Anonymní alkoholici. Je tu někdo?

Anonymní
17.5.18 14:32

Anonymni alkohollici. Je tu nekdo...

Jsem alkoholicka a dlouho mi to trvalo priznat. Je zde nekdo, kdo me v abstinenci podpori? Prosim anonym a pote SZ. dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
17.5.18 14:41

Držím ti palce ;) Manžel už 3 roky ( letos v květnu) nepije :) určitě to zvadnes :) :hug: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
35461
17.5.18 14:48

:kytka: :kytka: Držím moc palce, ať se podaří. Mám dvě známé, které měly období alkoholizmu. A když se z toho dostaly, bylo zase vidět, jak neuvěřitelné krásné a úžasné ženy to jsou. Takže vydrž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.18 14:53

Manžel nepije už rok a půl, zvládl to bez ústavní léčby, dochází jenom k psychiatrovi. Najdi si nějakou jinou „závislost“ - někdo chodí cvičit, někdo začne třeba mlsat :) Držím palce, abys to zvládla, každopádně přiznat si to je první velký krok k úspěchu ;)

• Citovat
  • Nahlásit
6928
17.5.18 15:05

Přímo alkoholik jsem asi nikdy nebyl, ale pil jsem deset let zátky více, než by bylo ideální. SIce se daly problémy pro jeden den přepít, ale ráno byly pořád na světě, takže jsem naštěstí včas pochopil, že řešením to fakt není.
Co mi pomohlo? Najít odvahu se problémům, vlastním chybám a nedokonalosti postavit čelem.
Začít si volný čas vyplňovat věcmi, co mě bavily.
Problémy postupně řešit.
Smířit se s tím, jaký jsem. Že nejsem a nebudu dokonalý.
Uvědomit si, že život je obrovský dar, příležitost, a že každá vteřina má svou cenu.
A popravdě mi taky pomohl pohled na člověka, se kterým jsem kus života strávil a který se alkoholu zbavit nedokázal. Nechtěl jsem být jako ona.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.18 15:47
@Anonymní píše:
Jsem alkoholicka a dlouho mi to trvalo priznat. Je zde nekdo, kdo me v abstinenci podpori? Prosim anonym a pote SZ. dekuji

Ahoj, nevim jestli alkoholik, ale problem s chlastem mám. Jak casto pijes? A co pijes? Kolik ti je? Ja, kdyz mam depky.Je mi smutno..Anonym R.

• Citovat
  • Nahlásit
1348
17.5.18 16:49

Ti anonymni alkoholici-setkavani se, jsou pomerne uspesni-pokud ti lide opravdu chteji, to je jako s kazdou jinou zavislosti…
ja moje vino resim jiz dlouha leta…piju ho casto a nekdy i ve velkem, pres dvacet let temer kazdy den…
spis jsem ted resila s koucem to, ze nechci prestat, vadi mi ty silene vycitky. ktere kolikrat mam a ktere me, prozatim, nici vic nez alk samotny…
ja treba nikdy nepiju pres den, zacinam vecer a piji vetsinou 4 deci-nepiju sama, mam sparingpartnera, nebo u telefonovani s rodinou a kamaradkami, ale pomerne casto se mi stane, ze vyzahnu lahev…
praci, domacnost stiham v pohode-jen to sebekarani, to me nici
kolik pijes ty?…hlavne ne pivo a tvrdy, to nici mozkove bunky uplne jinou rychlosti nez kvalitni vino- ja mam vyhodu, ze penezni nouzi netrpim, takze se alespon nalevam kvalitnim hroznem :oops:
drzim ti palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
17.5.18 22:44

Ahoj,
s alkoholismem mám jen neosobní zkušenost. Myslím, že skoncovat s tím nebude vůbec lehké. Ale hned na začátku by bylo dobrý zamyslet se nad tím, co tě do tohodle stavu dostalo. Mohla to být těžká životní událost? Dlouhodobý stres či depky? Nebo ti to jen chutnalo?

Jinak, pokud si řekneš, že s tím skoncuješ ze dne na den, pravděpodobně se ti to nepovede a vrátíš se tam, kde jsi teď. A budeš se odvykat a zase vracet. Daleko vhodnější je omezovat to postupně (např. každý týden si dát o sklenku/panáka méně… až budeš na jedný sklence/panáku za den, tak si dát ob den, atd.) a opravdu si hlídat a nepřekračovat to, co vypiješ. Takhle se to právě daří omezovat jednomu známému… ale je to boj a těžkej. Tak přeji hodně vůle a držím palce ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
salamio
17.5.18 22:55
@Anonymní píše:
Jsem alkoholicka a dlouho mi to trvalo priznat. Je zde nekdo, kdo me v abstinenci podpori? Prosim anonym a pote SZ. dekuji

Jak dlouho už abstinuješ? Máš děti? Co a jak jsi pila?
Moje maminka byla alkáč, pak sežrala hromadu prášků a pak jsem bral sirotčí důchod.

Jo, a tohle je dost dobrá písnička. Klidně ti přeložím text, kdybys potřebovala.
https://youtu.be/e7bxXjQL3cY

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.18 01:26

Alkoholicku jsem jeste nikdy nevidela. Ale alkohol nevede k nicemu dobremu, to jsem videla na vlastni oci. Muj strida byl alkoholik, to byl jeho nejoblibenejsi film, a bohuzel takhle skoncil.

https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Nahlásit
5961
18.5.18 13:03
@lajovka píše:
Ti anonymni alkoholici-setkavani se, jsou pomerne uspesni-pokud ti lide opravdu chteji, to je jako s kazdou jinou zavislosti…
ja moje vino resim jiz dlouha leta…piju ho casto a nekdy i ve velkem, pres dvacet let temer kazdy den…spis jsem ted resila s koucem to, ze nechci prestat, vadi mi ty silene vycitky. ktere kolikrat mam a ktere me, prozatim, nici vic nez alk samotny…
ja treba nikdy nepiju pres den, zacinam vecer a piji vetsinou 4 deci-nepiju sama, mam sparingpartnera, nebo u telefonovani s rodinou a kamaradkami, ale pomerne casto se mi stane, ze vyzahnu lahev…
praci, domacnost stiham v pohode-jen to sebekarani, to me nici
kolik pijes ty?…hlavne ne pivo a tvrdy, to nici mozkove bunky uplne jinou rychlosti nez kvalitni vino- ja mam vyhodu, ze penezni nouzi netrpim, takze se alespon nalevam kvalitnim hroznem :oops:
drzim ti palce :hug:

Myslím, že si něco nalháváš. Několik let téměř denně pít alkohol a ve větším množství je problém :? Tam už je jedno, jestli to je kvalitní nebo nekvalitní víno. Tos pila i v těhotenství i při malých dětech takto?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5961
18.5.18 13:04
@Anonymní píše:

Udělalas první nejdůležitější krok. Doporučuji knížky Moniky Plocové, to je bývalá alkoholička, nyní terapeutka v Bohnicích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1348
18.5.18 13:55
@Kfětoslava píše:
Myslím, že si něco nalháváš. Několik let téměř denně pít alkohol a ve větším množství je problém :? Tam už je jedno, jestli to je kvalitní nebo nekvalitní víno. Tos pila i v těhotenství i při malých dětech takto?
no, musela jsem pocitat s reakcemi tveho razeni, kdyz jsem sla tady s kuzi na trh…takze- alkoholicke lecebny jsou plne zen, ze kterych se staly tezke alkacky po 6 ti mesicich piti, spise chlastani alkoholu- na zaklade aktualniho problemu zacly s tvrdym a do pul roku trosky-opravdu tehle rychlovek je velke mnozstvi…
nepopiram, ze nejsem zavisla, piju takovych let proto, ze primarne piju z „radosti, na uvolneni po tezkem dni“, ne z frustu, smutku a bolu…prave proto nemam problem v praci- absence, nezvladani prac. ukolu, domacnosti apod…
tim kvalitnim vinem jsem mela na mysli, ze kdyz uz telo nicim pravidelnym konzumem, rozhodne mu skodim kvalitnim vinem podstatne mene, nezli krabicakem, tuzemakem, prazskou vodkou a levnym pivem…
chodim denne po lese se psem, jednou tydne na jogu, staram se o rodinu, pracuji a to i na dobrovolne bazi…a ponmerne casto popijim, nekdy chlastam vino…
jinak k tehotenstvi-tos me urazila, ale za to nemuzes, neznas me a ja ti tu nehodlam nic dokazovat…
proste neznamena, ze kdyz piju 20 a vice let, ze lezu kazdej vecer poblita po byte-ano, vim, tos nenapsala…nemas tuchy, kolik takovych lidi chodi kol tebe…o tom, kolik manageru a slusnejch tatiku od rodin smazi kokain-a nosej kravatu a otviraj ti dvere od vytahu…
je to jako s bolesti-kazdy mame ten prah zavislosti a tolerance organismu vuci toxickym latkam uplne nekde jinde :mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5961
18.5.18 15:46

@lajovka Teda ty ses rozjela, aniž bych ti dala příčinu. Přeber si to v sobě, mě ani nikoho jiného o tom přesvědčovat nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1348
18.5.18 16:30

Bodejt bych se nerozjela, kdyz mi napises, ze si neco nalhavam…to, ze mam problem vim naprosto presne…jen jsem ti popsala alkoholika, kterej si neschovava flasky po skrinich..
pises spatra, budiz…co ja vim, kolik kilo bucku ci cokolady sporadas za mesic, ci s jakou zavislosti mas problem ty…treba nekonzumujes ani bucek ani coko, treba jsi zavisla na svym chlapovi :think: :think:
ja jsem tady byla otevrena, psala jsem zakladetelce a ty hned na me s pomyslnym ukazovakem, zdali jsem pila i v tehotenstvi??..tak jsem citila potrebu se obhajovat, coz je nesmysl, pred tebou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama