Anorexie nebo jiná nemoc?

Anonymní
15.3.21 20:11

Anorexie nebo jiná nemoc?

Zdravím, netuším jestli někdo ještě eMimino používá, ale potřebuji poradit. Je mi 16, měřím 170 cm a vážím cca 55/57 kg. Poslední týden mám teploty, zvětšené krční uzliny (asi, nejsem doktor, ale řekla bych, že to jsou prostě uzliny v krku :nevim: ) K teplotám se mi přidaly ještě bolesti břicha na levé straně při hlubším nádechu. Teď se trochu trápím také kvůli mamce, protože mám také nechutenství a zvedá se mi z jídla žaludek, ale mám hrozný hlad, jenže mamka mi neustále říká, že mám anorexii a takové řeči…
Teď k dotazu… Mohlo by jít o anorexii, ikdyž bych jedla, ale prostě to nejde?
(Hlavu si myji jednou týdně a všimla jsem si, že jsem přišla o trochu více vlasů než normálně a také mi přijde, že mám i menší culík, ale to bych si mohla namlouvat, vždycky jsem bílá jako stěna, ale byla jsem na testech a krvinek mám dostatek.)..
Moc vám všem děkuji za reakce, o anorexii jsme se učili ve škole a mě samotnou by to nenapadlo, ale moje mamka si myslí, že tím, že cvičím tak jsem hned nemocná. Snažím se jí nějak podstrčit aby zavolala mé doktorce, protože teď kvůli té situaci nechce aby k ní lidi chodili bez objednání, ještě jednou vám moc děkuji, ani jsem nečekala, že se tady najde tolik lidí.

Příspěvek upraven 16.03.21 v 09:55

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7578
15.3.21 20:17

Pokud to trvá týden tak to bude nějaký bacil. Bez k doktorce.

Příspěvek upraven 15.03.21 v 20:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
15.3.21 20:18

Jako bych cetla co jsem zazivala ja v 15 letech. Byla to stitna zlaza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
15.3.21 20:28

Anorexie je spíše psychická nemoc. Pokud ty sama chceš jist a jen ti to nejde, tak to anorexie nebude. Co nejrychleji navštiv lékaře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
15.3.21 21:21

Určitě doktor, aby vyloučil potravinovou alergii př. lepek, laktoza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
15.3.21 22:09

Mohlo by jit o infekční mononukleozu. Je to onemocnění jater. Ja měla v tvým věku, bylo mi blbě po tučným jidle, pak jsem dostala neco jako angínu. Doktora napadlo, o co jde, až poté, co mi dvoje atb nezabraly. Zajdi si k doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
15.3.21 22:40

Ahojky, neřekla bych, že je to anorexie. Člověk, který si tímto prochází má odpor k jídlu a k sobě samé. Může to být příčina nějaké nemoci, ale jen také velká míra stresu nebo špatné období. Zkus prvně dát relax, zkusit sníst své oblíbené jídlo a dát se do pohody😉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15996
15.3.21 23:17

Ne - anorexie není o jídle, ale o tom, že nenávidíš sebe sama a věříš, že když zhubneš, tak to bude lepší.

Spíš si myslím, že potřebuješ k lékaři a řešit to že jsi nemocná a že ono s tím bude souviset i ona nevolnsot.

K tomu lékaři jděte hned zítra. Respektive pokud je s tvojí mámou těžká řeč, tak tam v 16 normálně zajdi sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
16.3.21 00:03

Ne tohle nebude anorexie :) anorexie je psychické onemocnění, taková honba za dokonalostí. Spíš si zavolej k doktorce a domluv se s ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
16.3.21 09:57
@JancaS84
@Anonymní píše:
Zdravím, netuším jestli někdo ještě eMimino používá, ale potřebuji poradit. Je mi 16, měřím 170 cm a vážím cca 55/57 kg. Poslední týden mám teploty, zvětšené krční uzliny (asi, nejsem doktor, ale řekla bych, že to jsou prostě uzliny v krku :nevim: ) K teplotám se mi přidaly ještě bolesti břicha na levé straně při hlubším nádechu. Teď se trochu trápím také kvůli mamce, protože mám také nechutenství a zvedá se mi z jídla žaludek, ale mám hrozný hlad, jenže mamka mi neustále říká, že mám anorexii a takové řeči…
Teď k dotazu… Mohlo by jít o anorexii, ikdyž bych jedla, ale prostě to nejde?
(Hlavu si myji jednou týdně a všimla jsem si, že jsem přišla o trochu více vlasů než normálně a také mi přijde, že mám i menší culík, ale to bych si mohla namlouvat, vždycky jsem bílá jako stěna, ale byla jsem na testech a krvinek mám dostatek.)..
Moc vám všem děkuji za reakce, o anorexii jsme se učili ve škole a mě samotnou by to nenapadlo, ale moje mamka si myslí, že tím, že cvičím tak jsem hned nemocná. Snažím se jí nějak podstrčit aby zavolala mé doktorce, protože teď kvůli té situaci nechce aby k ní lidi chodili bez objednání, ještě jednou vám moc děkuji, ani jsem nečekala, že se tady najde tolik lidí.Příspěvek upraven 16.03.21 v 09:55

Moc děkuji všem, kteří sem něco přihodili, příspěvek jsem upravila. (kdyby si chtěl ještě někdo počíst :D )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
16.3.21 10:21

Hele jestli je ti zle a máš takové problemy, tak bys vážně cvičit neměla. Mám s anorexii zkušenosti a upřímně nevolnost může být výmluva proč nejíst. Pokud bys cvičila při malém příjmu(dlouhodobě), tak si můžeš způsobit pěkný problémy, třeba se srdcem, nerovnováhu organismu, problémy se zažíváním, psychickou labilitu… znám holky, co se vyhladověly na 20kilo, což je vážně masakr a určitě před lety neměly v planu být až takhle hubené, ono trávit měsíce na JIP se sondou není nic moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
16.3.21 10:38

Zavolej si lékařce sama a objednej se, když to mamka neřeší. Myslím, že to bude jiný zdravotní problém než anorexie. Třeba i ledviny mohou způsobovat nevolnosti z jídla… Ale i kdyby to byla anorexie, nejlepší řešení je začít u lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
16.3.21 21:17

@Okta Moc děkuji ve čtvrtek jsem objednaná k doktorce, ale bohužel to celá tahle Corona situace jen ztěžuje, protože budu muset jít na testy a poté až na krev a moč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
16.3.21 21:32

@Bunnny No já jsem tři dny necvičila (ikdyž v jeden den jsem si dala asi 20 min vleže v posteli…) A v pondělí jsem normálně cvičila svojí rutinní +- 60min. (chápu, že bych neměla, ale cvičím už v kuse 6 měsíců a láme mi srdce to takhle „přerušovat“) Dnes jsem nejprve chtěla cvičit, ale poté se mi trochu přitížilo a tak jsem se hodinu válela v posteli a pak až na to šla, tentokrát to bylo asi jenom 55min. cviků, většina na zemi. (Teď jak to píšu tak se hrozně stydím, protože to vypadá hrozně…)
Z mého pohledu bych řekla, že to nechutenství není jenom zástěrka, protože se sice snažím jíst zdravě, ale nechci „hubnout“ spíše nabírám svaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat