Aniball - pro snazší porod

Napsat příspěvek
6235
23.2.17 14:45

@Meera neprdla ti spíš ve sprše nebo ve vaně? Při cvičení je to podle mě nesmysl, to na to má stejný vliv, jako tlačení na velkou :nevim: Mně třeba u prvorozeného musela prdnout ve vaně (nevím o tom), protože na sále mi též říkali, že už tam žádnou vodu nemám a já na ně koukala jak puk :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10421
23.2.17 14:52

@Any83 nevím no, nevšimla jsem si nikdy ničeho :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.17 17:29

I já se hlásím s naším přírůstkem, Stela se narodila přesně v den termínu, 31.1.
Bohužel byla špatně dorotovaná, po 22 hodinách bolestí už jsem přistoupila na nástřih, pak byla na jednu kontrakci venku, nezachránilo by mě, ani kdybych měla nacvičeno 35cm, polohou by stejně neprošla. Ale jsme obě v pořádku, z nástřihu se snad časem vylížu. 8) Každopádně si myslím, že to má smysl cvičit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6235
23.2.17 17:44

@majakaja tak velká gratulace! To nedorotování je pěkně na prd :( pro mamku i pro mimčo. Užívejte lásky :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
23.2.17 19:10

@majakaja Velká gratulace k miminku a k tomu, že jsi zvládla těžký porod. A přeji brzké zhojení.
@majakaja @Any83 Holky, co myslíte tím nedorotované mimčo, je to vždy ta poloha obličejem nahoru (jako jsem měla já dvakrát a nikdo mi nedokázal vysvětlit proč) nebo ještě něco jiného, že píšeš, že by tě od nástřihu nezachránilo ani 35 cm?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6235
23.2.17 20:08

@adypro špatně dorotované miminko je podle mě každé miminko, které hlavičkou vstupuje jinak, než obličejem ke konečníku maminky. V této poloze totiž vstupuje nejmenší částí hlavy a tlak na ni je nejmenší. Když se rodí obličejem nahoru nebo na stranu, tak je tlak na hlavičku větší, a hlavička jde širší částí (čelem). Nemůže se správně zaklonit v krčku atd. Nedorotované porody bývají delší a náročnější. Ono také záleží na tom, v jakém postavení je miminko v bříšku, jestli v předním nebo zadním a dále v levém nebo pravém. Rozhodující je ale to přední či zadní.
Správně má být zádíčky ven, pokud má záda k páteři maminky, tak potřebuje k rotaci mnohem větší úhel, tuším 175, než když je zádíčky k bříšku maminky, pak je to tuším úhel 45. Je to všechno k nalezení na internetu pod heslem např. rotace plodu při porodu atd.
K dorotování je dobré používat polohu v předklonu v první době porodní (i před začátkem porodu, pokud maminka ví, že miminko leží zádíčky k jejím zádům), tedy na čtyřech, nebo ve stoje v předklonu a pod, hýbat pánví (kroužit, nahoru a dolů, většinou instinkt napoví).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10421
24.2.17 01:02

A není to drobet i na vedení porodu? U :think: mě se strašně dlouho čekalo, až dorotuje, řvala jsem tam bolestí, pocit na tlačení fakt neskutečný a PA mě furt otáčela z boku na bok, že tlačit nesmím, že není dorotovaná, pro mě nejhorší část porodu. Ale dorotovala :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 11:19

Hezky patek holky, rada bych I ja pridala svou zkusenost s aniballem :srdce:
Sice jsem rodila uz 18.10.,ale vse mam v zive pameti, jakoby to bylo vcera :*
S aniballem jsem zacala cvicit ctyri tydny pred terminem a musim rict, ze I kdyz se mi obcas hodne nechtelo, tak jsem cvicila kazdy den… tesne pred terminem jsem nacvicila 32,5 cm… porod se mi rozbehl po vysetreni v nemocnici a hamiltonovi jeste tentyz vecer doma, respektive kontrakce… voda nepraskla, tu mi pichli az na sale o pul sedme rano a mala byla na svete v 10.12 :srdce: diky aniballu trvala druha doba porodni cca minutu, protoze kdyz hlavicka sestoupila a mala byla pripravena jit ven, byli jsme na sale jen s pritelem a cela hlavicka male vyletla sama, tak moc jsem byla dole aniballem rozcvicena, ani nebylo potreba zatlacit… az pak prisli doktor a PA, na jedno zatlaceni vysla raminka a zbytek :srdce: nemela jsem vubec zadne poraneni, nastrih se samozrejme nestihl konat a potreba by nebyl :) doktor rikal, ze to tak probehlo diky aniballu a moc ho chvalil, coz ja delam vsude, kde muzu :potlesk: az budeme cekat druhe, budu cvicit znovu, rozhodne se to vyplatilo… jeste v den porodu jsem normalne sedela v tureckem sedu, dole jsem absolutne necitila, ze mi tam proslo 3,3 kg miminko :srdce: tak asi takovy hezky porod jsem mela diky aniballu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6235
24.2.17 16:01

@Meera určitě je to o polohování :)

@cuprinka to je krása! Porod z pohádky :* gratuluju k miminku!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 18:14

@cuprinka teda nádhera :) moc gratuluju a
diky za dobre zprávy, to povzbudi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.17 21:49

Ahoj holky, přidám se také se svou zkušeností s Aniballem. Začínala jsem na 18-ti cm a dva týdny jsem se nemohla hnout dál, bylo to pořád kolem 18 až 20 cm. Teď tento třetí týden dělám konečně pokroky, takže mě to motivuje a říkám si, že to snad zvládnu nacvičit na těch 30cm. Mám termín 28.2. a 5.3. Takže doufám v ten březnový.;-) Jinak bych moc ráda doporučila na to krvácení homeopatika Arnica montana 15 CH. Užívám homeo už několik let na různé zdravotní potíže, takže s nimi mám dobrou zkušenost. Kažopádně teď mi taky pomohly, protože jsem hned ten první týden zaznamenala stopy krve, takže jsem hned začala na noc užívat 3 kuličky a teď už jsem úplně v pohodě, zabralo mi to. Mám je doporučené od mojí MUDr. přes homeo tak týden před porodem, ale začala jsem s nimi právě hned po tom drobném krvácení při cvičení. Jinak k tomu ještě piju čaj z maliníku. Mám z toho všeho celkem dobrý pocit a lehce se zmenšuje strach z porodu.:) Přeji všem, aby bylo vše v co nejlepší pohodě. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
25.2.17 04:10

Čau holky, s radostí přidávám další pozitivní recenzi na Aniball.
Porodila jsem bez nástřihu i šití, PA se jen těsně před tlačením zeptala, jestli jsem cvičila, ani nechtěla přesná čísla. Začla jsem na čtyřech, ale moc mi to nešlo, malá se vracela, tak jsem na další kontrakci lehla do polosedu. Na další kontrakci jsem udělala chybu, že jsem si ulevovala křičením - efekt takovej, že jsem se jen vyčerpala a vůbec netlačila. Nakonec jsem si řekla, že musím zabrat a na dvě kontrakce byla malá venku. Tlačila jsem do konečníku jako při cvičení a bylo to :-)
Takže za mě Aniball ANO!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
25.2.17 04:10

Čau holky, s radostí přidávám další pozitivní recenzi na Aniball.
Porodila jsem bez nástřihu i šití, PA se jen těsně před tlačením zeptala, jestli jsem cvičila, ani nechtěla přesná čísla. Začla jsem na čtyřech, ale moc mi to nešlo, malá se vracela, tak jsem na další kontrakci lehla do polosedu. Na další kontrakci jsem udělala chybu, že jsem si ulevovala křičením - efekt takovej, že jsem se jen vyčerpala a vůbec netlačila. Nakonec jsem si řekla, že musím zabrat a na dvě kontrakce byla malá venku. Tlačila jsem do konečníku jako při cvičení a bylo to :-)
Takže za mě Aniball ANO!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
25.2.17 04:15

Jo nacvičeno 30cm!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.17 04:37

@Cicita velka pecka!:) moc gratuluju, ja zacnu cvicit za týden a je to povzbudivé. diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama