Anorexie po rozchodu

Anonymní
6.10.19 22:26

Anorexie po rozchodu

Ahojda, prosím pomoc… dcera je čerstvě po rozchodu. Její vztah trval 4 roky a stále bydlí se svým ex než si najde nějaký bydlení, protože k nám se bohužel nevejde. :(
Aale chtěla jsem se zeptat jestli mate někdo zkušenosti jak je to s anorexii. Vzhledem k tomu, že dcera je čerstvě po rozchodu a jejich vztah pro ní znamenal všechno už jen hlavně proto, že plánovali rodinu tak jí rozchod složil. Do toho všeho má docela stresující práci. A po rozchodu odmítá jakékoliv jídlo. :( dcera byla vždy hubená, ale teď mě to přijde moc. Momentálně měří 157cm a váží asi 40kg. Je jí 22let a já mám strach aby s váhou nešla ještě víc dolů. Měla bych jí dokopat k doktorovi nebo co byste na mém místě dělali vy? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22953
6.10.19 22:33
@Anonymní píše:
Ahojda, prosím pomoc… dcera je čerstvě po rozchodu. Její vztah trval 4 roky a stále bydlí se svým ex než si najde nějaký bydlení, protože k nám se bohužel nevejde. :(
Aale chtěla jsem se zeptat jestli mate někdo zkušenosti jak je to s anorexii. Vzhledem k tomu, že dcera je čerstvě po rozchodu a jejich vztah pro ní znamenal všechno už jen hlavně proto, že plánovali rodinu tak jí rozchod složil. Do toho všeho má docela stresující práci. A po rozchodu odmítá jakékoliv jídlo. :( dcera byla vždy hubená, ale teď mě to přijde moc. Momentálně měří 157cm a váží asi 40kg. Je jí 22let a já mám strach aby s váhou nešla ještě víc dolů. Měla bych jí dokopat k doktorovi nebo co byste na mém místě dělali vy? :,(

Ani když jí přineseš třeba dobrý kuřecí vývar, tak by to nesnědla? Lákala bych ji na její oblíbená jídla z dětství. Rozhodně bych ji nenechala hladovět dlouho, spíš jí vysvětlila, že pro jednoho chlapa není třeba se ničit, ač to teď vidí dost černě. Nejspíš se z toho oklepe a bude to dobré. Jako dospívající měla taky sklony řešit problém nejedením?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22043
6.10.19 22:35

Přeevším mi přijde masakr, že bydlí se svým ex…To je dost trýznivé! Takže já bych své dceři v takové situaci poskytla přístřeší, i kdybych měla dokoupit palandu, a psychickou podporu kdykoli bude chtít a potřebovat. Chodila s ní na procházky či podnikala nějaké aktivity…A ukázala bych jí celou řadu příkladů, kdy lidé až po letech s úlevou zjistili, že „osudová“ láska z mládí nebyla osudová…Pro jedno kvítí sluce nesvítí, zas bude dobře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2333
6.10.19 22:36

Tak jestli na vás dá, tak to můžete zkusit, ale musí chtít hlavně ona. Zkusila bych ji pomoc s hledáním bydlení a snažila se ji rozptylovat, brát třeba na výlety, kino atd. Případně jestli znáte její kamarády tak se domluvit i s nimi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11911
6.10.19 22:38

No to nemusí být anorexie jako taková, ta se jen málokdy projeví takhle „pozdě“. Ale nechutenství může být součástí depresivně-úzkostných stavů. Anorektičky se většinou snaží maskovat že nejí, takže pokud ona přímo říká, že nechce jíst, že jí to dělá zle, tak bych si vsadila spíš na ty ouzkostě.

Dokopání k lékaři ničemu nepomůže - na to aby se člověk dostal z psychických obtížích především musí chtít - ať už užívat medikaci, tak práce v psychoterapii.

Jsi schopná s ní trávit čas a dovést ji k tomu, aby s tebou skutečně mluvila o tom co ji trápí a jak se cítí, a nebo se vaše hovory nedaří převést na otevřenou a důvěrnou rovinu?

Jsi schopná ji říct, že se o ni bojíš, bez toho aby ona ti to začala vymlouvat, nebo abyste se pohádaly?
Pokud to jde, tak ji nabídni třeba linku a nebo rovnou kontakt na nějaké krizové centrum ve vašem okolí, podpoř ji v tom, aby případně zašla na psychiatrii a našla si terapeuta, pokud to je na místě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.10.19 22:40

Ahoj nevím co bych poradila mě pomohl kamarád, v tu dobu jsem se rozváděla dceři byli dva roky mám 164cm a vážila jsem 43kg nebyla jsem schopná do sebe nějaké jídlo dostat vždy když jsem ve stresu nemůžu jíst. Bylo to těžké období ale vím že jeden den se na mě kamarád strašně rozčílil nemohl se na mě prý už koukat a řekl mi ať se nad sebou zamyslím že mám mentální anorexii a v tu chvíli jsem si to uvědomila už kvůli dceři ale jestli to byl opravdu ten zlom to opravdu nevím, věřím že jo. Asi není dobré aby tam zůstávala, vemte jí domů i kdyby měla spát na zemi je to strašně nebezpečné.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.10.19 23:03

@Russet nikdy problémy s jídlem neměla. Teď je to poprvé. Vysvětlit sem se jí to snažila a když ji donesu její oblíbený jídlo tak se jí rozzáří ty její ubrečený oči, sní jednu max dvě sousta a řekne že je plná nebo i přejedená. Pokud vím tak už tímhle stylem hladoví třetí den :( a už si právě nevím rady, myslela jsem si že začne pomalu jíst, ale ono je to stejný. Dnes mě dokonce řekla ať už jí nic nenosím, že je zbytečný to vyhazovat (samozřejmě jídlo jí budu nosit furt) a sama už odmítá vařit, protože pro ní samotnou jí to nikdy nebavilo vařit a její ex jí řekl že se o sebe postará sám, že jemu vařit nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
11911
6.10.19 23:09
@Anonymní píše:
@Russet nikdy problémy s jídlem neměla. Teď je to poprvé. Vysvětlit sem se jí to snažila a když ji donesu její oblíbený jídlo tak se jí rozzáří ty její ubrečený oči, sní jednu max dvě sousta a řekne že je plná nebo i přejedená. Pokud vím tak už tímhle stylem hladoví třetí den :( a už si právě nevím rady, myslela jsem si že začne pomalu jíst, ale ono je to stejný. Dnes mě dokonce řekla ať už jí nic nenosím, že je zbytečný to vyhazovat (samozřejmě jídlo jí budu nosit furt) a sama už odmítá vařit, protože pro ní samotnou jí to nikdy nebavilo vařit a její ex jí řekl že se o sebe postará sám, že jemu vařit nemusí.

no tak to není anorexie, ale zaplavení úzkostí.

A pokud to trvá jen tři dny, tak není potřeba řešit to s psychiatrem, ono se to srovná. Maximálně by možná byl na místě nějaký lexaurin či podobný lék, a nebo vyresetovat hlavu spoustou alkoholu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3729
7.10.19 02:49

Myslím si že dokud bude bydlet u něj tak to nepřejde. Ani nemůže. Nejspíš ji to tak vyhovuje. Sebetrýznění a asi si o myslí že v něm vzbudí lítost atd. Asi bych jí pomohla najít bydlení a pohrozila psychiatrem a případně i dotáhla k lékaři

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5835
7.10.19 06:52

Řekla bych, že je to „klasické“ porozchodové období…já ho měla taky, ale moje tělo mělo z čeho brát. Nebyla jsem schopná do sebe nic dostat. Za den třeba půl rohlíku a RedBull. Důležité je aby „vypadla“ od ex, ten můj se mnou ještě nějaký ten pátek bydlel, jen jsme ho viděla a žaludek udělal ještě větší uzel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1694
10.10.19 00:33

Ja kdyz me v 19 po 4 letech odkopl ze dne na den muj prvni tak sem se taky slozila. Za jeden tyden sem do sebe dostala asi jen pulku tabulky cokolady a rohliky a to jen kdyz uz sem si nedosla ani na wc…mama to konzultovala s psychiatrem a ten rekl ze tyden pozorovat, schovat leky, nenechavat dlouho samotnou, k nicemu nenutit. Za pet dnu sem byla dost vyplakana a zacala normalne fungovat. Dole ani ne kilo. Pokud ji nenadaval do tlustych krav a nemel poznamky na jeji postavu tak bych to neresila a vytahla ji domu i na urok toho ze chlap pujde na cas pryc a ona bude u tebe v posteli. Doktora urcite ne to to muze takhle brzy zhorsit… potrebuje predevsim tvoji a kamaradky podporu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama