Anovulacni cyklus a clostilbegyt

80
16.10.20 09:04

Anovulacni cyklus, clostilbegyt

Ahoj holky, chci se zeptat dá se zjistit příčina anovulace..muže mít anovulacni cyklus i zdrava žena? Ja brala první měsíc clostik a folikuly žádné :nevim: v pravo jen male dutinky z UT 12DC…trochu jsem z toho spatna…na další měsíc mam napsanou dvojitou dávku clostiku..minuly měsíc bez clostiku byl alespoň jeden folikul v pondělí 14DC 13mm( mam delší cykly 33-40) a v patek 4 dny po prvnim UT 18DC už na ut nic nebylo, ze pry ovulka byla asi den předtim a nebo mi praskne folikul driv než dozraje..dr mi delala hormonální profil i štítku viz foto a pry mam vše v poradku..tento měsíc jsem zacala i kapky gynex..kontryhelove kapky..fertipronu..testy ovu mi vyjdou pozitivně nekdy tedy až 20DC a testovací čárka není uplne stejne silná jak kontrolní…ale rekla bych ze to ovulace je(viz foto ovu testy srpen září)..zajimalo mě zda tedy je to nahoda ze tento cyklus nic a nebo zda lze zjistit příčinu anovulace, kdyz Hormonalni profil je Ok..btw jak se pozná syndrom pco? z ultrazvuku? to by mi asi dr rekla ze? je fakt ze po vysazeni antikoncepce vždy po ovulaci až do MS 14 dnu spinim..tak problem asi je..dekuji za jakýkoliv názor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1614
16.10.20 09:13

@berruska87 Nejsem expert, ale jednou jsem dle utz taky ovulaci neměla a hned jsem dostala diagnozu anovulační cykly. 3 cykly jsem pak brala clostik a poprvé jsem mela 3 vajicka, pak 2 a pak 1 a pak jsem to musela přestat brát. Pak jsem mela pauzu a pak zase chodila na utz a ovulaci jsem pak vždycky měla, takze ja si pořád říkám, že to byla možná náhoda.
Dale k tomu jak píšeš, že spinis od ovulace do ms, to samé mám také a konečně jsem ted narazila na doktorku, která rekla, že je to kvuli nízké hladině progesteronu a mam brát utrogestan po ovulaci až do ms. Zeptej se svého doktora, jestli to není právě hormonem progesteron.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16999
16.10.20 09:39

Předně, pokud bereš gynex, tak k tomu už neber nic dalšího. Hlavně ne kontryhelový kapky. Příčina anovulace jsou nefunkční vaječníky, dost často je jen problém v málo prokrvené pánvi. Pomáhá mojžíšová, hormonální jóga nebo orientální tanec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
16.10.20 09:52
@suzka1 píše:
@berruska87 Nejsem expert, ale jednou jsem dle utz taky ovulaci neměla a hned jsem dostala diagnozu anovulační cykly. 3 cykly jsem pak brala clostik a poprvé jsem mela 3 vajicka, pak 2 a pak 1 a pak jsem to musela přestat brát. Pak jsem mela pauzu a pak zase chodila na utz a ovulaci jsem pak vždycky měla, takze ja si pořád říkám, že to byla možná náhoda.
Dale k tomu jak píšeš, že spinis od ovulace do ms, to samé mám také a konečně jsem ted narazila na doktorku, která rekla, že je to kvuli nízké hladině progesteronu a mam brát utrogestan po ovulaci až do ms. Zeptej se svého doktora, jestli to není právě hormonem progesteron.

V minulosti mi myslim delala test na progesteron a ze ta hladina byla ted nevim menší nebo větší..brala jsem duphaston a ještě jeden lék už si nepamatuji mozna i ten utrogestan..ale jeden nezabral a ten druhy lék fungoval ale po vysazeni se vše vrátilo k normalu..to bych musela brat už pořad
No snad to taky u mě bude nahoda a příští měsíc tam něco bude..zas si rikam kdyby nebyla ovulace pořad nemela bych pozitivní ovulacni testy..no snad se nekdy zadari a to miminko bude no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
16.10.20 09:54
@Janli píše:
Předně, pokud bereš gynex, tak k tomu už neber nic dalšího. Hlavně ne kontryhelový kapky. Příčina anovulace jsou nefunkční vaječníky, dost často je jen problém v málo prokrvené pánvi. Pomáhá mojžíšová, hormonální jóga nebo orientální tanec.

Aha to jsem nevedela..holky tu pisou ze pijou kontryhelovy čaj i kapky gynex..a co je lepší brat. ten gynex?
Zkusím kouknout na nějaké cviky nebo tu mojzisovu metodu a snad něco zabere..už nevim co víc brat atd.. snad se to dá nejak lecit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16999
16.10.20 10:02

Gynex je bylinný preparát a kontryhel obsahuje. I když jsou to “jen” bylinky, tak se tím pořád můžeš předávkovat a rozhodit si totálně cyklus. Ber jen ten gynex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1614
16.10.20 10:02

@berruska87 Ja jsem si taky koupila kontryhelovy caj a obcas zobu kyselinu listovou a doktorka mi řekla, že at uz nic vic nepiju nebo nezobu. Bacha na to, taky bych to asi všechno nemixovala. Jinak, ty chces miminko, že? Už jste byli tedy někde v caru na vyšetření?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
16.10.20 10:12
@Janli píše:
Gynex je bylinný preparát a kontryhel obsahuje. I když jsou to “jen” bylinky, tak se tím pořád můžeš předávkovat a rozhodit si totálně cyklus. Ber jen ten gynex.

Dobre dekuji moc za radu nekdy to je na škodu to prehanet..to je fakt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
16.10.20 10:15
@suzka1 píše:
@berruska87 Ja jsem si taky koupila kontryhelovy caj a obcas zobu kyselinu listovou a doktorka mi řekla, že at uz nic vic nepiju nebo nezobu. Bacha na to, taky bych to asi všechno nemixovala. Jinak, ty chces miminko, že? Už jste byli tedy někde v caru na vyšetření?

Chci no..ale rikam si zda jsme nezabali pozde :( ted mi bude za dva tydny 33..a snažíme se od května vlastně dubna..dr to zacala řešit ted v tom září ze mi dala clostik první měsíc..pritel byl na spermiogramu tam pry je vše Ok ale tem číslům nerozumim..a víc mi k tomu nerekla nic..a ted zkusím znovu příští měsíc dvojnásobnou dávku clostiku..od kdy se ma clovek objednat do CARu? Ja ani nevim kam..kdyz bych nemela už nikdy ovulaci tak asi už mi nepomuzou ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1614
16.10.20 13:35

@berruska87 Nejsem doktor, ale podle mě jde spoustu věcí „udělat“. Do soukromého caru nepotrebujes žádnou zadanku, prostě se objednáš a s partnerem půjdete na první schůzku, kde se domluvíte na všech vysetrenich. Doporucuju si vybrat takové centrum, kde dělají testy i na reprodukcni imunologii, nedělá to každé centrum. A doporucuju soukromy car, dokud nejdes na ivf, tak nic neplatís. Můžou na něco přijít, problém prelecit a můžete se snažit doma, aniž byste za něco platili nebo aniž by vas někdo tlacil do ivf. Nikdy není pozdě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
16.10.20 14:05
@suzka1 píše:
@berruska87 Nejsem doktor, ale podle mě jde spoustu věcí „udělat“. Do soukromého caru nepotrebujes žádnou zadanku, prostě se objednáš a s partnerem půjdete na první schůzku, kde se domluvíte na všech vysetrenich. Doporucuju si vybrat takové centrum, kde dělají testy i na reprodukcni imunologii, nedělá to každé centrum. A doporucuju soukromy car, dokud nejdes na ivf, tak nic neplatís. Můžou na něco přijít, problém prelecit a můžete se snažit doma, aniž byste za něco platili nebo aniž by vas někdo tlacil do ivf. Nikdy není pozdě ;)

Moc dekuji za zprávu..asi to udelam a někam nás objednam..termin objednani stejne nebude driv jak za dva měsíce si myslim tak mezitím zkusím ten clostik co mi dala ted tu dvojitou dávku a potom uvidim co na ut a co řekne ale už mužů byt objednana na leden nebo prosinec..
A kde zjistim kde delaji testy na reprodukční inunologii? ja uvazovala nad gennetem kamaradka tam jezdila a nakonec kvůli špatným spermiim tam byla na umělým a ma dnes holčičku..můj pritel tam byl na spermiogramu..tak už je tam vedeny (ma ho teda v poradku)ale nevim zda tam delaji to vyšetření co píšeš kouknu na stránky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1614
16.10.20 14:53

@berruska87 A jsi z Prahy? V Praze v Iscare je na imunologii doktorka Malickova, je skvělá. Takže kdyby te trapila imunologie, tak by ti pomohla
U mě je to třeba kamen úrazu, ale da se to řešit. Jinak objednací lhůta nebude tak dlouhá. Ted se boji lidi i dost tehotnet, takže není narvano ;) A nemáš co ztratit, jde jen o vyšetření a zadarmo a nikdo vas nemůže do ničeho nutit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
16.10.20 16:30
@suzka1 píše:
@berruska87 A jsi z Prahy? V Praze v Iscare je na imunologii doktorka Malickova, je skvělá. Takže kdyby te trapila imunologie, tak by ti pomohla
U mě je to třeba kamen úrazu, ale da se to řešit. Jinak objednací lhůta nebude tak dlouhá. Ted se boji lidi i dost tehotnet, takže není narvano ;) A nemáš co ztratit, jde jen o vyšetření a zadarmo a nikdo vas nemůže do ničeho nutit.

Nejsem…bydlim 65 km od Prahy..ale není problem dojet..zas kdyz něco chci tak pro to clovek musí něco udělat..spis jen pak ty propustky v praci kdy to kazdy bude řešit protoze se to rozdrbe dal :-/ to mi nebude prijemne jsou tu slepice a budou se ptát..
No kouknu kde to vyšetření delaji kdyby v tom gennetu komplexně bylo by to fajn a pak v případě problemu bych to mohla s doktorkou poresit
A co si vůbec pod tím představit? jako jaky je problem s imuno? jakl v cem tkví překážka pak otehotnet a jak se to resi? leky? Moc se v tom nevyznám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama