Antibiotika 4 den nezabírají

132
12.1.20 08:43

Antibiotika 4 den nezabiraji

Hezky den,
Syn, 5 let, dostal teploty pred Silvestrem. Jelikoz Mudr. mela dovolenou, sli jsme k ni v patek 3.ledna, protoze horecky byly stale. Dostal antibiotika, zabraly. Ovsem 5 den uzivani antibiotik se teploty vratili. Jela jsem k Mudr, prohledla ho a ze mam byt trpeliva. Dalsi den syn plakal, ze ho boli v krku opet jsme jeli a tentokrat, ze je to angina. Bile fleky na mandlach, stale hhorecky. Dostal jina atb, Cefzil. Ty zacal brat ve ctvrtek dopoledne. Dneska je nedele, horecjy ma porad. Uz jsem z toho zoufala. Vecer jsem mu dala Nurofen, horecka spadla a ted rano v pul 8 mel. Zas 38,3. Mam plasit a jet dneska na pohotovost nebo jeste vydrzet. Kdy antibiotika konecne zaberou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2186
12.1.20 08:44

@KaBe měla by už zabrat, zabírají většinou už druhý den, po 4 dnech je to divný, jela bych znova

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 08:46

Taky jsem zacala brát antibiotika ve čtvrtek a první úleva přišla až v úterý. Záleží na druhu nemoci a atb, všechno nezabírá hned

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15443
12.1.20 08:49

@KaBe výtěr asi nedělala, aby zjistila, co v tom krku má :think: Možná nasadila něco, na co není konkrétní bakterie citlivá nebo je to virové. Každopádně po takové době se mu pořád horečky vrací. V krku už ho nebolí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15443
12.1.20 08:49

Edit… Vloženo 2×. A ještě mi vypadlo slůvko u předchozího příspěvku, že je divné, že se mu ty horečky pořád vrací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3238
12.1.20 08:53

Divne to je. Ale pokud nema ty horecky nejake extra vysoke, vydrzela bych do zitra k dr nez pohotovost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4338
12.1.20 08:57

Souhlasím s @Kakika Na pohotovost ho netahej, ale nech udělat vytery a odběry, možná i crp. Někdy je angína virová a tam atb nemají na co zabírat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
12.1.20 09:36

Crp mu delala ve ctvrtek a mel vysledek 6. Horecky vetsinou srazim, kdyz se vysplhaji nad 38 az 38,5. Nurofen mu zabere, mininalne na tech 6 hodin. Takze kombinovat s panadolem nemusim. Dneska v noci mel klid, dala jsem mu ho vecer v pul osme a dalsi mel az rano. Takze 12 hodin. To je posun k lepsimu. Vcera jsem prave volala na pohotovost a docela me mudr vydesila mononukleozou. Takze radite vydrzet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1834
12.1.20 15:39

@KaBe jestli není moc schvácený tak počkej do zítra. A ta mononukleoza to klidně být může, ale ta se v naprosté většině případů stejně ničím neléčí, jen klid, něco na bolest v krku, pokud jsou mandle veliké a jsou potíže s polykáním lze dát kortikoidy, ale žádná specifická léčba není, takže pohotovost v tomto nepomůže. Navíc pokud by dělali protilátky, tak stejně výsledek bude třeba až další den. No a CRP 6 tedy svědčí spíš pro virovou etiologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
12.1.20 15:56

@Lucka1111 tak jsme zustali doma. Prijde mi, ze dneska je na tom lip. Ted jsem mu namerila 37,4. Nurofen mel naposledy v pul 8 rano. Zacal vysmrkavat, hnus zeleny. Docela zacina vymyslet blbinky, takze se mu asi ulevilo :-) rano radsi k Mudr. zajedem. Nechci to zakriknout, ale snad uz bude lip

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama