Anovulace ale bazální teplota vysoká

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lovee
Nováček 4 příspěvky 29.01.18 19:27
Anovulace ale bazální teplota vysoká

Ahoj holky,
moc prosím o radu. Stalo se vám někdy, že jste měly anovulační cyklus, ale bazální teplotu vysokou? Já byla už dvakrát těhotná (neúspěšně), otěhotněla jsem vždy snad na druhý pokus, a to díky měření bazální teploty. Vždy mi ovulaci doprovází bolest vaječníku a bolest bradavek. Takže měření jsem brala jako velmi spolehlivé. Po dalším potratu jsme se chtěli opět začít snažit, i tento měsíc jsme měla zvýšenou teplotu (stejně jako v ty měsíce, co jsem otěhotněla), proto při dnešní návštěvě gynekologa pro mě byl docela šok, když mi řekl, že jsem ovulaci neměla :nevim:. I sliznici jsem tím pádem měla nízkou (aspoň mi to tak doktor vysvětlil, že to souvisí). Prosím, stalo se to některé? nebýt dnešní návštěvy lékaře, tak jsem přesvědčená, že jsem ovulaci měla :think: Testy si nedělám, to mi nepřišlo moc štastné, i když teď už ani měření nemůžu věřit :roll: moc všem děkuji za jakoukoliv reakci.

Přečtěte si článek: Bazální teplota po oplodnění – změní se?

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlines.y.p.t.a
Kecalka 492 příspěvků 30.01.18 05:08

Ahoj, já si myslím, že měření bazální teploty můžeš věřit. Jestli ji tedy děláš správně. Musí být potvrzený ten jednoznačný vzestup po 6 dnech nižších teplot vzestup třetího dne nejméně o 0,2 stupně, kdy se tato teplota drží až do menstruace či klesne během ní. Takto prostě funguje symtotermální metoda. Jestli by se spíš neměla řešit ta nízká sliznice. Jak dlouho trvá luteální fáze? Pokud by byla méně než deset dnů, může jít o špatnou funkci žlutého tělíska. Je vzestup teplot dostatečný, třeba pomalý nebo klesne teplota nad či pod linii nebo nějak jinak kolísá? Ukazovala jsi někomu grafy teplot? Třeba je problém v nedostatečném nárůstu děložní sliznice, který může způsobovat následné potraty. Zkoušela jsi pít kontryhel? Můžeš se obrátit i na poradce Liga pár páru, která má po celé republice speciálně vyškolené lidi na metodu, kde se používá měření bazální teploty. Přeji vyřešení situace a hodně štěstí.

Lovee
Nováček 4 příspěvky 30.01.18 07:56

Děkuju za reakci, no já jsem asi nějaký divný případ, teplotu mam před „ovulací“ 36.6, po ní 36.9, 37.0, 37.1. Sranda je, že před prvním a druhým těhu jsem měla ovulaci a teploty nevyšly na 37, teď ano a jsem bez ní, já už tomu fakt nerozumím :D Dokonce jsem to zkusila i s jiným teploměrem, jestli není chyba v přístroji. Měřím ve stejnou dobu. Ani doktor mi neuměl vysvětlit, proč mám tak vysokou teplotu bez ovulace 8o první těhu bylo zamlklé, druhé ukončené pro vadu, sliznice vždy hezky vysoká, kontryhel už je moje nejoblíbenější pití :) po druhém neúspěchu jsem si vydupala genetiku, imuno v Plzni, hematologii, štítnou žlázu, nikde problém, manžel spermiogram v pořádku.. nebýt toho včerejšího ultrazvuku, tak si dalších x měsíců myslím, že mám každý měsíc ukázkovou ovulaci :zed: to ukončení druhého těhu bylo v srpnu a já se ještě pořád nedala dokupy :think: už mi po druhém neúspěchu byl doporučen i CAR a PGD no já si říkala, že jsme měli prostě dvakrát smůlu a že nepůjdu na umělé, když jsem vždy otěhotněla skoro hned, ale teď už to začínám zvažovat, když ani měřením nedokážu poznat ovulaci :roll: takhle můžu měřit ještě rok..

Uživatel je onlines.y.p.t.a
Kecalka 492 příspěvků 30.01.18 09:38

@Lovee Já bych nepanikařila. Nechci tvého lékaře zpochybňovat, ale myslím, že ovulaci jsi opravdu měla. Kamarádce se také stalo, že lékař jí řekl, že prostě neovuluje, napsal jí Clostilbegyt, ale ona ho nechtěla brát kvůli různým vedlejším účinkům. No a právě v tom jednom prý „neovulačním“ cyklu otěhotněla naprosto spontánně a přirozeně.
Zkus dál měřit bazální teplotu, teploměr se nesmí měnit během jednoho cyklu, to asi víš. Nevím, kde měříš, je možné třeba začít v dalším cyklu měřit v pochvě pokud např. měříš v ústech pod jazykem. Je jedno, jestli jde o rtuťový nebo digitální teploměr, u digitálního je dobré měnit pravidelně baterie a po zapípání ještě nechat chvíli doběhnout, doměřit. Nikdy nekombinujeme digitální a rtuťový ani nepřeměřujeme opětovně. Zklidni se, věř svému tělu. Tvé teploty jsou úplně O. K., nemusí být nad 37 stupňů, pokud máš před ovulací kolem 36.6, může být klidně poovulační kolem 36.8, 36.9. V těhotenství se někdy objeví vícefázový vzestup, ale nemusí být, stejně jako nemusí být nidační pokles. Ty teploty by se měly držet nad linií až do menstruace, pokud trvají více než 18 dnů a nedojde ke krvácení, bývá to znak těhotenství. Pokud jsi otěhotněla přirozeně i ve dvou minulých případech, jistě se to povede i příště. Držím pěsti a opravdu žádné obavy nejsou na místě. Třeba by psychice pomohlo na nějakou dobu se vykašlat i na BT a prostě všemu nechat volný průběh.

Lovee
Nováček 4 příspěvky 30.01.18 12:15

@s.y.p.t.a Opravdu moc děkuju za milé slova :*, měřím přesně jak popisuješ, v pochvě, ve stejnou dobu, ani mě to nestresuje, pže pokaždé to zvýšebí bylo, tak tím jenom spíš určuji čas.. ale tu sliznici (ani ne 6mm :think: ) mi asi doktor špatně nezměřil. Tak nevím, čím růst podpořit, kontryhel piju, asi je sliznice chudera zmatená z těch revizí a asi se to tělo musí dát dohromady po revizi, jen už mu to nějak dlouho trvá :D cyklus mám taky v pohodě, cca 15. den ovulace a 30. menstruace, takový cyklus mam ale až teď po druhém nezdaru. První dvě početí jsem měla ovulaci 23. den menstruaci 33. To by člověk řekl, že to není nic moc a byly z toho dvě těhotenství, u mě je všechno nějak naopak :lol:

Pepe22
Kecalka 108 příspěvků 02.02.18 12:39

Ahoj holky, merim pouze 2. Cyklus, ale uz ted jsem z toho jelen..1. Cyklus mi přijde, ze je jak ma(nemerila jsem tedy každy den, občas jsem zapomněla, ale myslim ze pred ovu nízké teploty a po ovu vyšší jsou), ale ten 2.? Ten je nějaký dívny..bylo by super, kdyby tu byl někdo, kdo ma podobnou zkušenost, nebo ví co to je 8o nepřijde mi, ze by byl anovulacni, protože podle hlenu předpokládám ze ovu byla, ale co to tedy znamená? To vůbec netuším :( jediné, ze by ovu byla hned po MS, ale to zas neodpovídá hlen :nevim: ten hlen jsem mela az kolem 22. Ale to byl tedy opravdu silný, který jsem snad jeste nikdy neměla..pak se změnil v takový vodovy, a ten mam do ted..MS mam dostat dnes, ale zatim to tak nevypadá, žádné bolesti, ani pocit..a podle teploty to taky nemůžu poznat, protože mi klesá az dyl :nevim: tak dekuju za všechny příspěvky :dance:

Pepe22
Kecalka 108 příspěvků 04.02.18 10:15

Tak MS zatim nikde, myslíte si, ze ovu mohla byt toho 7.? Nebo to je anovulacni a tim pádem se MS třeba opozdi? Jsem z toho teda jelen 8o

Lovee
Nováček 4 příspěvky 05.02.18 07:55

:think: @Pepe22 já to v tom druhém grafu jaksi nepoznám, jsou zvláštní ty vyšší teploty v první fázi cyklu.. MS už přišla? Jaké máš teploty teď? Nebude to třeba opožděná ovulace?

Pepe22
Kecalka 108 příspěvků 05.02.18 09:09

@Lovee no já pravé taky ne :lol: ted mam 36,7, takže porad celkem vysoké..MS stále nikde, ani náznak ze by mela přijít zatim :nevim: opozdeni ovu nevim, to by musel byt nějaký skok teplot v grafu ne? :think:

Pepe22
Kecalka 108 příspěvků 09.02.18 22:32

Tak ms stále nikde, a teploty zrustaji, myslíš @Lovee tedy, ze by ovu byla az ted? Nebo dřív ale s menším skokem? 8o :nevim:

Pepe22
Kecalka 108 příspěvků 11.02.18 18:19

@Lovee nedalo mi to a zadala jsem své hodnoty do FF, a označil mi tam ovulaci 29., myslíš, ze by to tak mohlo byt? :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Z oslavy narozenin se stal pohřeb, dívku zastřelili před nočním klubem

Eliana Ferreira Campos známá jako ‚Miss Barbye Marley‘ byla zastřelena před... číst dále >

Vondráčková promluvila o poměru s Hádkem: Mým bytem prošlo mnoho mužů!

Stojí za rozpadem manželství Lucie Vondráčkové a Tomáše Plekance zpěvaččiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama