Anorexie, jak jste zvládly těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  30.04.18 11:48
Anorexie, jak jste zvladly tehotenstvi?

Hledam maminky, se kterymi bych toto mohla probrat.
Zeny s poruchou prijmu potravy, jak jste zvladly psychicky pribirani v tehotenstvi? Otehotnela jsem bez jakychkoliv problemu, na zacatku tehotenstvi jsem zhubla tri kila, ktera uz mam zpatky. Miminko krasne roste, vse je v poradku. Jen na me obcas dolehne deprese z toho vseho (kdo tim prosel, vi…).
A prijde mi, ze se kvuli tomu nedokazu poradne tesit ????
Taky se omlouvam za anonym, jen nechci, aby se to resilo verejne.

Dekuji Vam vsem za odpovedi.

Reklama

Reakce:

ludmilaadamkova
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 30.04.18 12:24

Ja mela anorexii v 18 letech a kolem 21 roku jsem se jakz takz vylecila. Kazdopadne uplne normalni vztah k jidlu nemam. Mam 18 tyden a telo si rika o sacharidy a tuky. Nejvetsi pochoutka obycejnej cerstvej chleba s maslem ci pokazankovym máslem a k tomu nejaka zeleninova polevka. Z jidla jako maso s prilohou a zeleninou trauma nemam, ale problem je u veci jako jsou susenky, zmrzlina dezerty ale i bile pecivo. To proste kdyz snim, tak bych nejradeji ala behat atd.

Pred tehotenstvim jsem byla 3 az 4 tydne v posilovne ted jsem to omezila. Ale priznavam ze mi to chybi. Takove to zniceni se. Ale nikdy bych nechtela ohrozit mimco takze spise prochazky neho jen lehke cviceni.

Zatim jsem v obdobi kdy jeste tak markantne nepribiram. Ale uz se to blizi. Ale vzhledem k tomu ze tady nejde o me ale o mimco si myslim, ze to zvladnu.

Anonymní  30.04.18 12:47

@ludmilaadamkova Dekuji. Uz jsem si zacinala pripadat, ze jsem jedina. Vsechny tehotne v mem okoli se raduji z briska, prsou… :(
Pred tehotenstvim jsem behala, kazdy den. Ani ne tak kvuli hubnuti, ale spis jako formu terapie.
V tehotenstvi to nejde, jelikoz mi uz od 12tt tvrdne bricho. A chybi mi to.
Zatim, i kdyz jsem za polovinou, nemam temer zadne brisko (jen malinko podbrisek) a nahore 4 kg.
Jen me vazne mrzi, ze z toho vubec nemam radost. Ze si nedokazu dat bez vycitek kolacek, cokoladu… :(

brumi
Kelišová 6305 příspěvků 30.04.18 13:01

Mě právě tehu z toho hodně pomohlo, ten pocit zodpovědnosti za mimi, mi nedalo se najíst, sice jsem nebyla ta která se drží hesla je třeba jíst za dva ale jedla jsem si dle svého a hlavně tělo si samo vždy řeklo je čas jídla. A víš co mi pomohlo nejvíc? Že jsem si stále říkala, nejsi tlustá jsi těhotná protože nosíš miminko proto bříško roste :). za Celé těhu jsem přibrala 8 kg, které jsem nechala v porodnici, domů jsem nešla ani s 1kg navíc a tak samo u třetího těhu…Když to na tebe příjde zkusit si povídat s miminkem a opakovat si že to děláš pro něj aby bylo zdravé :hug: :hug:

Ou
Závislačka 4512 příspěvků 30.04.18 13:15

Mazejte do psychoterapie, jinak po porodu skončíte s poporodní depresí. Navíc tedy čím později se naučíte mít se ráda - taková jaká jste, ne až budete dokonalá, tím menší šance je, že předáte svému dítěti nepatologické sebepřijetí.

Vy svoje dítě budete milovat z celého svého srdce, ale bohužel - sebepřijetí dítě nepřevezme podle toho, co je mu říkáno, ale podle toho, jak rodiče umí přijmout sami sebe.

Vemte mateřství jako dost dobrý důvod k tomu, aby vám váš život přestala ovládat porucha, abyste se naučila mít se ráda.

ludmilaadamkova
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 30.04.18 13:45

Zakladatelka.
tak mimco zrovna asi uplne kolace a cokoladu nutne nepotrebuje. To jsou prave ty veci navic ktere delaji radost a je to vlaatne takovy zpusob odmenovani. A mozna proro nam to dela takove problemy. Protoze je to forma odmeny, kterou si nezaslouzime. :think:

Anonymní  30.04.18 13:56

@brumi Ja jsem stastna, ze je maly v poradku :srdce:
Jen me zajimalo, jak to mate vy ostatni, protoze ten kdo tim neprosel, to vetsinou nedokaze pochopit.
A racionalne vim, ze nepriberu moc. Mamka s zadnou z nas nepribrala vic nez 8 kg.

Hlavne at mimik roste, tech par mesicu to jeste vydrzim. Akorat budu asi jedina, kdo se extremne tesi na porod :)

Anonymní  30.04.18 13:59

@ludmilaadamkova To nepotrebuje.
Ale asi je to to same, jak jsi psala o svych vycitkach z bileho peciva, susenek. :)

brumi
Kelišová 6305 příspěvků 30.04.18 19:46
@Anonymní píše:
@brumi Ja jsem stastna, ze je maly v poradku :srdce:
Jen me zajimalo, jak to mate vy ostatni, protoze ten kdo tim neprosel, to vetsinou nedokaze pochopit.
A racionalne vim, ze nepriberu moc. Mamka s zadnou z nas nepribrala vic nez 8 kg.Hlavne at mimik roste, tech par mesicu to jeste vydrzim. Akorat budu asi jedina, kdo se extremne tesi na porod :)

neboj zvládneš to bez problémů, je spousta anorektiček které díky těhu se z toho dostaly. a jak říkáš kdo nezažil nepochopí. A nejhorší že se to s člověkem táhne už celý život :zed: A i když jsem z toho dlouhé roky venku jsem pro dost lidí stále anorektička a to jen proto že jsou určitá jídla která nejím, né kvůli postavě ale prostě mi nehutnají

Anonymní  30.04.18 19:54

@brumi Ja to mam stejne, na zacatku tehotenstvi jsem nemela moc chut k jidlu, nebylo mi zle, jen mi nic nechutnalo… A hlavne ted uz byvaly pritel v tom videl mou snahu zhubnout a nicit sebe a dite… :(
Po trech tydnech se to upravilo a zase mi zacaly chutnat veci jako pred otehotnenim…
Vim, ze to bude dobre. Ani momentalni emocni krize tomu moc nepomaha :(

Moc dekuji za odpovedi…

brumi
Kelišová 6305 příspěvků 30.04.18 20:09
@Anonymní píše:
@brumi Ja to mam stejne, na zacatku tehotenstvi jsem nemela moc chut k jidlu, nebylo mi zle, jen mi nic nechutnalo… A hlavne ted uz byvaly pritel v tom videl mou snahu zhubnout a nicit sebe a dite… :(
Po trech tydnech se to upravilo a zase mi zacaly chutnat veci jako pred otehotnenim…
Vim, ze to bude dobre. Ani momentalni emocni krize tomu moc nepomaha :(Moc dekuji za odpovedi…

neboj hodně taky dělají hormony máš je teď rozhozené, vše si časem sedne, nejhorší jsou začátky. Vždyť i zdravé ženy jsou v těhu kolikrát úplně (mimo) No přesně, mi prostě nechutná bílé pečivo, chipsy např a oni už hned když si nevezmu že jsem anorektička, no jasně a proto večeřím zásadně po 22 hod dám si dva krajíce chleba hrnek mléka s cukrem a pod :lol:

Anonymní  30.04.18 20:30

Ahoj, mrzi me, ze se peres s touhle poruchou. Je to peklo. Kdo nezazil, nepochopi. Mela jsem anaroxii a následně bulimii. Peru se s tim uz par let. Ale az ted diky těhotenství jsem se naucila jist pravidelně 5× denně a nezvracim, protoze vim, ze kvuli mimi nesmim. Snazim se jist vyvazene a aby me pres den nehonila mlsna, dopreji si k snidani i vzdy neco sladkeho a udrzuji si denni prijem kcal na 1800 a pribiram plynule pomalu, tak jak mam. Jez, ale neprejidej se. Ted v tom nejsi sama. Mas zodpovědnost za to male :srdce:

Anonymní  30.04.18 21:18
@Anonymní píše:
Ahoj, mrzi me, ze se peres s touhle poruchou. Je to peklo. Kdo nezazil, nepochopi. Mela jsem anaroxii a následně bulimii. Peru se s tim uz par let. Ale az ted diky těhotenství jsem se naucila jist pravidelně 5× denně a nezvracim, protoze vim, ze kvuli mimi nesmim. Snazim se jist vyvazene a aby me pres den nehonila mlsna, dopreji si k snidani i vzdy neco sladkeho a udrzuji si denni prijem kcal na 1800 a pribiram plynule pomalu, tak jak mam. Jez, ale neprejidej se. Ted v tom nejsi sama. Mas zodpovědnost za to male :srdce:

Dekuji za podporu. Potrebovala jsem si promluvit s nekym s obdobnym problemem. Byla jsem poslednich par let relativne v poradku, az na par chvil, kdyz jsem koncila vysokou, nevedela, kam nastoupim do prace apod… Proste ztrata kontroly.
Ted v tehotenstvi jsem paradoxne v poradku, co se tyce jidla, jak rikas, kvuli miminku… Jen na me casteji padne splin z toho meniciho se tela… A pak si vycitam, ze se neumim radovat… A na kazdeho se hned oborim, kdyz se pta na brisko…

Snad budes na tom i ty s miminkem dobre. Proste musime bojovat.

Anonymní  30.04.18 21:24

@brumi Ale za dva krajice te obdivuju. Po pate hodine nejim a nezmenilo to ani tehotenstvi. Stare zvyky :(
Zase vstavam o pul pate do prace, tak mam vetsinou dve snidane.
Ale fascinuje me, nevim, jak to mate s gynekology, ze muj si, kdyz jsem prisla tehotna, z me podvahy vubec nedelal hlavu. A jeste si na vsech ultrazvucich pochvaloval, jak se to miminko dobre hleda, kdyz mu neprekazi speky :D
Prijde mi, ze oni toto moc neresi a ani se takovymi problemy zabyvat nechteji.

brumi
Kelišová 6305 příspěvků 30.04.18 21:50
@Anonymní píše:
@brumi Ale za dva krajice te obdivuju. Po pate hodine nejim a nezmenilo to ani tehotenstvi. Stare zvyky :(
Zase vstavam o pul pate do prace, tak mam vetsinou dve snidane.
Ale fascinuje me, nevim, jak to mate s gynekology, ze muj si, kdyz jsem prisla tehotna, z me podvahy vubec nedelal hlavu. A jeste si na vsech ultrazvucich pochvaloval, jak se to miminko dobre hleda, kdyz mu neprekazi speky :D
Prijde mi, ze oni toto moc neresi a ani se takovymi problemy zabyvat nechteji.

Můj také mou váhu neřešil bylo důlržité jak rostla a přibývala malá. To pro něj bylo důležité. Jj s jídlem už dlouho v pohodě. A jsem za to moc ráda.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Feťačka Katka se objevila v nové reality show. Její vzhled opět děsí

Nejslavnější pražská narkomanka Kateřina Bradáčová (41), která se proslavila... číst dále >

Švehlíkova oslava syn? S pivem a ve společnosti dvou žen

Jak jsme vás jako první informovali, David Švehlík se stal trojnásobným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Reklama