Antibiotika na močový měchýř a alkohol

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marti639
Povídálka 21 příspěvků 23.10.18 18:09
Antibiotika na močový měchýř a alkohol

Ahoj dámy, měla jsem problém s močovým měchýřem - infekci/zánět, doktorka mi předepsala ATB- Furolin Nitrofurantoin, čůrání už mě nepálí ani neřeže, nemám žádné obtíže ale musím je dobrat. Zbývá mi poslední dva dny léčby.
Chtěla jsem se zeptat, zda bych mohla konzumovat dnešním dnem nějaký alkohol?
Vím že pití alkoholu na některá antibiotika nevadí, jelikož se filtrují v těle, ale u těchto ATB není v příbalovém letáku nic o alkoholu napsáno či něco podobného.
Děkuji moc za rady či vlastní zkušenosti, děvčata! :*

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

nozu
Extra třída :D 11668 příspěvků 23.10.18 18:11

@Marti639 na žádná antibiotika ani jiné léky třeba tlumící bolest bych si v životě nedala alkohol. Ani lok vína. To už máš absťák či co, že dva dny nevydržíš???

Twixinka
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 5 inzerátů 23.10.18 18:13

Ja jako nevim,ale to je to takovy problem dva dny vydrzet? :nevim: a zkusenost? V sedmnacti jsem mela antibiotika a samozrejme jsem na ne jako frajerka pila alkohol a muzu rict,ze po dvou pivech jsem vypadala jak po peti panacich a tq kocovina druhy den? No fakt mi bylo zle,takze od te doby fakt frajerku nedelam a na atb zasadne nepiju a Ty to taky vydrz ;) :kytka:

Marti639
Povídálka 21 příspěvků 23.10.18 18:14

@nozu myslím že hovořit zde o absťáku je nesmyslné když se zde nacházíme na stránce s názvem který samy vidíme na linku

Marti639
Povídálka 21 příspěvků 23.10.18 18:16

@Twixinka jsi zlatíčko, tvoje odpověď je milá a ne odsuzující jak od někoho :*
zajímá mě to, na disco rozhodně nechodím ani žádné párty :andel: jen rodinná záležitost kterou bych oslavila sklenkou vína :think:

nozu
Extra třída :D 11668 příspěvků 23.10.18 18:16

@Marti639 promiň, ale primárně je pro mě absolutně nesmyslný jen ten nápad dávat si na léky alkohol. Proto mi to evokovalo ten absťák. tož asi tak…

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 23.10.18 18:17

@Marti639 asi si tu nečetla moc diskuzí, že.. Nějaká závislost je tu kolikrát nejmenší problém. A ne, na tyhle ATB bych nepila. Ale je to tvoje tělo a tvoje rozhodnutí.

Marti639
Povídálka 21 příspěvků 23.10.18 18:19

@Aduš8 přiznám se že moc diskuzí ne, moc problémů či zmatků jsem neměla abych to tu zkoumala, tak mě to zarazilo…
mohu se zeptat proč zrovna na tento typ ATB říkáte ne? protože pít by se nemělo na žádné, tak mě Vaše odpověď zaujala že na tento typ

Lenka_Hal
Kelišová 5296 příspěvků 23.10.18 18:21

Tak pokud to nejsou atb co se s alkoholem nerady, pak by to tam melo byt uvedene, uz je infekce pod kontrolou, obecne snasis alkohol slusne, tak si myslim, ze jedna sklenicka ti neuskodi. Umim si predstavit, ze s nekteryma lidma resit vlastni mocovy mechyr nemusim a pokud nechci vyvolat domneku dalsiho tehotenstvi, tak bych si tu sklenicku taky radeji dala :D

„Nitrofurantoin and alcohol do not interact. Moderate alcohol consumption will not reduce the effect of nitrofurantoin. However, it is not advisable to drink alcohol while suffering from a bladder infection.“

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 23.10.18 18:24

@Marti639 protože jste se na to ptala. Kdyby jste se zeptala na jakýkoliv jiný typ ATB, odpovím stejně. Prostě na antibiotika celoplošně se alkohol pít nemá. To, že už potíže nemáte neznamená, že je vše zaléčené. Proto se ty tablety musí dobrat a dodržovat příbalový leták

Karleon
Kelišová 5350 příspěvků 23.10.18 18:25

Tak játra máme jen jedny, já bych si je šetřila…

Marti639
Povídálka 21 příspěvků 23.10.18 18:26

@Aduš8 proto zde píšu, jelikož o alkoholu se zde vůbec nepíše, ani o tomto typu antibiotik, jinak bych se zde tak blbě neptala

Marti639
Povídálka 21 příspěvků 23.10.18 18:29

@Lenka_Hal právě že v příbalovém letáku o alkoholu vůbec nic nepíšou, většina antibiotik či léky to mají uvedeno, tak jsem z toho zmatena :D
těhotenství opravdu nehrozí, to nee :mavam:

• ty zmínku v anglickém jazyce jste opravdu někde našla? :andel:

cecetka
Kelišová 7356 příspěvků 23.10.18 18:31
@Marti639 píše:
Ahoj dámy, měla jsem problém s močovým měchýřem - infekci/zánět, doktorka mi předepsala ATB- Furolin Nitrofurantoin, čůrání už mě nepálí ani neřeže, nemám žádné obtíže ale musím je dobrat. Zbývá mi poslední dva dny léčby.
Chtěla jsem se zeptat, zda bych mohla konzumovat dnešním dnem nějaký alkohol?
Vím že pití alkoholu na některá antibiotika nevadí, jelikož se filtrují v těle, ale u těchto ATB není v příbalovém letáku nic o alkoholu napsáno či něco podobného.
Děkuji moc za rady či vlastní zkušenosti, děvčata! :*

A duvod pro piti mas jaky?

Lenka_Hal
Kelišová 5296 příspěvků 23.10.18 18:37

@Marti639 https://onlinedoctor.superdrug.com/…rantoin.html
Ale jak uz tady nekdo zminil, jde o jatra. Proto pisu, jestli obecne snasis alkohol dobre,tak jedna sklenicka neuskodi. Ty jatra zamestnas tim alkoholem a pak enzymy nemusi zvladnout odbouravat leky…pokud jsou jatra spise „slabsi“. Ja se znam, me jen tak neco neopije, ale pro nektere zeny bych tohle nedoporucovala.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >