Antibiotika na močak a těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 28.12.17 10:30
Antibiotika na močak a těhotenství?

Ahoj mám takový dotaz mám nejspíše zánět močaku k doktorovi se chystám dnes jen že má až od 12 hodin :roll: jen že sem těhotná myslíte že mi napíše třeba nějaké antibiotika? Měl to někdo z vás a jak to doktor řešil?

Je to strašná bolest a nějaké léky budu potřebovat nebo umřu bolesti od 3 hodin nespím :( děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Venceslavka
Kecalka 225 příspěvků 3 inzeráty 28.12.17 10:49

K doktorovi bych vzala moc, ať může otestovat jestli tam zánět opravdu je. A když bude, tak je to určitě na antibiotika. Ne všechny se v těhotenství smí, doktor bude vědět které vybrat, třeba penicilinove se v pohodě v těhotenství můžou. At to hlavně rychle přejde :palec:

saphire
Kelišová 6552 příspěvků 28.12.17 10:55

@Petruna21 ano,v mem jedinem uspesnem tehotenstvi jsem brala atb na mocak, byla jsem asi 6-7tt, a maly je v poradku ;)

Martina1991
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 28.12.17 10:56

Doporučuji pro příště mít doma Blokurimu, když se to vezme včas, nemusíš mít pak antibiotika.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5726 příspěvků 9 inzerátů 28.12.17 10:57

Samozřejmě, že dostaneš antibiotika. V těhotenství se jich může spousta. Ale příště nečekej tak dlouho. Při prvních potížích okamžitě na pohotovost. Pokud jsi v pokročilejším stupni těhotenství, počítej i s hospitalizací.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5726 příspěvků 9 inzerátů 28.12.17 11:00
@Martina1991 píše:
Doporučuji pro příště mít doma Blokurimu, když se to vezme včas, nemusíš mít pak antibiotika.

Promiň, nechci nijak prudit, ale v těhotenství jsou antibiotika potřeba vždycky! Stačí blbě přeléčit a do konce těhu se nezbavíš zánětu ledvin.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 28.12.17 11:04

@Janli No mě to právě chytlo v noci :( proto hned jdu dnes k doktorovi jen že má až od 12 :roll:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5726 příspěvků 9 inzerátů 28.12.17 11:13
@Petruna21 píše:
@Janli No mě to právě chytlo v noci :( proto hned jdu dnes k doktorovi jen že má až od 12 :roll:

Jo, četla jsem to. Kdyby tě to v budoucnu chytlo znovu, tak jeď okamžitě. A nejlíp do porodnice. Čím dřív dostaneš antb, tím líp. Strašně rychle se rozjíždí zánět ledvin. Já si to fakt užila, když jeden koumák nepoznal zánět močáku a tvrdil mi, že mám mykozu. Držím palce, ať jsi brzo OK.

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 28.12.17 11:14

Není problém napsat taková antibiotika, která nemají žádný vliv na plod. Naopak - nechat rozjet zánět v urogenitální oblasti není dobrý nápad.

Kupte si k tomu probiotika odolná vůči antibiotikům a výrazně zvyšte příjem vlákniny, aby vaše střevní mikroflora měla dostatek krmení.

NikysekR
Extra třída :D 10302 příspěvků 3 inzeráty 28.12.17 11:20

Dostaneš atb, která můžeš jako těhotná ;) Musí se to přeléčit. Já měla zánět močáku při kojení, malej měl dva měsíce, napsali mi atb, která nejdou do mm.
Ať je brzo dobře :kytka: Já si s močákem „užívám“ často :?

Martina1991
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 28.12.17 11:38

@Janli To není pravda, Blokurima bakterie odplaví, pokud se použije při prvních příznacích a pak v moči žádné bakterie nejsou, tudíž nejsou potřeba antibiotika.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 28.12.17 11:39

@NikysekR No právě že já na to taky dost trpím :roll: a dlouho jsem to už neměla za to teď to zato stojí takhle mě to nikdy nebolelo :(

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1696 příspěvků 28.12.17 11:43

@Petruna21 Měla jsem zánět v 1.trimestru, co nejdřív vzít moč na gyndu (po mně chtěli 2 zkumavky) a podle nálezu dostaneš antibiotika (ta co jsou v těhu bezpečná). Blokurima mně teda vůbec nepomohla, ale pila jsem jí. No a měla bys být hlavně v teple a odpočívat, hodně pít. Držím palce :kytka:

Krajtez
Stálice 66 příspěvků 28.12.17 11:47

Podle mě to není moc dobrý nápad, ale jestli jsou antb pro zeny v těhotenství tak super, ale určitě se porad s doktorem:)

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1696 příspěvků 28.12.17 12:25
@Krajtez píše:
Podle mě to není moc dobrý nápad, ale jestli jsou antb pro zeny v těhotenství tak super, ale určitě se porad s doktorem:)

Super užívání atb v těhotenství samozřejmě není, to tady ani nikdo nepíše, ale je to stoprocentně lepší a bezpečnější než neléčený zánět močového měchýře, který když se posune (celkem rychle a snadno) na ledviny je velmi nebezpečný a může způsobit potrat. Ona si ty atb zakladatelka určitě nebude ordinovat sama ;)

@Petruna21 Teď jsem koukala, měla jsem atb Amoksiklav (v moči mi našli E.Coli, ta způsobuje většinu všech zánětů moč. ústrojí), zabraly mi rychle, asi během 24 hodin už to bylo lepší :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >