Angličitina - z nudy nad něčím přemýšlím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 01:27
Anglictina - z nudy nad necim premyslim

Zdravim, ted budu mozna psat jak retard :mrgreen:, ale uz dlouho me cas od casu napadlo a nic jsem k tomu nenasel, proc, kdyz mame pismeno v anglictine
U (vyslovujeme „ju“)
V (vyslovujeme „vi“)
tak proc kdyz je W (se vyslovuje „dabl ju“) jako dvojte U, misto aby se to vyslovovalo „dabl vi“ jako dvojte V??? :lol:

Snad jste to pochopili a bude nekdo treba vedet :mrgreen:
Dik

Reakce:
zrcadlo
Echt Kelišová 7576 příspěvků 04.08.19 01:42

Nevím, ale nedivím se, po slovech jako butterfly a grapefruit ani logiku nečekám.

ugluk
Hvězda diskuse 47355 příspěvků 04.08.19 01:55

https://www.dictionary.com/e/w/

In Classical Latin, the /w/ sound was represented by the letter “v”… To distinguish the sound of “w” from either “v” or the up and coming “u”, a double form of “u” was taken to represent the original Classical Latin “v”, written as ‚uu.‘

Titty
Echt Kelišová 8337 příspěvků 04.08.19 05:18
@zrcadlo píše:
Nevím, ale nedivím se, po slovech jako butterfly a grapefruit ani logiku nečekám.
:lol: :lol: :lol:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 04.08.19 07:44

Kvůli latině, tipla bych

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 04.08.19 07:45

@ugluk a vida :mrgreen: tipovala jsem dobre

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 9272 příspěvků 04.08.19 07:55
@Anonymní píše:
Zdravim, ted budu mozna psat jak retard :mrgreen:, ale uz dlouho me cas od casu napadlo a nic jsem k tomu nenasel, proc, kdyz mame pismeno v anglictine
U (vyslovujeme „ju“)
V (vyslovujeme „vi“)
tak proc kdyz je W (se vyslovuje „dabl ju“) jako dvojte U, misto aby se to vyslovovalo „dabl vi“ jako dvojte V??? :lol:Snad jste to pochopili a bude nekdo treba vedet :mrgreen:
Dik

V češtině se také nevyslovuje W jako „dvojité vé“. Např. „Walter“ se čte jako „valtr“ a ne jako „dvojité vé altr“ ;)

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 04.08.19 08:07

@Prof. Farnsworth ale je mu slo o to, ze se to vlastně samostatně vysloví jako dvojité U, nikoli právě jako dvojité V ;)

ontar
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 04.08.19 17:57

Mně zase vrtá hlavou, proč se ch vyslovuje ch… :think:

Váš příspěvek
Reklama