Angličtina - problémy s naučením na gymplu

Anonymní
18.6.20 17:12

Angličtina - problémy s naučením na gymplu

Dobrý večer,

Jsem na konci 1. ročníku na gymnáziu a na vysvědčení mám z angliny 4 jako v 1. pololetí nevím čím to je, ale na základce jsem vždycky měla na 2. stupni většinou, jiné předměty mi jdou výborně. Chtěla bych se vás zeptat co bych měla v takovém případě dělat jestli mi pomůže doučování anebo se smířit s tím, že se to nikdy nenaučím jako ostatní?

Děkuji vám za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20116
18.6.20 17:20

Pokud to jde, tak doučování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
18.6.20 17:22

Ale naučíš. A taky pro to můžeš leccos udělat sama. V současné době to jde skoro samo. Na You Tube je tolik videí, že můžeš sledovat donekonečna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
18.6.20 17:41

Určitě bych to nevzdávala a sehnala si doučování, když to nevyjde tak alespoň budeš vědět, že jsi do toho dala vše. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
18.6.20 17:41

Asi proto ze na zakladce se většinou porad davaji znamky zadarmo a pak na gymplu deti cumi, ze musi zacit neco delat :nevim: zacni makat a vypracujes se na lepsi znamky…kasli na to dal a smir se se ctyrkama :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5757
18.6.20 18:58

Ona angličtina je dost makačka. Doporučuji začít v angličtině číst tím získáte velkou slovní zásobu a osvojíte si správné gramatické jevy. Ona angličtina na ZŠ je problém protože ta úroveň je taková aby prolezlo kdejaké kopyto. Vidím to u synovce, mají angličtinu už 3 roky a stále neopsutili přítomný a minulý prostý čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.6.20 20:23

Já jsem mám 3 vysoký školy, ale angličtina mi na gymplu taky nešla. Na VŠ jsem zjistila, že mám sluchovou paměť a celou dobu jsem se tu angličtinu učila blbym způsobem-z učebnic. Nakonec jsem se jí naučila posloucháním filmů a seriálů v aj s titulkama a pak už bez titulek. Hlavní je, točit to stejný furt dokola. Třeba já mám plnou slovní zásobu Sex and the city, Gilmore girls, Stranger things, Dexter. Filmy Pán prstenů, Harry Potter,..no filmy asi nemá smysl vypisovat. Vyber si ty nejoblíbenější a furt si to pouštěj. Děti se taky učej poslechem…a timto způsobem je podle mě schopnej se jazyk naučit každej.

• Nahlásit
  • Citovat
22
18.6.20 20:29

Mně pomáhá koukání na anglické filmy, slovíčka která neznám si vypíšu a ty důležité se naučím, časem zjistíš že se ta slova hodně opakují a těch opravdu používaných tolik nebude. A gramatiku asi nejlépe na doučování, s tím moc neporadím, sama mám s anglickými časy velký problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30021
18.6.20 21:52

Ještě bych doporučila webové portály, které jsou v podstatě učebnice angličtiny, vysvětlují gramatiku i česky a mají k dispozici testy. Zdarma jen určitý počet, jinak se musí koupit licence. Toto nejvíc pomohlo mě, protože v testech, kde jsou chytaky, delam nejvíc chyb(prý to tak má víc lidí) a u nas byla angličtina koncipována hlavně na testech. Taky bych raději psala esej.

Nemáte na gymplu možnost nějaké konzultace nebo konverzace navíc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
18.6.20 22:12

Žádné smířit, prostě budeš muset zabrat, resp. najít cestu k efektivnímu učení. Co konkrétně ti dělá problémy? A jak ti jde druhý cizí jazyk?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama