Aniball - používání po porodu - inkontinence

Anonymní
26.9.19 03:21

Aniball - používání po porodu - inkontinence

Ahojte holky, chtlěla bych se vás zeptat na zkušenosti / názor na používání Äniballu po porodu. Pomáhá to opravdu zpevnit / aktivovat svaly pánevního dna a pomůže to i na inkontinenci po porodu. Mám opravdhu ochablé svaly pánevního dna po porodu a lehký únik moči a dost mě to opravdu trápí. Ovšem třeba můj gynekolog aniballu není zastánce, takže jsem jej nevyužila ani v těhotenství a teď po porodu právě také nevím. Nebo si myslíte, že lepší jsou třeba Venušiny kuličky či nějaká jiná pomůcka? Předem děkuji všem za rady a vaše zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2288
26.9.19 05:14

Vzdyt jsou cviky na zpevneni i bez toho aniballu, ja bych to do sebe nestrcila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7493
26.9.19 07:17

Cvičení, ale hlavně bez téhle kraviny…Najdi si fyzioterapeuta, pomůže se cviky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.9.19 07:39

Moc nechápu tu kritiku Aniballu, já v těhotenství cvičila a jak se mi to vyplatilo! Máme v rodině samé těžké porody, některé dokonce končily císařem. Já jsem pětkrát zatlačila a malá byla venku, bez nastřihávání, bez problémů. S inkontinencí jsem problém taky neměla, nicméně co chci říct, kdybych nějaký problém měla tak bych s ním rozhodně cvičila:wink: za zkoušku nic nedáš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.9.19 08:25

Najdi si fyzioterapeuta, který umí pracovat s pánevním dnem. Do samodomo experimentování s anibalem bych se nepouštěla.
@SLien109 ano aniball umí pomoci, ale není dobré to s cvičením přehánět, protože také dokáže napáchat víc škody než užitku. Takže se doporučuje si ho vyzkoušet, aby člověk věděl, jak při porodu správně tlačit, ale už je zbytečné se snažit „natrénovat“ nějaké velké obvody. Při porodu je tělo ovlivněno hormony, díky kterým se „tam dole“ vše pak roztáhne uplně jinak něž při tréninku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12504
26.9.19 08:37

@SLien109 Nějak nechápu, jak cvičení s anibalem zaručí, že nebudeš rodit císařem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.9.19 08:47

Nejde mi o cvičení před porodem, mám už miminko několik měsíců doma..Anibal mi gynekolog nedoporučil z důvodu, že žena se zbytečně dole roztáhne a pak už je to nevratný proces a pak prý zas při sexu s partnerem to dělá neplechu a ženy se tam dole nechávají snad i znovu zmenšovat. On prostě toho zastánce není. Po porodu také říkal, že jsou lepší ty venušiny kuličky, proto se ptám na názory ostatních..Výrobce uvádí obojí, že je to na cvičení před porodem i po porodu - právě na aktivaci svalů pánevního dna a na cvičení v rámci povolených svalů pánevního dna.. Proto se ptám, zda s tím nemá někdo zkušenost a zda mu to pomohlo či je lepší jiná pomůcka..Opravdu mám po porodu povolené svaly pánevního dna..a bohužel i únik moči, což mě opravdu trápí a začínám to prostě řešit…Operace by pak byla v nejzažším případě, kdyby mi nic jiného nepomohlo…

• Nahlásit
  • Citovat
12504
26.9.19 09:09
@Anonymní píše:
Nejde mi o cvičení před porodem, mám už miminko několik měsíců doma..Anibal mi gynekolog nedoporučil z důvodu, že žena se zbytečně dole roztáhne a pak už je to nevratný proces a pak prý zas při sexu s partnerem to dělá neplechu a ženy se tam dole nechávají snad i znovu zmenšovat. On prostě toho zastánce není. Po porodu také říkal, že jsou lepší ty venušiny kuličky, proto se ptám na názory ostatních..Výrobce uvádí obojí, že je to na cvičení před porodem i po porodu - právě na aktivaci svalů pánevního dna a na cvičení v rámci povolených svalů pánevního dna.. Proto se ptám, zda s tím nemá někdo zkušenost a zda mu to pomohlo či je lepší jiná pomůcka..Opravdu mám po porodu povolené svaly pánevního dna..a bohužel i únik moči, což mě opravdu trápí a začínám to prostě řešit…Operace by pak byla v nejzažším případě, kdyby mi nic jiného nepomohlo…

Pomůcka není. Zajdi za praktikem ať ti napíše fyzioterapeuta a on ti poradí. Případně u vás najdi cvičení pánevního dna. To pomáhá nejvíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.9.19 13:39
@Anonymní píše:
po porodu se ale balonek zbytečně nenafukuje, princip toho cvičení je ten, že balonek lehce nafoukneš a snažíš se ho v sobě udržet, on přirozeně vyklouzává ven. Není to o žádném roztahování:wink: dokonce vyrábějí přímo nástavec na inkontinenci, najdi si na webu. A jinak moje gynekoložka mi balonek naopak doporučila, co dokror to názor. Mě osobně přijde jako nesmysl, že by se žena roztáhla, pokud cvičí tak jak má. Samozřejmě se svaly mohou potrhat, ale od toho se přece pánevní dno posiluje, aby se to nestalo například vlivem porodu, nebo vlkvem toho že balenok nafouknu na max
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.9.19 13:47
@P4ja píše:
@SLien109 Nějak nechápu, jak cvičení s anibalem zaručí, že nebudeš rodit císařem?

Neřekla jsem že Aniball něco zaručuje. Rodila jsem větší miminko, ne jen já ale celkově máme v rodině větší miminka. Mamce před 30ti lety dokonce musel doktor skočit na břicho. Moje sestra neměla sílu tlačit a skončilo to císařem. Mě asistentka ani nenastřihávala, což u nás není obvyklé:smiley: a rozhodně jsem se “neroztáhla” vše se vrátilo do původního stavu, ale je fakt, že já se nesnažila balonek nějak extra nafukovat, ale zadržovat ho, tedy posilovat pánevní dno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12504
26.9.19 14:11

@SLien109 No píšeš, že některé porody u vás v rodině skončily císařem, tak marně hledám spojení mezi nepoužíváním anibalu a tim císařem. Jinak je to dost zavádějící.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7493
29.9.19 09:32
@Anonymní píše:

Odkud jsi?
https://www.studioharmonieolomouc.cz/kontakt/
Ono cvičení pánevního dna není zas tak jednoduché, pokud se opravdu cvičí správně, dokáže s původním stavem jedince zázraky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama