Reklama

Anovulační cyklus po IVF

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lana Banana
Kecalka 209 příspěvků 10.07.18 17:58
Anovulační cyklus po IVF

Ahoj holky,
mám po IVF s dlouhým protokolem (Decapeptyl depot). Po OPU normálně menstruace přišla.
Jedná se tedy o cyklus po IVF, tzn. o druhou MS po OPU. Momentálně se blížím k 50 DC. Jednou týdně chodím na UTZ, kde je stále to samé = nízká sliznice a žádný dominantní folikul. A už začínám být dost nervózní, kdy a jestli vůbec mi naskočí normální cyklus.

Máte někdo podobnou zkušenost, že by se cyklus po IVF zablokoval? Jak dlouho to trvalo? (Těhotná jistojistě nejsem, chodím na ty UTZ).

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 18:34

Já to měla naopak, před IVF anovulační cykly. Po IVF( z kterého máme krásnou zdravou holčičku na první pokus) ovulace naskočila a já otěhotněla.

wobludka
Extra třída :D 11701 příspěvků 10.07.18 19:00

To dělá ten decapeptyl, trvalo to asi tři cykly… Nejdřív jsme to přemluvili agolutinem, pak se to s hodně velkým zpožděním rozjeli samo… Tělo to prostě musí časem odbourat, s tím nic nenaděláš. Na druhou stranu tp není nic vážného, ono to zase naběhne, „jen“ je to o nervy.

Lana Banana
Kecalka 209 příspěvků 10.07.18 20:05

@wobludka Tři cykly - takže jsi čekala na menstruaci nějakých 90 dní od kdy? Od píchnutí Decapeptylu? Nebo od předešlé menstruace?

wobludka
Extra třída :D 11701 příspěvků 10.07.18 20:37

@Lana Banana po IVF jsem „odmenstruovala“, prostě šlo o krvácení vyvolané vysazením utrogestanu. Pak MS nepřišla, po cca 14ti dnech zpoždění jsme to řešili tím agolutinem (což taky chvíli trvá), odkrvácela jsem (samozřejmě je to jiné když není pořádně narostlá sliznice. Další MS už přišla sama s velkým cca těch 14dní zpožděním. Můžete to zkusit vyvolat i nechat být, je to asi jedno, tehdy mi asi dali i vybrat.

Lana Banana
Kecalka 209 příspěvků 10.07.18 21:38

@wobludka V CAR mi doktor řekl, že vyvolávačka by moc nezabrala vzhledem k výšce sliznice. A já hlavně už nějak nejsem ready na další přísun hormonů jiných, než těch svých. Akorát mě tedy děsí, co píšeš. Přemýšlím a počítám, že bez té vyvolávačky by ti MS přišla až po 3 měsících 8o 8o

wobludka
Extra třída :D 11701 příspěvků 11.07.18 20:31

@Lana Banana tak tak ;) decapeptyl/dip­hereline mají utlumit Tvoje přirozeně produkované hormony, aby se v asistovaném cyklu nepletly, je to taková antikoncepce dalo by se říct, není to nic vážného a zase to naskočí, ale chce to trpělivost :kytka: ikdyž chápu že po x letech boje s neplodností je trpělivost sprosté slovo :hug:

Lana Banana
Kecalka 209 příspěvků 26.08.18 14:28

Tak opravdu dorazila sama po 3 měsících 8o :mavam:

wobludka
Extra třída :D 11701 příspěvků 27.08.18 19:25

@Lana Banana :) :palec: :hug:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama