Angličtina ve 3. třídě (1. rokem)

3393
12.5.17 17:17

angličtina ve 3.třídě (1. rokem)

:kytka: zdravím,
jak u vás probíhá ve škole angličtina a z čeho jsou děti zkoušení?
Má dcerka má prvním rokem ve třetí třídě angličtinu.
Je snaživka a vše ve škole zvládá krásně, ALE s jedinou výjimkou… a tou je angličtina.
Nenávidí ji a vychází jí z ní trojka (z všeho ostatního za 1, nemá problém ani s pamětí, učením, vyjmenovaná slova zvládá krásně).
Styl výuky nehodnotím, nic o tom nevím, v podstatě nechápu, proč má neustále mizerné známky, ačkoli vše, co je v učebnici ví a navíc i v rámci učení doma krásně konverzuje… známky dostávají výhradně z diktátů slov, která učitelku napadnou a hodnotí vše(např. chybějící písmenko).
3 ze všech známek jsou z vyprávění, to jsou jediné jedničky.
Z dozvuků od rodičů a ze školy vím, že problém má hodně dětí a to i v rámci jiných tříd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21451
12.5.17 17:40

Protože známkovat ve třetí třídě psanou podobu angličtiny je(jak to říct slušně?) no nesmysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.5.17 17:47

Učím tretaky, učebnice Chit chat 1. Pisemne mají minitest, slovíčka l, ale když jsou třeba jen prehozena písmena, nedělám z toho vědu. U nás tedy děti mají AJ od první třídy hodinu a od třetí třídy tři hodiny týdne. Trojku nebudu dávat ba konci roku ani jednu. Anonym, povolání.

• Nahlásit
  • Citovat
9583
12.5.17 18:04
@hanka.br. píše:
Protože známkovat ve třetí třídě psanou podobu angličtiny je(jak to říct slušně?) no nesmysl.

Tady ta paní učitelka aspon hodnotí slovíčka, dcera měla paní učitelku, co nezkoušela ani ústně, ani nepsali slovíčka. Pouze, jak ona říkala, jednoduché diktátky. Z těch měli samozřejmě blbé známky skoro všichni. Paní učitelka učila prvním rokem. Měli jsme štěstí, odešla záhy na mateřskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47783
12.5.17 20:22

Nas to ceka, pristi rok totiz pujde dcera do treti tridy. Letos chodi ke sve tridni na krouzek ANJ a tam se tesi.
Takze jsem zvedava, jak to bude pristi rok davat. Doma si sama pousti pisnicky nebo na tv pohadky v ANJ. To poslouchani trosku mozna pomuze. Tak zkus pres ty pohadky. Na youtube najdes i rikanky ty detske.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3393
12.5.17 20:36
@Kelsey píše:
Nas to ceka, pristi rok totiz pujde dcera do treti tridy. Letos chodi ke sve tridni na krouzek ANJ a tam se tesi.
Takze jsem zvedava, jak to bude pristi rok davat. Doma si sama pousti pisnicky nebo na tv pohadky v ANJ. To poslouchani trosku mozna pomuze. Tak zkus pres ty pohadky. Na youtube najdes i rikanky ty detske.

ty dcerky milují, bohužel ta školní angličtina je opravdu na nic :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3393
12.5.17 20:39
@Anonymní píše:
Učím tretaky, učebnice Chit chat 1. Pisemne mají minitest, slovíčka l, ale když jsou třeba jen prehozena písmena, nedělám z toho vědu. U nás tedy děti mají AJ od první třídy hodinu a od třetí třídy tři hodiny týdne. Trojku nebudu dávat ba konci roku ani jednu. Anonym, povolání.

u nás od Frausu Start with click pro 3.ročník ZŠ, ani nepostupují nějak rychle, aktuálně nejsou ani v polovině

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3393
12.5.17 20:44
@Anonymní píše:

mimochodem, moc hezké pracovní sešity. Chystala jsem se projít v učebnicích něco na procvičování (témata zná, slovní zásobu má větší než já), prostě něco, aby zjistila, že angličtina může být i v té variantě pracovního sešitu zábavná a že to není o diktátech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21451
12.5.17 20:45
@enia píše:
ty dcerky milují, bohužel ta školní angličtina je opravdu na nic :(

Proč myslíš, že je na nic?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21451
12.5.17 20:46
@hanka.br. píše:
Proč myslíš, že je na nic?

Omlouvám se, ty jsi zakladatelka. No tenhle druh výuky je opravdu na nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3393
12.5.17 20:48

Ta naše školní…jinak je samozřejmě hodně důležitá
ten efekt, aby v podstatě nic neuměli, vše jsme se museli učit doma a ještě dítě bylo natolik znechucené, že kvůli angličtině nechce ani do školy, kam jinak chodí ráda… je to škoda, docela bych angličtině přikládala váhu. Nechci, aby se mi zaseknula a musím to s ní nějak překonat :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17219
12.5.17 20:50

@enia proč je na nic? Dcera se školní angličtinou tak vypracovala, že si v osmičce vyhrála 4 měsíční kurz angličtiny. Pak už jela zase jen školní anglinu, udělala si FCE a teď má z angliny bakaláře a pokračuje v tlumočnictví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21451
12.5.17 20:51
@vokishka píše:
@enia proč je na nic? Dcera se školní angličtinou tak vypracovala, že si v osmičce vyhrála 4 měsíční kurz angličtiny. Pak už jela zase jen školní anglinu, udělala si FCE a teď má z angliny bakaláře a pokračuje v tlumočnictví.

Ona měla na mysli tu jejich školní angličtinu stylem hned zezačátku ji dětem dokonale otrávit, aby ji celý život nenáviděly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17219
12.5.17 20:52

@hanka.br. aha, já to totiž věčně čtu v diskuzích, jak se ve škole nic nenaučí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21451
12.5.17 20:53
@vokishka píše:
@hanka.br. aha, já to totiž věčně čtu v diskuzích, jak se ve škole nic nenaučí.

Taky jsem na to reagovala podobně, než jsem si všimla, že zakladatelka míní právě tu jejich výuku. To je bohužel fakt neštěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama