Antibiotika, hodnoty krevního obrazu - 7 měsíční kojenec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 18:57
Antibiotika, hodnoty krevního obrazu - 7 měsíční kojenec

Zdravím..
Malý má půl roku, od miminka trpěl na zahleneni, po mucosolvanu to šlo vždy hezky odsat. Teď o víkendu opět rýma, v noci nespí (měl 38 teplotu - dala jsem panadol), teď už i kašel. Byli jsme u lékaře, dělal krevní testy - zvýšené leukocyty, což prý značí zánět a dostal antibiotika, fenistil a mucosolvan.
Moje otázka zní.. Nejsou antibiotika zbytečná? (Že jsou to antibiotika jsem si zjistila až doma, proto se ptám tady).
Byla bych i ráda, kdyby se mi ozval někdo, kdo rozumí výsledkům krevního obrazu, zaslala bych to zprávy výsledky. (Podle toho, co jsem si našla já, mi leukocyty zvýšené nepřijdou)

Reakce:
Jahru
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 03.06.19 19:01

Zvýšené leukocyty obvykle značí zánět. Záleží i na tom, který typ se zvyšuje, jak moc, jaké jsou poměry leukocytů…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 19:06
@Jahru píše:
Zvýšené leukocyty obvykle značí zánět. Záleží i na tom, který typ se zvyšuje, jak moc, jaké jsou poměry leukocytů…

Rozumíte tomu? Mohla bych zaslat do zpráv výsledky krevního obrazu, prosím?

Megerka
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 03.06.19 19:08

Pošli mi to podívám se na to

kaiserin
Stálice 81 příspěvků 03.06.19 20:03

To se nedá hodnotit jen podle výsledku leukocytů, hrozně moc záleží na klinickém nálezu u dítěte, předpokládám, že doktor si dítě poslechl a asi se mu spíš nelíbil ten nález na plicích?
Na základě krevního obrazu se moc nedá říct, zda jsou antibiotika nutná.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 03.06.19 20:05

Me treba doktorka rikala, ze zvysene leukocyty znaci virozu :nevim: nase ditko je melo zvysene, kdyz melo tri dny horecky a pak se osypalo, takze sesta nemoc..

Pocahonta
Kecalka 461 příspěvků 03.06.19 20:39

Dělal lékař CRP?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 21:46
@kaiserin píše:
To se nedá hodnotit jen podle výsledku leukocytů, hrozně moc záleží na klinickém nálezu u dítěte, předpokládám, že doktor si dítě poslechl a asi se mu spíš nelíbil ten nález na plicích?
Na základě krevního obrazu se moc nedá říct, zda jsou antibiotika nutná.

Chápu, ze i klinicky nález je důležitý. Malého poslechla, odeslala na krev, pak jen řekla, ze má zvýšené leukocyty, ze má tedy zánět v těle a predepsala léky. Z toho jsem usoudila, ze je predepsala na základě KO.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 21:47
@Pocahonta píše:
Dělal lékař CRP?

Ne, nedělal. Ze má zánět v těle usoudil z leukocytu, které mi řekl, ze jsou zvýšené.

Alyss1
Závislačka 3125 příspěvků 03.06.19 22:05

Podle vyjadreni me lekarky : Poslechovy nalez v plicich je nejdulezitejsi kriterium. Crp na bakterislni zanet nemusi vzdy zareagovat. Navicpokud je nalez na plicich, tak i kdyz je puvod virovy, tak se nasazuji atb z duvodu, ze tabakterialni infekce se brzy prida a velmi zhorsi stav.

Takze pokud jsi byla u lekare a ten dite vysetril, tak bych lekari verila. Navic predpokladam ze jsi byla dopoledne, tedy jednu davku atb uz mel ne? A atb vzdy dobrat.

Nerikam ze atb jsou uzasny, ale zas takovy strasak to neni. Lepsi tak nez se zapalem plic do nemocnice ne?

Váš příspěvek
Reklama