ho na dvojku. Podle mě učení se jazyku z knízky pro nekoho může být fajn, ale děti se taky učí poslechem a jde jim to krásně. A pokud se bojíte, že nebudete umět psát, tak ano, občas se mi stane, že nevím, jak se které slovíčko píše, ale důležitější je slyšet a mluvit, když neco píšete, vzdycky bude na blízku google translate. PS: Na gymplu a základce jsem se učila angličtinu přesně Vaším stylem. Knížky, slovíčka zpaměti. Polovinu jsem zapomnela uz za měsíc od písemky, protoze jsem je nikdy nepoužila. Dejte si pohov, denně film nebo dva seriály, až půjdou děti spát. A za důležité považuji na to koukat dokola. Třeba oblíbené filmy a seriály znám uz uplně celou slovní zásobu. Jo a při vaření a žehlení je to tutovka. Pokud byste mela problém, kde stahovat filmy, napište mi zprávu. Držím palce! Žijte tím a budete mít ještě lepší práci než doposud!

JanaKr
Kecalka 331 příspěvků 24.02.17 20:47

Možná si nejprve projet knížku pro samouky, pak pro jazykové školy. Pak bych asi přemýšlela, co dál :nevim:.

pixiedixie
Nováček 1 příspěvek 24.02.17 20:52

Pokud hledáte něco zdarma, tak zkuste třeba duolingo - pro začátek je to vážně dobré. https://cs.duolingo.com/

Na youtube se podívejte třeba na tohle - https://www.youtube.com/watch?…

A zkuste přijít na to, jak se vám nejlépe učí. Já jsem sluchový typ a potřebuju si věty opakovat do zblbnutí nahlas. Někdo třeba slovíčka přepisuje nebo se mu nejlíp učí když si nalepí věty s anglickými větami po bytě.

Moise
Hvězda diskuse 36511 příspěvků 43 inzerátů 24.02.17 21:05
@Anonymní píše:
Ahoj všichni! Prosím o radu. V zaměstnání dochází k reorganizaci a bylo nám oznámeno, že nutností k práci je komunikativní angličtina. Sama jsem jí měla jen na základce, pak už ne. Jinou práci díky tomu nehledám, nemám šanci se ani někde uplatnit. Vím, že angličtinu chtějí všude. Problém je, že jsem věčná začátečnice. A pokud něčemu rozumím napsané, tak slovně vůbec. Jak se dá tenhle jazyk zvládnout bez toho, aniž by člověk odcestoval? Samoživitelka s malým dítětem, peněz moc nazbyt není, proto placené kurzy jsou taky mimo mísu. Dá se to nějak z domova zvládnout? Octnout se na dlažbě si neumím představit. Je fakt, že jsem si dlouhodobě říkala, že mě štve, jak anglicky neumím. A dělám hroznou chybu, když narazím na něco, co nevím, pořád se k tomu vracím a knížku začínám od první lekce, takže jedu jako šnek. Na hovor nerozumím ani ň. Chtěla bych to zlomit, i když jsem na jazyky totální dřevo. Jenže teď je to pro mě akutní, abych se do toho dala.
Raději anonym, jsem prostě blbá.

No obávám se, že angličtinu komunikativně se nijak z domu nenaučíš… :? Na to musíš prostě mluvit - webové stránky, aplikace, filmy, seriály, knížky jsou na tohle krátké..
My máme v práci individuální hodiny a nemůžu si to vynachválit, pokrok je fakt znát.
Co zkusit se domluvit v práci, nepřispěli by nebo nemáte nějaké firemní vzdělávání?

zaharra
Kecalka 120 příspěvků 24.02.17 21:28
@Chumchalice píše:
Zacni tim, ze si zajdes na Seduo.cz a das online kurz zdarma „jak se konecne naucit poradne anglicky“. Je to supr motivacni video a pod videem jsou vzdy doporucene webove stranky pro poslech, cteni a tak. Je to fakt skvele! Hlavne si ty odkazy pekne poctive projdi a rozhodni se, co a jak. Hrozne drzim palce! :palec:

souhlasím a ještě používám duolingo.

maneta568
Stálice 87 příspěvků 24.02.17 22:04

Taky jsem věčný začátečník. Na podzim mě čeká shánění práce a taky je pro mě angličtina problém. Začala jsem s aplikací duolingo a je vážně super. Malý pokrok je znát a dnes jsem objevila www.english-attack.com, Učte se angličtinu pomocí filmových klipů a her.
Začala jsem s tím dnes, ale vypadá to dobře.

Russet
Extra třída :D 11704 příspěvků 24.02.17 22:04

Zkusila bych koukat na filmy, co znáš nadabované, v originálním znění. Mně se líbí poslouchat originální hlas toho herce. Ale do toho musím biflovat i slovíčka, spíš si je ale musím spojit s nějakou situací, abych je udržela v hlavě. Jde to čím dál hůř. Hodně mi pomohl rodilý mluvčí. Tam prostě komunikovat MUSÍŠ ;-). Je fajn si i s někým dopisovat. Ale to až budeš trošku dál. A existují i dvojjazyčné knihy, jedna strana česky, druhá anglicky.

marketak5
Ukecaná baba ;) 1028 příspěvků 2 inzeráty 24.02.17 22:13

Rozhodne filmy a lepsi serialy, je to na delsi dobu, slovni zasoba se relativne opakuje a je snazsi si zapamtovat a osvojit ustalene vyrazy a komunikacni situace. nejlepe ne sitcomy, ale nejaky normalni serial, kde budou herci normalne mluvit. Doporucuje se napr napred s ceskyma titulkama, pak ten samy dil s angl.tit. a pak bez. Ja sama jsem na sobe vyzkousela, ze to opravdu funguje! nerikam, ze je to stejne, jak mluvit s nekym nazivo, ale na naposouchani si tech rozhovoru a vseho mozneho to staci. Nebo je taky metoda, ze si alespon jednou dvakrat denne sama pro sebe reknes co te ceka ten den, co jsi zazila, udelala, jaky jsi z toho mela pocit atd..jako bys mluvila s nekym jinym (no a necitit se u toho jako blazen), a to taky neni uplne houpe, protoze kdyz to neosidis (kdyz enbudes znat slovo) a budese opravdu snazit, tak to je taky narocne.

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 25.02.17 01:48

@Moise Si taky neumím představit, že se angličtinu naučím sama. To by fakt musely být vlohy a zakladatelka sama píše, že je věčný začátečník.

Zakladatelko:
Sama mám s AJ problém, ale já ho měla i s NJ, vždy jsem si myslela, že nejsem na jazyky, ale Ruštinu jsem ovládala bezvadně a jako samouk jsem se učila Italsky a šlo to a možná jsem se za půl roku naučila víc jak AJ za celý život.

Takže si myslím, že určitý jazyk může být na samo učení zádrhel a rovněž bych se pokoušela domluvit nějaký příspěvek. Znám dost firem, kde se zaměstnanci dohodli a lekce probíhají na půdě zaměstnavatele a to za velice zajímavé množstevní ceny.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >