Anovulační cyklus po mimoděložním těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineluciie88
Kecalka 134 příspěvků 05.06.19 10:45
Anovulační cyklus po mimoděložním těhotenství

Ahoj holky, jsem téměř čtyři měsíce od laparoskopie kvůli mimoděložnímu těhotenství, tři roky se sleduji dle STM, takže vím kdy ovuluji a za celou dobu jsem neměla ani jeden anovulační cyklus a tento měsíc ano. Od laparoskopie je to čtvrtý cyklus. Brala jsem dva měsíce Gynex a teď beru dva měsíce Femina happy od Serafinu. Je možné, že je to těma bylinkama? Dostanu MS normálně v termínu, když se neuvolnilo vajíčko?

Reakce:
lucije28
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 05.06.19 11:11

Tak určitě jsou měsíce, když neovuluješ, a to i před mimoděložním těhotenství mohlo být. Jsem také po laparoskopii mimoděložního těhotenství. Info od mudr., i když vaječník ovuluje, tak vajíčka padají do břicha, když není vejcovod. Nejspíš jsi ovulovala z tohoto vaječníku. Neboj, ono to jednou vyjde. A ano, měla bys dostat MS. Nevím, co to je STM :think:

Ufinka87
Kecalka 397 příspěvků 05.06.19 11:22

Ahoj mám taky po mimoděložním jen jeden vejcovod..Jsem z toho taky přešlá..Info od mudr…Ovulace probíhá na bou vaječnících..jen u toho vaječníku kde není vejcovod je šance na otěhotnění nižší…Jak je zde již zmíněno. vajíčka padají do břicha a tam se vstřebají. V určitých případech vajíčko může doputovat i do druhého vaječníku…Takže určitě ovuluješ jen na špatné straně…

lucije28
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 05.06.19 11:24

@Ufinka87 - tak to by mne zajímalo, jak může vajíčko doputovat i do druhého vejcovodu (vaječníku určitě ne)? To tedy nevím :mrgreen: :mrgreen:, to je blbost, dle mýho. To ti řekl mudr?

Ufinka87
Kecalka 397 příspěvků 05.06.19 11:30

Ano řekl mi to mudr…protože vaječníky nejsou fakticky pevně spojeny s vejcovody…Ve skutečnosti spíše jakoby levitují několik cm nad vaječníky..Při ovu z vejcovodu je vajíčko jakoby vystřeleno do prostoru kolem vejcovodu, a řasinky vejcovodu si vajíčko přitáhnou…Navíc ty vaječníky a vejcovody nejsou tak daleko od sebe jak se to kreslí na obrázcích ale cca tak 10 cm od sebe, tak se stává že vystřelené vajíčko může zachytit druhý vejcovod. Otěhotnění s jedním vejcovodem klesá pouze na cca 75% oproti situaci s dvěmi vejcovody. Navíc jsou známy případy žen, které měly jen jeden vaječník a jeden vejcovod a to ještě do kříže..a v pohodě přirozeně otěhotněly. Příroda je mocná… :srdce: Já tomu budu tedy věřit… :-) raději :srdce:

lucije28
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 05.06.19 11:56

@Ufinka87 díky, budu v to věřit :lol: :mrgreen:

Kecalka 134 příspěvků 05.06.19 12:32

@Ufinka87 právě že ikdybych ovulovala na té straně, kde nemám vejcovod, tak se mi zvedne teplota, což se nestalo, tudíž žádné vajíčko se neuvolnilo ani na jedné straně

Kecalka 134 příspěvků 05.06.19 12:36

@lucije28 právě že ani z jednoho ovulace neproběhla, STM je symptotermalni metoda - sledování bazální teploty, děložního čípku a hlenu.

Váš příspěvek
Reklama