Anonymní podněty na instituce

Anonymní
14.3.15 12:21

Anonymní poděty na instituce

Hezké odpoledne přeji,

měla bych na Vás dotaz na ty které jíž někdy na něco poukazovali a to anonymně mám na mysli instituce jako např. ČOI. Když pošlete anonymně resp. požádáte je aby Vás nijak nejmenovali, tak slušný email s dotazem co se s tím problémem dá dělat dál a poukážete na ty ony vážné nedostatky, tak musí tyto úřady tento problém prošetřit a nebude Vás zmiňovat nikde? ČOI to samozřejmě může předat dál jako na Fú nebo bezpečnost práce, hygienu Policii apod. tak ty instutuce taky budou respektovat to, že Vás nikde nebudou zmiňovat? Nevíte někdo náhodou? :nevim: Nemůže se to nějak obrátit proti Vám? Já chápu, že někdo asi může odsoudit anonymní oznamování jako takové ale taky dneska člověk nikdy neví kdy se mu může pak daný podnikatelský subjěkt začít třeba mstít :?
Rejpalky zdržte se prosím komentů potřebuju jen znát názor někoho kdo o tom něco ví víc :roll: děkuju :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
mag
11355
14.3.15 12:29

Anonymní podání je anonymní, nechápu, koho by jde měli zmiňovat. Každé anonymní podání se musí řešit jako podnět podle správního řádu, většinou se to prošetří v rámci kontroly, takové podání se tedy zařadí do plánu kontrol.
Z kontrolního řádu jednoznačně vyplývá, že údaje o podateli jsou neveřejné, resp. vyloučené z nahlížení do spisu, viz § 22.

Příspěvek upraven 14.03.15 v 12:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11808
14.3.15 12:29

Prošetřuju všechny anonymy, není nutné se podepisovat. Pokud uvedeš nějaký kontakt tak na něj odpovím ikdyby to byla emailovka anonym@email.cz. Nicméně můžu odpovědět jen obecně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
14.3.15 12:52

@Lasička13 zažila jsem kontrolu hygieny na provozovně na udání, jak píše @mag maximálně řeknou že je to na udání, ale nesmí jmenovat. Jako pokud jsem přesvědčená o nějaké nepravosti, tak to nahlásím klidně pod svým jménem, to by druhá strana neměla nikdy vidět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9380
14.3.15 13:46
@medunka23 píše:
Jako pokud jsem přesvědčená o nějaké nepravosti, tak to nahlásím klidně pod svým jménem, to by druhá strana neměla nikdy vidět

tolik teorie :nevim: exmanžel měl na udání bývalého zaměstnance kontrolu z pracáku… jako zezačátku taky neřekli, ale ke konci skonstatovali, že u nás je vše v pořádku a mezi řečí práskli, kdo je k nám poslal… což mě přivádí k další myšlence, nám to bylo jasné, i kdyby nejmenovali, už jenom podle toho, co kontrolovali, takže ono taky záleží i na tom, jak moc si dotyčný může odvodit, kdo na něj kontrolu poslal, v takovém případě ani anonym nebo nejmenování nepomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.15 16:04

Díky moc za názory holky 8)

Příspěvek upraven 15.03.15 v 09:16

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.15 16:04

@sagina jo tak to máš pravdu :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
JayLee
15.3.15 08:56

Taky si myslím, že mají holky pravdu co Ti napsaly 8) :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Anonymní
21.11.18 17:08

@wobludka dobry den, chtel bych vas poprosit o radu - jak brzy se po podani anonymni stiznosti na hygienicke podminky ve stravovacim zarizeni instituce zabyva?
A opravdu v zadnem pripade nezjistuji kdo stiznost na dany podnik poslal ani kdyz se jedna o informaci se salmonelou?

• Citovat
  • Nahlásit
11808
21.11.18 19:24
@Anonymní píše:
@wobludka dobry den, chtel bych vas poprosit o radu - jak brzy se po podani anonymni stiznosti na hygienicke podminky ve stravovacim zarizeni instituce zabyva?
A opravdu v zadnem pripade nezjistuji kdo stiznost na dany podnik poslal ani kdyz se jedna o informaci se salmonelou?

Můj osobní názor je, že záleží na konkrétní instituci a lidech, kteří tam pracují. Měla jsem kolegy (už jsem ze státní správy utekla), kteří by to řešili a vyřešili defacto hned, byli tam tací, kteří by nehnuli zadkem nikdy ani kdyby se oznámilo bůhvíco… Takže to může být kdykoliv mezi hned a nikdy. Ale pokud to má zjevně hlavu a patu, tak je to obvykle priorita.

Zda nezjišťují totožnost autora nemůžu zaručit, nicméně nepamatuji se, že by mě to někdy zajímalo. Navíc jsem k tomu ani neměla prostředky. Ty má pouze policie a tam by muselo být nějaké zjevné podezření, že se autor oznámení dopustil trestného činu. Pokud člověk anonymně oznamuje něco, o čem se domnívá, že je nepřípustné, tak ho policie nebude hledat jenom proto, že by to pána z hygieny zajímalo.

Další věc je, že u většiny oznámení - pokud se pohybujete v té dané oblasti - už předem tak nějak tušíte. Svět je malý, o náhody tu není nouze, v tom svém rybníčku člověk ty vazby zná - ono je dost možné, že s tou stížností zdaleka nebudete první. Kolikrát jsem dobře věděla, jen mi chyběl objektivní důkaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.18 21:16

@wobludka ok diky moc za odovedi. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.19 19:06

Nevolej - ja jsem volala anonymní podnět na hygienu, a pani z uradu a majitelka firmy sli ruka v ruce a ja mam ted problemy

• Citovat
  • Nahlásit
571
7.2.19 19:24
@Anonymní píše:
Nevolej - ja jsem volala anonymní podnět na hygienu, a pani z uradu a majitelka firmy sli ruka v ruce a ja mam ted problemy

Ano, taky bych si dala pozor na to, aby ten, kdo bude z něčeho obviňován neměl na správném místě svého známého, přes kterého by pak zjistil, kdo udání podal… Nevím o co jde, ale pokud máš zakladatelko obavy z následků po případném prozrazení, tak radši podávej podnět anonymně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.19 20:34

@lorelai947 je třeba napsat email, ne volat

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.20 17:00

Anonymní email

Dobrý den, píšete napst anonymní email. Ale jak? To si má založit nový email?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama