Antibiotika amoksiklav podruhé po 4 měsících- je to v pořádku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elunaH
Kecalka 113 příspěvků 28.03.18 14:33
antibiotika amoksiklav- jak casto se muzou po sobe?

Ahoj holky, budu vdecna, jestli s timhle mate nekdo zkusenost. Ctyrlety syn dostal dneska ATB amoksiklav (na rentgenu mel nejaky mensi nalez na plicich a od patku ma kasel, ktery je cim dal horsi). Jde o to, ze presne tyto ATB bral pred 4 mesici, kdyz mu pichali ucho a jelikoz se to resilo pres ORL, slo to i mimo nasi detskou doktorku. Takze o nich nevi.Jsem manzelovi rikala, at ji o tom v ordinaci rekne a samozrejme zapomnel. Tak se chci zeptat, nevi tu nekdo, jestli tyto stejna ATB muze zase brat po tech 4 mesicich? K detske jsem se snazila dovolat, ale uz to tam nikdo nebere :-(

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61392 příspěvků 3 inzeráty 28.03.18 14:34

@elunaH A proč by se nesměli po 4 měsících brát znovu?

elunaH
Kecalka 113 příspěvků 28.03.18 14:38

@j.a.n.i1
tak treba z hlediska oslabeni imunity nebo kvuli ucinnosti…mam dojem ze jsem kdysi cetla neco v tom smyslu ze to jsou rocni antibiotika. Ale to tas abych nekecela, mozna to byl jen nejaky prelud :nevim:

Therushka
Kecalka 439 příspěvků 28.03.18 14:44

@elunaH Zavolej na pohotovost a zeptej se tam…

Billi
Nadpozemská drbna 25749 příspěvků 28.03.18 14:47

@elunaH loni je syn měl během roku 3× a to vždy po 2 měsících (střídáno s Ospenem a Zinnatem). Doktorka o tom věděla, protože jí volám vždy, co dostal (trpí i na uši).
Rok předtím měl v podobné frekvenci Zinnat.
Vždycky se nás akorát ptají, co měl jako poslední, aby to neměl příliš brzy po sobě (myšleno měsíc).

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61392 příspěvků 3 inzeráty 28.03.18 14:54

@elunaH Co se tak dívám do údajů o přípravku, tak nic takového neuvádějí.

elunaH
Kecalka 113 příspěvků 28.03.18 15:13

Diky moc holky za reakce, uklidnily jste me ;-) :kytka:

pavla.souku
Stálice 69 příspěvků 28.03.18 15:13

Brala jsem antibiotika půl roku kvůli prevenci, takže jako nevidím důvod, proč by nemohl brát znova po 4 měsících, to mi tak krátká doba nepřijde.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 28.03.18 15:34

@elunaH není problém, určitě je může brát po 4 měsících znova.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Lekce českým politikům: Polský poslanec nakládá hysterickým „vítačkám“ na BBC

Výrazně zaujatá moderátorka zpravodajského kanálu britské televizní stanice... číst dále >

Nejasnosti kolem smrti Václava Glazara. Kamarád popsal hrůzné podmínky v hospici

Zanedbali pracovníci kralupské léčebny pro dlouhodobě nemocné péči o náhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama