Aniball - při dýchání ze mě vypadává

7
23.10.20 11:38

Aniball - při dýchání ze mě vypadává

Ahoj holky,
dva dny zpátky jsem začala nacvičovat s Aniballem, resp. jsem se o to alespoň pokoušela. Zavést jsem zvládla, ale nechtěla jsem na začátku zkoušet víc než těch 5 stisků. Problém jsem měla pokaždé s tím, že balonek ze mě prostě ihned začal vypadávat. Byla jsem uvolněna, zkoušela jsem zavedení i hlouběji a opakovaně, ale pokud bych jej tam celou dobu nedržela z venku rukou, při obyčejném nádechu/výdechu by ze mě prostě vypadl. Včera jsem to zkoušela třikrát, tak jsem nakonec jen držela dýl na místě největšího obvodu, aby se napínala hráz a nakonec jsem jej nechala volně vyklouznout. Nepovedlo se mi jej pohybovat vevnitř..
V návodu je psané, že by ve druhé fázi cvičení (po zavedení) mělo stahováním a uvolňováním svalů pánevního dna docházet k pohybu balonku uvnitř pochvy, což se mi teda vůbec neděje, protože jej musím držet a když jej pustím, znova vypadne.
Možná přestane vypadávat, když bude uvnitř větší, každopádně jsem z toho dost frustrovaná, nechci nacvičovat nesprávně, aby to pak mělo ten správný efekt.
Předem moc děkuji za vaše zkušenosti nebo pomoc s postupem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1558
23.10.20 12:23

Ahoj, já ho taky pořád přidržovala, protože dost vyklouzaval. Nacvičila jsem do 30cm a i při téhle velikosti jsem přidržovala. Spíš jsem tak jako prodychavala, naučila jsem se, kam přitlačit, aby vylezl. Nejaky pohyby uvnitř jsem taky nedelala. Při porodu na první zatlačení hlavička, na druhé tělíčko a bez poranění. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
23.10.20 12:33

Zkusila bych víc nafouknout, klidně dvakrát třikrát víc… nebo holt cvičit a cvičit, aby pánevní dno balonek udrželo. Za týden už to půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
23.10.20 12:46

@tinz tak cvičit na menší obvod je zbytečný.. zaveď, nafoukni, počítej.. 5* ti vypadává, jde lehce tak zaveď, zkus 10* pomalu vytlačuj, uvidíš jestli to dáš nebo ne..a buď si vyfoukni nebo můžeš přidat..nic k nepochopení, určitě nenechavej samovolně vyklouznout, mohla by si se poranit při vyšších cm..když se rodí, tak taky tlačíš a pak už to jde pomalu samo, jen prodýchávaš a porodník pomalu brzdí Mimi abys nebyla potrhaná. Takže vždycky přidržuj a pomalu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
23.10.20 13:06

Moc děkuji za rady holky. Právě si říkám, že je lepší, že vypadává než kdybych ho ani nedokázala zavést ;) budu tedy přidržovat, aby nevypadl a zkoušet víc nafouknutí, věřím že to časem půjde lépe :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.20 19:53

Holky, omlouvám se za dotaz, ale jak to jako funguje, že natréjujete vytlačit obvod 30 cm před porodem. To přece pak dole musí být všechno vyrahané a povolené mnohem víc, ne?
Přemýšlím, jestli bych to taky měla zkusit, ale zatím jsem na začátku těhotenství. Nicméně já už jsem 2× šitá po kleštích, tak mě nástřih nemine tak jako tak. Nevím, jestli to v tom případě má smysl nebo ne.

• Citovat
  • Nahlásit
29404
23.10.20 19:58

Já bych se na to vy…a. Sakra ženský, od čeho máte pocit, že to příroda zařídila, jak to zařídila? Že bez aniballu neporodíte? Porodíte. Naučte se prodýchávat a mít to v hlavě v přádku. Pak to půjde (y)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
23.10.20 20:39

@berry4 ne každá má frndu jako vjezd do garáže a ne každá ví jak tlačit, aby netlačily do hlavy ale jen do spodku..vlastní zkušenost, a jsem za aniball ráda, protože můj první porod dopadl tak že jsem byla roztrhaná, nástřih az do pr.. ztratila jsem hrozně moc krve, placentu jsem neporodila, následovala narkoza..pak jsem dostala transfuzi, celkem 3 pytlíky krve na odchod domů :wink: takže příroda mi to teda moc teda nezařídila :wink:
Však je to jen pomůcka pro snazší porod..může pomoct, ale taky nemusí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
23.10.20 21:30
@Anonymní píše:
Holky, omlouvám se za dotaz, ale jak to jako funguje, že natréjujete vytlačit obvod 30 cm před porodem. To přece pak dole musí být všechno vyrahané a povolené mnohem víc, ne?
Přemýšlím, jestli bych to taky měla zkusit, ale zatím jsem na začátku těhotenství. Nicméně já už jsem 2× šitá po kleštích, tak mě nástřih nemine tak jako tak. Nevím, jestli to v tom případě má smysl nebo ne.

Za mě to smysl má. Taktéž jsem šitá po kleštích a bylo mi řečeno, že díky Aniballu je nástřih malý a teď při druhém porodu, kdy bylo miminko ještě větší tak bez nástrihu. Aniball má smysl! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29404
24.10.20 07:55
@Gemulka píše:
@berry4 ne každá má frndu jako vjezd do garáže a ne každá ví jak tlačit, aby netlačily do hlavy ale jen do spodku..vlastní zkušenost, a jsem za aniball ráda, protože můj první porod dopadl tak že jsem byla roztrhaná, nástřih az do pr.. ztratila jsem hrozně moc krve, placentu jsem neporodila, následovala narkoza..pak jsem dostala transfuzi, celkem 3 pytlíky krve na odchod domů :wink: takže příroda mi to teda moc teda nezařídila :wink:
Však je to jen pomůcka pro snazší porod..může pomoct, ale taky nemusí..

Zlaté rady našich babiček - až budeš tlačit, tak bradu na prsa, zavři oči a tlač do zadku, jako by jsi chtěla vytlačit největší houno v životě. Do zadku děvenko. Nikam jinam, neboj, nepofereš se, i kdyby, dítě je největší bobo tvýho života :lol: Už jsem to předala i své dceři a po porodu mi řekla jen tohle: „mělas pravdu mami“. Tak doufám, že tahle rada půjde dál… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama