Anopyrin ve 3. trimestru

50
8.8.13 14:25

Anopyrin ve 3.trimestru

Ahoj, mám dotaz ohledně užívání anopyrinu ve 3.trim. těh. Jsem 36+6 a dnes mi dr předepsal anopyrin 100mg 1× denně jako prevenci vzniku trombozy. Abych to vysvětlila… natekl mi kotník a nárt, a to víc než ten druhý-není to ani zarudlé ani bolestivé jen cítím pnutí kůže. Byla jsem odeslána na vyšetření, které trombozu neprokázalo, ale dr mi i tak jako prevenci doporučil brát 1tbl anopyrinu denně. Lék jsem vyzvedla, ale v příbalovém letáku vyloženě píšou, že se ve 3.trim nesmí lék užívat, že by mohl vést k poškození plodu, mohl by vést k prodloužení či opoždění porodu a prodloužení krvácení. Jsem z toho vyloženě špatná, protože nevím co mám dělat, nejradši bych to vůbec nebrala… Brala některá z vás anopyrin i po 35.tt? díky za reakce.

ttt
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Evabb
8.8.13 14:30

Ja jsem brala anopyrin druhy trimestr a pak az do 36 tt, nic neudelal, je to mala davka, nesmi se vic nez ten stovkovej.Taky jsem se pidila po informacich:)

• Nahlásit
  • Citovat
3006
8.8.13 14:31

Anopyrin jako prevenci vzniku trombozy? Tak to by si asi tvuj doktor mel zopakovat farmakologii… bud je presvedcen, ze je u tebe vyznamne riziko trombozy a pak ti mel napsat nizkomol. heparin a nebou tebe vyznamne riziko neni a pak nepotrebujes nic :nevim: Anopirin jako prevence trombozy je blbost… takze bych ho urcite nebrala… (jsem lekarka, sice ne gynekolozka ale trosku neco o farmakologii vim ;) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8685
8.8.13 14:39

@berusskab : Anopyrin není lék na prevenci trombózy, naopak je v této indikaci dost k ničemu. Pokud trombózu máš (a to zjistí sonografické vyšetření žil DKK), pak je nutná léčba nízkomolekulárním heparinem, pokud ji nemáš, pak nemá smysl nic - než polohovat nohy nahoru :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
8.8.13 14:39
@Agrion píše:
Anopyrin jako prevenci vzniku trombozy? Tak to by si asi tvuj doktor mel zopakovat farmakologii… bud je presvedcen, ze je u tebe vyznamne riziko trombozy a pak ti mel napsat nizkomol. heparin a nebou tebe vyznamne riziko neni a pak nepotrebujes nic :nevim: Anopirin jako prevence trombozy je blbost… takze bych ho urcite nebrala… (jsem lekarka, sice ne gynekolozka ale trosku neco o farmakologii vim ;) )

Byla jsem přímo v nemocnici na porodních sálech… Zánět žil měl otec dříve teda a sestra má hlídanou trombocytopenii, jestli to dobře píšu. a oba mají křeč. žíly, takže mi dr (gynekolog-porodník) řekl, že vzhledem k tomu, že se v rodině potíže vyskytují, mi doporučuje brát anopyrin preventivně, aby se to nerozjelo… no jsem z toho fakt vyloženě špatná.

ttt
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
8.8.13 14:42
@cell píše:
@berusskab : Anopyrin není lék na prevenci trombózy, naopak je v této indikaci dost k ničemu. Pokud trombózu máš (a to zjistí sonografické vyšetření žil DKK), pak je nutná léčba nízkomolekulárním heparinem, pokud ji nemáš, pak nemá smysl nic - než polohovat nohy nahoru :-)

tromboza prokázaná nebyla - na sonu - opíšu ze zprávy - dopplerometrické vyšetření hlubokého žilního systému nohy jsem byla dnes

ttt
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
8.8.13 14:42

@berusskab
hledala jsem k tomu jednou neco kamosce:
nekde bylo, ze davka do 150mg denne je bezpecna i v tehotenstvi, s tim, ze se ma vysadit nekolik tydnu pred porodem.
na druhou stranu taky se nekolikrat objevilo, ze ty ucinky jsou neprokazane :nevim:
mozna by stala za to konzultace jeste s jinym lekarem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
8.8.13 14:44
@Ali-Ali píše:
@berusskab
hledala jsem k tomu jednou neco kamosce:
nekde bylo, ze davka do 150mg denne je bezpecna i v tehotenstvi, s tim, ze se ma vysadit nekolik tydnu pred porodem.
na druhou stranu taky se nekolikrat objevilo, ze ty ucinky jsou neprokazane :nevim:
mozna by stala za to konzultace jeste s jinym lekarem.

nj, je to na pytel, já se ještě zkusím zeptat jiného dr, ale obávám se, že pokud zavolám do nemocnice znovu, že mi to stejně potvrdí, že to mám brát, a kdoví jestli tam nebude ten stejný dr. No právě, já mám 3 týdny do porodu…takže fakt z toho nemám dobrý pocit…

ttt
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8685
8.8.13 14:44
@berusskab píše:
Byla jsem přímo v nemocnici na porodních sálech… Zánět žil měl otec dříve teda a sestra má hlídanou trombocytopenii, jestli to dobře píšu. a oba mají křeč. žíly, takže mi dr (gynekolog-porodník) řekl, že vzhledem k tomu, že se v rodině potíže vyskytují, mi doporučuje brát anopyrin preventivně, aby se to nerozjelo… no jsem z toho fakt vyloženě špatná.

Anopyrin je protidestičkový lék a v této indikaci ničemu nezabrání (byla by to delší debata o dvou různých typech trombů v našem těle). Pokud má Tvůj lékař obavu z trombózy žil dolních končetin, pak je namístě nízkomolekulární heparin tak, jak píše správně @Agrion - z toho ale vyplývá nutnost kontrolovat účinnost heparinu, zejména jsi-li před porodem.
Ale chápu, že jsi teď v nezáviděníhodné situaci, co teď s tím :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8685
8.8.13 14:47
@berusskab píše:
tromboza prokázaná nebyla - na sonu - opíšu ze zprávy - dopplerometrické vyšetření hlubokého žilního systému nohy jsem byla dnes

tak v tom případě je to v pohodě a nebrala bych nic. V prevenci trombózy uděláš lépe, když budeš dostatečně pít (a tím si přirozeně „naředíš“ krev) a budeš se hýbat, než zobat Anopyrin :-) (jsem lékařka a těhotných s trombózou jsem za svůj odb. život řešila pár desítek :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
8.8.13 14:48

@berusskab
kopiruju z poradny Dr. Kouckeho - i kdyz to je k jinym problemum, nikde nezminuje, ze by se musel pred koncem vysadit :nevim: no a ted si vyber, ze? :roll:
http://www.porodnice.cz/node/56652
http://www.porodnice.cz/node/50247

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
8.8.13 14:54
@Evabb píše:
Ja jsem brala anopyrin druhy trimestr a pak az do 36 tt, nic neudelal, je to mala davka, nesmi se vic nez ten stovkovej.Taky jsem se pidila po informacich:)

A dál už jsi nemusela nebo Ti vyloženě řekli, že od toho 36tt se už nesmí brát?

ttt
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
8.8.13 15:16
@Ali-Ali píše:
@berusskab
kopiruju z poradny Dr. Kouckeho - i kdyz to je k jinym problemum, nikde nezminuje, ze by se musel pred koncem vysadit :nevim: no a ted si vyber, ze? :roll:
http://www.porodnice.cz/node/56652
http://www.porodnice.cz/node/50247

díky za info - nj, to je fakt dobrý

ttt
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
8.8.13 15:17
@cell píše:
tak v tom případě je to v pohodě a nebrala bych nic. V prevenci trombózy uděláš lépe, když budeš dostatečně pít (a tím si přirozeně „naředíš“ krev) a budeš se hýbat, než zobat Anopyrin :-) (jsem lékařka a těhotných s trombózou jsem za svůj odb. život řešila pár desítek :-)

snažím se hodně pít, to mi teda dr ani neřekl, a hýbat se fakt nebo naopak sedět, nohy nahoru?

ttt
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
8.8.13 15:47
@berusskab píše:
snažím se hodně pít, to mi teda dr ani neřekl, a hýbat se fakt nebo naopak sedět, nohy nahoru?

hybat se nebo nohy nahoru.
nejhorsi je dlouhe sezeni bez pohybu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama